شخصیت منفور

چرا همه از من بدشون میاد ؟ جواب اینجاست

کد مطلب : 76604تعداد نظرات : 1 نظرزمان مطالعه : 6 دقیقه
همیشه برخی از افراد بدون اینکه بدانند رفتار های زننده ای نشان می دهند که موجب نفرت انگیزی آن ها در جمع شود و یا باعث از بین رفتن محبوبیت آن فرد شود.

سوال رایج برخی از افراد ؛ چرا همه از من بدشون میاد ؟ 

همه انسان ها تمایل دارند توسط دیگران دوست داشته شوند، اما این یک حقیقت غیر قابل انکار است و همیشه این اتفاق نمی افتد؛ زیرا افرادی وجود دارند که رفتار و شخصیت ما را نمی پسندند. در این بخش از نمناک به برخی از دلایل اینکه چرا کسی ما را دوست ندارد می پردازیم ، با دقت و ظرافت این موارد را خوانده و برای اصلاح آنها هرچه سریعتر دست به کار شوید.

علل اصلی دور شدن دیگران از شما 

شاید خیلی زیاد صحبت می کنید:

همه ما دوستانی داریم که زیاد حرف می زنند و ما فقط فرصت سر تکان دادن پیدا می کنیم. افراد گفتگویی را دوست دارند که نسبت به آن نظر خود را بیان کنند، حتی اگر کسی شنونده خوبی باشد. در واقع فرد مقابل هم می خواهد در مورد اتفاقات و تجربیات مرتبط با بحث صحبت کند.

وراجی

خسته کننده هستید : 

فاصله زیادی بین کسلی و صحبت کردن زیاد وجود دارد قبول کردن این که بامزه نیستید سخت است. با این حال، به این معنا نیست که شما خسته کننده هستید. گاهی شاید احساس خجالت کنید و شاید هم چیزی برای صحبت ندارید، برای دیگران ممکن است یک فرد کسل به نظر برسید. به جای اینکه فکر کنند ساکت هستید، فقط لبخند بزنید و سر تکان دهید. 

تصور می کنید همه چیز را می دانید : 

افراد متواضع دوست داشتنی تر هستند. بنابراین مدعی نباشید که همه چیز را می دانید. وقتی افراد از برتری اعتقادی رنج می برند، دیگران آن ها را کوچک محسوب می کنند. اگر فکر کنید همه چیز را درست می گویید، افراد از نظرات شما فرار می کنند. واقعیت این است که هیچ کس همه چیز را نمی داند. در برخی موارد اشتباه می کنید. همه نظر یکسانی نسبت به یکدیگر ندارند. 

دلی دوستتان ندارند: 

بعضی وقت ها هیچ دلیلی وجود ندارد که یک نفر شما را دوست نداشته باشد. آن ها نمی توانند دلیلی را مشخص کنند. همه چیز در مورد شخصیت ها مختلف است. گاهی اوقات افراد با شخصیت متفاوت یکدیگر را جذب می کنند در حالی که سایر اوقات نمی توانند یکدیگر را تحمل کنند. 

احساس نیازمندی می کنید : 

اگر دیگران احساس کنند که همیشه برای کمک به شما می آیند، با عذر و بهانه از خدمت به شما خارج می شوند. تماس های تلفنی ثابت و پیام ها، فرد مقابل را خسته می کند. افراد نیازمند فکر می کنند که همه می خواهند آن ها را ترک کنند ،البته چندان هم فکر اشتباهی نیست، زیرا با گذشت زمان افراد از این رفتار خسته می شوند. 

ریاکار هستید : 

مهم نیست که چقدر پول و چه جایگاهی دارید، همه فرد فروتن را دوست دارند که داشته های خود را بزرگنمایی نکند. بسیاری از افراد در حال مبارزه با گرفتاری ها و روزمرگی های خود هستند و نمی خواهند در مورد زندگی تان چیزی بشنوند. شاید ندانسته این کار را انجام می دهید. اما در هر صورت برای دیگران خوشایند نیست و به نوعی پز دادن است. 

فرد مطلوبی نیستید : 

هیچ کس فرد بد جنس را دوست ندارد و همه از این افراد می ترسند. به همین دلیل است که بیشتر افراد در دنیای سیاست سخت کار می کنند که محبوبیت کسب کنند. گاه شوخی می کنید، اما دیگران این نوع شخصیت را درک نمی کنند. گاهی اوقات جوک ها طوری بیان می شوند که دیگران را ناراحت می کند. 

شخصیت منفور

فرد خیلی خوبی هستید : 

فاصله زیادی بین خیلی خوب بودن و بدجنسی وجود دارد. معمولا افرادی که خیلی خوب هستند سعی می کنند همه را راضی نگه دارند که اغلب منجر به ناراحتی خودتان می شود. مطمئنا، کسی را ناراحت نمی کنید، اما حتی یک موضع برای خودتان نخواهید داشت. مردم کم کم متوجه می شوند که شما نسبت به خودتان احترام قائل نیستید. همچنین ممکن است فکر کنند که شما نقش انسان های خوب را بازی می کنید. 

