بهره وری کارکنان
بهره وری کارکنان یکی از معیار های مهمی است که تاثیر مستقیمی با موفقیت یک تجارت و کسب و کار دارد و با شناخت دلایل کاهش بهره وری کارکنان می توانید آنها را اصلاح کرده و در کار خود موفق شوید.

عواملی که بهره وری و کیفیت کار کارکنان را کاهش می دهد

ممکن است یک فضای کار کاملاً مدرن و طراحی شده و زیبا داشته باشید اما هنوز هم احساس کنید که نمی توانید همه کار ها را به موقع انجام دهید و برسانید.  اگر فکر می کنید که در طول روز برای انجام همه کار ها زمان کافی ندارید و بهره وری شما خیلی بالا نیست ، احتمالا باید تکنیک هایی را به کار ببرید تا سطح بهره وری تان افزایش پیدا کند و عوامل حواس پرتی در محل کارتان را تا حد ممکن کاهش دهید.  این قسمت از سبک زندگی نمناک را تا انتها مطالعه کنید تا ببینید که چه عواملی جزء قاتلان بهره وری در محل کار محسوب می شوند. 

بهره وری کارکنان

گوشی موبایل و شبکه اجتماعی 

مطالعات نشان می دهد از زمانی که شبکه های اجتماعی به دنیا معرفی شده اند ، بیشترین وقت افراد را در محل کار به خودشان اختصاص می دهند.  طبق این نظرسنجی تقریبا از 39 درصد از افرادی که پاسخ داده بودند ، اظهار کردند که آن ها یک ساعت در هفته بدون هیچ کار خاصی وارد شبکه اجتماعی و پیام رسان ها می شوند. 29 درصد هم اعتراف کردند که تقریباً دو ساعت در هفته این کار را انجام می دهند. 3 درصد از این افراد هم گفتند 10 ساعت در هفته را بدون انجام کار خاصی داخل شبکه های اجتماعی در محل کار هستند . این عامل حواس پرتی بزرگ ، شامل چک کردن ایمیل های شخصی ، مطالعه اخبار، انجام خرید اینترنتی و نگاه کردن به پست های شبکه اجتماعی افراد دیگر می باشد.  معمولاً اینستاگرام بیش از همه عامل ایجاد حواس پرتی ها است. 

حواس پرتی مداوم 

با وجود این که اداره جات و شرکت ها معمولاً برنامه ریزی های خوبی دارند اما استراتژی های خوبی برای جلوگیری از سر و صدا در محل کار تعیین نشده است که کارمندان بتوانند تمرکز کافی داشته باشند. متخصصان مربوط به حوزه بهره وری بر این عقیده هستند ؛ ما در جهانی زندگی می کنیم که تمرکز در آن از هوش ارزش بیشتری دارد تا بتواند بهره وری ما را افزایش دهد . در نتیجه همه ما برای تمرکز بیشتر به یک مکان ساکت نیاز داریم که معمولا این سکوت لازم در همه محل کارها فراهم نیست. 

حواس پرتی

کمبود وضوح و شفافیت در برنامه ریزی 

در پنج مرحله مربوط به بهره وری باید گفت که یکی از آن ها مربوط به وضوح و شفافیت است . بسیاری از افراد در طول این مسیر به مشکل بر می خورند . اول از همه باید چیزی که می خواهید را بنویسید و آنچه را که در ذهنتان است به ثبت برسانید . سپس برای خودتان مشخص کنید که دقیقا باید در چه زمانی چه کاری انجام دهید.  با این کار یک نظم و ترتیب خوبی را ایجاد خواهید کرد. 

بررسی مدام ایمیل و پیامک ها

نظرسنجی در سال 2012 نشان داد که ایمیل دومین فعالیتی است که وقت کارمندان را به خودش اختصاص می دهد . بسیاری از افراد مدام در حال چک کردن صندوق ورودی ایمیل و پیامک های خود هستند و نمی توانند آن ها را نادیده بگیرند و در نتیجه زمان زیادی برای پاسخ دادن به ایمیل ها هدر می رود . در چنین شرایطی به عنوان یک کارمند می توانید از پیام های اتوماتیک سریع استفاده کنید یا پیام ها را پاسخ ندهید؛ مگر این که کار اورژانسی و واجب داشته باشید. 

چک کردن ایمیل

نادیده گرفتن زمان و تقویم 

اول از همه باید اولویت بندی داشته باشید و برای اولویت بندی ها برنامه ریزی کنید پس حتماً باید به تقویم توجه کنید . افراد موفق یک روتین و برنامه ریزی دارند و تقویم در برنامه ریزی آن ها بسیار موثر است. داشتن برنامه ریزی در محل کار باعث می شود که کارکنان آمادگی بیشتری داشته باشند و بتوانند کارهای بیشتری را به انجام برسانند در نتیجه بهره وری کلی آنها افزایش پیدا خواهد کرد .

آنچه بهره وری کارکنان در محل کار را کاهش می دهد

52
این مطلب مفید بود ؟20
منبع : بخش سبک زندگی نمناک /ن/س
وبگردی