کار در شرایط سخت
برخی مواقع تحت فشار کاری و شرایط سخت هستید. برای موفقیت باید بتوانید در شرایط سخت و تحت فشار و استرس کاری هم خوب کار کنید.

راز افرادی که حتی تحت فشار هم خوب کار می کنن

توانایی کار کردن تحت فشار به معنای این است که شما می توانید وظایف شغلی خود را به خوبی انجام دهید, حتی اگر تحت فشار و استرس باشید. این فشار ها ممکن است به دلیل موقعیت های غیر قابل کنترل ایجاد شده باشند.

پیش بینی این سخت است اما نباید اجازه دهید که حواس شما را پرت کند. به نظر شما افراد موفقی که حتی تحت فشار هم کار می کنند، چه رمزی را برای موفقیت شان دارند؟ در این قسمت از نمناک به پاسخ این سوال خواهیم پرداخت.

داشتن استراتژی

اینکه شما در یک کاری شکست می خورید، به این معناست که از قبل برای آن برنامه ریزی نکرده اید. فرقی ندارد که با چقدر فشار مواجه هستید، در هر صورت باید زمان بگذارید تا کاری را به انجام برسانید و از پس شرایط پر فشار و استرس زا بر بیایید.

اگر استراتژی و برنامه ریزی داشته باشید، می توانید جزئیات مهم را ببینید و در نتیجه راحت تر کار سخت را به انجام می رسانید، زیرا از قبل برایش فکر کرده اید. پس سعی کنید کار های بزرگ خود را به چند کار کوچک تقسیم کرده و آن را به انجام برسانید.

استراتژی و برنامه ریزی

آماده بودن برای مسائل

خودتان را برای چیز هایی که می دانید آماده کنید. شاید شما نتوانید همه لحظات را به خوبی برنامه ریزی کنید اما برای چیز هایی که می دانید و احتمال می دهید تغییر کند، باید خودتان را آماده کنید. کار کردن تحت فشار نیازمند یک برنامه ریزی و ددلاین مشخص است که شما بتوانید با آن پیش بروید. پس مراقب باشید که بدون آمادگی وارد کاری نشوید.

کمک گرفتن از یک تیم

هنگامی که یک تیم و گروه را مدیریت کنید، مجبور نیستید همه کار ها را خودتان انجام دهید و در نتیجه راحت کارها پیش می رود، زیرا در زمینه هایی که مهارتی ندارید می توانید از دیگران کمک بگیرید و همین باعث می شود که پروژه کاری شما حتی در مواقعی که تحت فشار هستید هم بهتر از قبل پیش برود.

گروه کاری

تعویق نیانداختن

به این فکر کنید که انجام دادن کار بهتر از این است که آن را به تعویق بیندازید. بعضی از شما ایده ال گرا هستید و دوست دارید هر کاری را به طور کامل انجام دهید اما به این فکر کنید که اگر یک کاری را به موقع انجام دهید، بهتر است که معطل نکنید تا بخواهید کیفیت کار را بالا ببرید ؛ بلکه سعی کنید همیشه به موقع عمل کنید.

اهمیت دادن به وقفه و استراحت

برای استراحت و وقفه هم برنامه ریزی کنید. هنگامی که تحت فشار کار می کنید، شاید استراحت کردن را فراموش کنید زیرا به شدت درگیر می شوید اما برنامه ریزی برای این استراحت ها، پیاده روی ، نوشیدن آب و همه این کار ها می تواند حال شما را بهتر کند و باعث شود که با انرژی بیشتری به کار خود برگردید.

راز کارمندانی که تحت فشار هم خوب کار می کنن

2.52
این مطلب مفید بود ؟11
منبع : بخش سبک زندگی نمناک/ن/ز.ت
وبگردی