مداوم ناله و شکایت می کنید : 

ناله کردن اصلا کار مثبتی نیست. همه از بودن در اطراف افراد مثبت لذت می برند. البته، افراد مثبت اندیش هم روزهای بد در زندگی دارند و از اینکه احساس خوبی ندارند شکایت می کنند. میلیون ها نفر با مشکلات زیادی زندگی می کنند. این دسته از مردم تصمیم گرفتند که چطور روزگار خود را بگذارنند. برخی ترجیح می دهند مثبت باشند، در حالی که برخی ترجیح می دهند از هر مشکل کوچکی، شکایت کنند. بنابراین کسی دوست ندارد با افراد منفی نگر که همیشه از همه چیز شکایت دارد در ارتباط باشد. 

خودتان را دوست ندارید:

 مهم ترین فردی که باید دوست داشته باشید، خودتان هستید. اگر از خودتان خوشتان نمی آید، دیگران هم شاید همین حس را به شما داشته باشند. اگر فکر می کنید خسته کننده هستید، ممکن است دیگران اینطور احساس کنند. به خود تلقین کنید که فرد مفیدی هستید. زمانی که خود را دوست داشته باشید، مثبت تر و آماده تر خواهید بود. 

سخن چینی می کنید: 

شایعات تا زمانی که خودتان از آن صحبت می کنید سرگرم کننده به نظر می رسند. اگر پشت سر همه مشغول غیبت کردن باشید، مردم به زودی متوجه خواهند شد که شما هم این کار را در مورد آن ها انجام خواهید داد زیرا به اعتماد آنها خدشه وارد می کنید، شایعات و سخن چینی تقریبا همیشه به گوش شخص می رسد. 

سخن چینی

خودخواه هستید: 

همه گاهی خودخواه می شوند. وقتی در همه زمان ها خودخواهانه رفتار می کنید کسی از این کار خوشش نمی آید. اگر به طور پیوسته از خود صحبت کنید دیگران ممکن است شما را خودخواه بدانند. مردم دوست دارند در مورد خودشان صحبت کنند. خیلی مهم است که این فرصت را به آن ها بدهید. همچنین اگر دیگران همیشه برای شما کاری انجام می دهند و در عوض شما هیچ کاری انجام نمی دهید، خودخواهی شما را نشان می دهد. 

تعادل ندارید: 

پنهان کردن حماقت برای دیگران مهم است. هر کسی مسائل خود را دارد، اما زمانی که شما آن را در تمام طول زمان به نمایش می گذارید تبدیل به مشکل می شود. همه چیز باید در حال تعادل باشد. گاهی اوقات افراد مانند یک نمایش رفتار می کنند. 

وفادار نیستید: 

اگر حرفی بزنید که نتوانید به آن عمل کنید، به احتمال زیاد افراد پیرامون شما ، خانواده و دوستان اعتمادشان را نسبت به شما از دست می دهند و در نتیجه نمی توانند روی وفاداریتان حساب باز کنند. 

بیش از حد رقابت می کنید: 

افراد به دلایل مختلف بیش از حد رقابت می کنند. ممکن است عزت نفس پایین، یا انگیزه انجام بهترین کار را داشته باشید، چون این کاری است که باید برای رشد انجام دهید. بسیاری نمی توانند فردی را تحمل کنند که همیشه تلاش می کند برنده باشد. 

کنترل گر هستید : 

اگر به سختی تلاش در کنترل دیگران دارید باید بگویم که اشتباه می کنید. زیرا کنترل در کوتاه مدت خوب است و اغلب به زور، ترس، قدرت و یا نوعی فشار نیاز دارد و هیچ کدام از آن ها به شما اجازه نمی دهند که در مورد خودتان احساس خوبی داشته باشید. 

سعی دارید تحت تاثیر قرار بگیرید: 

هیچ کس شما را به خاطر لباس ها، اتومبیل، دارایی و عنوان، مورد احترام قرار نمی دهد. اینها چیز هایی هستند که افراد دوست دارند اما به معنای دوست داشتن شما نیست. روابط بی ریا شما را شادتر می کند و شما تنها زمانی روابط واقعی را شکل خواهید داد که سعی کنید خودتان باشید نه اینکه از رفتار دیگران تقلید کنید. 

شخصیت شناسی

قطع کردن حرف دیگران: 

قطع کردن حرف دیگران نه تنها فعل بی ادبانه است بلکه غیر مستقیم می گویید به حرف های شما گوش نمی کنم تا بتوانم آنچه را که می گویید درک کنم؛ من به شما گوش می دهم تا بتوانم تصمیم بگیرم چه می خواهم بگویم. 

انتقاد می کنید:

اگر جز دسته افرادی هستید که روحیه نقادانه دارید و بدون در نظر گرفتن شخصیت فرد بی پروا هر آنچه که در ذهن دارید می گویید، افراد پیرامون را از خود دور می کنید.

چرا همه از من بدشون میاد ؟ جواب اینجاست

3.3382
این مطلب مفید بود ؟255127
منبع : inc / selfdevelopmentsecrets / بخش سبک زندگی نمناک/ن/م.ح
برچسب : سبک زندگی
1 نظر به ثبت رسیده است
عرفان1400-04-16
هیچوقت سعی نکنید خودتونو برای دیگران عالی نشون بدید
مهم نیست در مورد تو چی فکر میکنن یا نظر میدن تو بهترینی این یه نشونست برای تو پس لبخند بزن
16318
وبگردی