تولد
انسان خاص بودن
همه انسان ها دوست دارند که خاص باشند، خاص بودن درواقع اونقدر هام کار سختی نیست؛ کافیست تا شما یکم نکات متفاوت تر از دیگران را ببینید و رعایت کنید.

عواملی که ما را خاص تر از دیگران می کند

همه ما انسان ها ویژگی های منحصر به فرد داریم. تجربیات مختص خودمان، آگاهی و احساسات منحصر به فرد را در زندگی تجربه می کنیم. هر شخص نگاه خودش را به دنیای اطراف دارد و در نتیجه تجربیات او نسبت به بقیه متفاوت خواهد بود اما گاهی اوقات بعضی از ویژگی های فردی هستند که ما را از دیگران جدا کرده و باعث می شوند که ما به یک انسان خاص تبدیل شویم که در این قسمت از نمناک ویژگی هایی را به شما معرفی می کنیم که شما را خاص تر از بقیه می کند.

شخصیت

شخصیت یک فرد چیزی است که در لحظه شکل نمی گیرد، بلکه با آن متولد می شود. هر تجربه بد و خوب، هر طرز فکر، هر شکست و پیروزی، هر قدرت و ضعف و هر آگاهی و هوشمندی که به دست می آورد او را راهنمایی می کند تا در جهان اطراف حرکت کند و شخصیت او را شکل می دهد. هیچ کس نمی تواند مجموعه دقیقی از اطلاعات و تجربیات و درک شما را به شکل یکسان داشته باشد. هیچ کس نمی تواند تجربه شما را آن طور که برایتان اتفاق افتاده شرح دهد. هیچ کس انتخاب های شما را در زندگی انجام نمی دهد. پس این شخصیت شماست که کاملا خاص و منحصر به فرد است.

پیرزن

طرز فکر

طرز فکر هر فرد تعیین می کند که چگونه محیط اطراف و فعالیت های اطرافش را درک کند. طرز فکر مثبت و منفی می تواند به دیگران هم انتقال پیدا کند و روی زندگی انسان های اطراف اثرگذار باشد و باعث شود آن ها جهت و مسیر مشخصی را در پیش بگیرند. طرز فکر به خود فرد کمک می کند و عاملی برای انگیزه بخشی به او است. طرز فکر هر فرد با دیگری به طور کامل متفاوت است.

کسانی که طرز تفکر مثبت دارند، سعی می کنند عقب تر بایستند و افرادی که فکر منفی و خنثی دارند، همیشه جلوی کار هستند. طرز فکر چیزی است که به دلیل پیش زمینه عاطفی افراد رخ می دهد و باعث ایجاد انتخاب های مختلف در زندگی می شود و برای هر فرد منحصر به فرد است.

تجربیات

گذشته شخص و تجربیاتش بدون شک بزرگترین تاثیر را در شکل گیری شخصیت منحصر به فردش دارد. هر تجربه به ما کمک می کند که یاد بگیریم چگونه تعامل خود را با جهان اطراف و انسان های آن پیش ببریم. افرادی که تجربه های منفی دارند، معمولاً احساس اضطراب و یا تدافعی در برابر مشکلات مشابه پیدا می کنند و افرادی که تجربیات مثبت دارند، سعی می کنند که درک خود را از جهان اطراف بالا ببرند، انسان ها را بهتر بشناسند و یاد بگیرند که چگونه بهترین ها را دنبال کنند. چیزی که قرار است به شما بگویم، این است که تجربه هر فرد بر اساس تصمیماتی که اتخاذ می کند متفاوت خواهد بود.

تجربیات

عادات

عادت چیزی است که ما به طور منظم آن را انجام می دهیم. عادات به ما اطلاع رسانی می کند، تعیین می کند جنبه های مختلف منحصر به فرد خودمان را تشخیص دهیم. عادت بد به عنوان مثال خوردن یک غذای ناسالم و ورزش نکردن جزء شخصیت ما هستند. عادت خوب مثل مسواک زدن دندان دو بار در روز و نخ دندان کشیدن باز هم جزء شخصیت ما هستند.

شکل دادن عادتی مثل مطالعه، مدیتیشن، ورزش، و یادگیری چیز های جدید سلامت ذهن را ارتقا می دهد اما طبق نظر متخصصان روانشناسی، شخصیت شما مجموعه ای از کارهایی است که انجام می دهید، نه چیزهایی که به زبان می آورید. پس عادات ما بخش عظیمی از شخصیتمان را شکل می دهند.

خلاقیت

خلاقیت یک اتفاق منحصر به فرد است که انواع مختلفی دارد. بخش خلاقیت مغز شما با دیگری متفاوت است. ممکن است شما در زمینه خوانندگی و دیگری در زمینه نقاشی خلاقیت داشته باشد اما به هر حال همه ما به نوعی خلاقیت داریم. هر شخص خلاقیت منحصر به فرد خودش را دارد که بر اساس دیدگاهش نسبت به زندگی تغییر پذیر خواهد بود.

خلاقیت

بینش

سایر افراد در جهانی که می شناسند دقیقاً به گونه ای به دنیای اطرافشان نگاه نمی کنند که شما نگاه می کنید. هیچ کس 24 ساعت زندگی را عیناً مانند شما زندگی نمی کند و در نتیجه روزهایش با شما متفاوت خواهد بود. پس تجربیات یکسان شما را در زندگی ندارد بنابراین نگاه و بینشش نسبت به زندگی با شما متفاوت است. همه انسان ها بینش منحصر به فردی دارند. به همین دلیل است که توصیه می شود ایده ها و طرز فکر دیگران را هم بشنوید و از آن ها چیزی یاد بگیرید.

علایق

شاید گاهی اوقات علایقمان با اطرافیانمان شبیه به هم باشد اما نمی توانیم هیچ کسی را پیدا کنیم که دقیقا آن چیزی را که ما دوست داریم دوست بدارد و آن چیزی را که دوست نداریم؛ دوست نداشته باشد. هر کس در زندگی علایق منحصر به فرد خودش را دارد و چیزهایی که دوست داریم و دوست نداریم باعث می شود که ما در زندگی از دیگران جدا باشیم، تفاوت داشته باشیم و همین ما را تبدیل به یک انسان خاص می کند.

خانم

اهداف

اهداف یک شخص عموما او را راهنمایی می کند که چگونه زمان، انرژی و تلاش خود را پیش ببرد و اینکه ما تصمیم می گیریم برای چه چیزی زمان بگذاریم، انرژی صرف کنیم و تلاش کنیم. باعث می شود که از دیگران متفاوت باشیم. اهداف کوتاه مدت، متوسط و بلند مدت وجود دارد که جهت و انگیزه ما را در زندگی مشخص می کند و باعث می شود که ما به عنوان یک انسان عاقل و بالغ رشد کنیم. پس اهداف ما در زندگی با دیگری متفاوت خواهد بود.

سرگرمی ها

دوست دارید که برای سرگرمی خود چه کاری انجام دهید؟ این سوال رایج تا به حال از بسیاری از انسان ها پرسیده شده است. سرگرمی ها شخصیت یک فرد را توضیح نمی دهند اما به گونه ای علایق فردی را بیان می کنند. بسیاری از افراد دوست دارند برای سرگرمی خود پازل درست کنند، فیلم ببینند، ورزش کنند، کار داوطلبانه انجام دهند، باغبانی کنند، آشپزی کنند و غیره. پس همانطور که می بینید، هر انسانی در نوع سرگرمی هم با دیگری متفاوت است.

بازی

اشتیاق

اشتیاق بخش مهمی از تجربه انسان را تشکیل می دهند. چیز های زیادی هستند که ما در موردشان اشتیاق داریم، مانند هنر، طبیعت و غیره. اشتیاق باعث می شود که ما مسیر به سمت هدف را بهتر بشناسیم و آن را راحت تر پیدا کنیم. اشتیاق در عمق احساسات ما جای می گیرد اما همه ما در اشتیاق هایمان متفاوت هستیم و همین باعث می شود به یک انسان خاص تبدیل شویم.

هوش

وقتی در مورد هوش صحبت می کنیم، همه ما متفاوت هستیم. هوش از عوامل زیادی نشأت می گیرد، از جمله باورها، استعدادهای اجتماعی، آگاهی عاطفی، تجربیات و سلامت مغز ما. هیچ دو نفری بر طول موج هوش یکسانی سوار نیستند، به همین دلیل ضروری است که افراد در حین حل مسئله دور هم جمع شوند. آنچه که یک نفر درک می کند یا می تواند بفهمد می تواند به فرد دیگر نیز کمک کند تا آگاهی خود را افزایش دهد حال در این بین اگر درک و هوش یک فرد بیشتر و بهتر عمل کند از او فردی خاص میسازد.

چیزهایی که یک انسان رو خاص و جذاب میکنه

512
این مطلب مفید بود ؟120
منبع : بخش سبک زندگی نمناک/ن/ن.ح
برچسب : سبک زندگی
وبگردی