بزرگترین خانه جهان
در سراسر دنیا خانه های زیادی با متراژهای بسیار بالا وجود دارند و این چند خانه با امکانات شگفت انگیز به عنوان بزرگترین خانه های جهان شناخته شده اند.

اسامی و مشخصات فوق‌العاده 10 بزرگترین خانه دنیا

احتمالا بسیاری از شما هم دوست دارید که با گران‌قیمت ترین و بزرگترین خانه های دنیا آشنا شوید و بدانید که صاحبان آن ها چه کسانی هستند و این خانه ها در کجای دنیا قرار گرفته اند.

این قسمت از نمناک را تا انتها مطالعه کنید تا با بزرگ‌ترین خانه های دنیا آشنا شوید. برای بیشتر شدن جذابیت لیست، موارد را از انتها با ابتدا چیده ایم تا شما رتبه اول بزرگترین خانه جهان را در انتهای مطلب مشاهده فرمایید.

Fair Field (فیر فیلد)

این خانه با متراژ 19 هزار و 500 متر مربع در نیویورک آمریکا قرار گرفته و در سال 2003 ساخته شد. صاحبش یک فرد تاجر و میلیاردر آمریکایی است. این خانه 29 عدد اتاق خواب، 39 حمام، اتاق بولینگ، سالن اسکواش، یک سالن تئاتر با 164 صندلی و یک سالن بسکتبال دارد.

اتاق بولینگ

Pensmore (پنسمور)

این خانه 22.011 متر مربع است و یکی از بزرگترین خانه های جهانِ که در آمریکا قرار گرفته و در سال 2008 هم ساخته شده است. صاحب آن یک فرد میلیونر آمریکایی است. این خانه به گونه ای ساخته شده که می تواند در برابر طوفان، زلزله و تا حدی در برابر انفجار بمب هم دوام بیاورد. 13 عدد اتاق خواب و 14 حمام داخل آن قرار گرفته و دیوارهای بسیار بلندی دور فضای باغِ آن ساخته شده است.

Taohuayuan (تائوهایوآن)

این خانه در کشور چین واقع شده است و 22.000 متر مربع متراژ دارد. یک خانه کاملا لوکس می باشد که ساخت آن سه سال به طول انجامید. نزدیک آن یک دریاچه قرار گرفته است. داخل خانه 32 عدد حمام، تعداد زیادی اتاق خواب و در حیاط یک فضای سبز بسیار بزرگ وجود دارد.

The One (دِ وان)

متراژ این خانه که در کالیفرنیا واقع شده؛ 22.500 متر مربع است که توسط یک تهیه کننده فیلم ساخته شد و هفتمین خانه بزرگ در کل دنیاست. این خانه 20 تا اتاق خواب، 30 تا حمام، یک اتاق بولینگ،‌ یک سالنِ تئاتر و چهار استخر بسیار بزرگ دارد.

استخرهای بزرگ

Villa Leopolda (ویلا لئوپولدا)

متراژ این ویلا 24.384 هزار متر مربع است و در فرانسه واقع شده است. ساختِ این ویلا بین سال‌ های 1922 تا 1931 طول کشیده و صاحب آن یک فرد مولتی میلیاردر برزیلی است. این خانه 19 تا اتاق خواب، 14 حمام، یک فضای سبز بزرگ، یک سالن تئاتر خصوصی، 12 استخر و یک آشپزخانه بزرگ در فضای باز و یک هلی پاد دارد.

Versailles (ورسالیس)

متراژ این خانه 37.430 متر مربع است که در فلوریدای آمریکا قرار گرفته است. این خانه 14 تا اتاق خواب و تا حمام دارد. ساخت این خانه بزرگ از سال 2004 آغاز شد؛ اما به خاطر مسائل قانونی چند سالی به سراغش نرفتند و پروژه خوابید تا این که در سال 2019 بالاخره تکمیل شد.

Witanhurst (ویتانهورست)

این خانه 27.432 متر مربع متراژ دارد و چهارمین خانه بزرگ و گران‌قیمت ترین در کل دنیا محسوب می‌ شود که در لندن واقع شده است. ساخت آن بین سال‌ های 1913 تا 1920 به طول انجامید‌. این خانه در مجموع 65 اتاق که شامل 25 اتاق خواب، یک اتاق ناهارخوری، یک اتاق بیلیارد، یک اتاق ماساژ، یک باشگاه و سونا و یک سالن تئاتر و... می شود؛ دارد.

سالن تئاتر

Safra Mansion (مانسیون سافرا)

این خانه در برزیل قرار گرفته و متراژ آن 35.661 متر مربع است. شاید خیلی ها در مورد جزئیات این خانه ندانند؛ اما چیزی که مشخصِ 130 اتاق؛ یک استخر داخلی و یک استخر خارجی دارد و دیوار های خیلی بلندی اطراف آن را احاطه کرده اند.

Biltmore Estate (عمارت بالتیمور)

متراژ این خانه 54.536 متر مربع است که در کارولینای شمالی در آمریکا قرار گرفته و یک عمارت خصوصی برای صاحبش محسوب می‌ شود و در سال 1995 هم ساخته شد. خانه اصلی که در این عمارت قرار گرفته؛ 250 اتاق، 43 حمام، یک استخر خیلی بزرگ و یک کتابخانه با 23 هزار کتاب دارد.

Antilia (آنتیلیا)

این خانه در بمبئی هند قرار گرفته و 121.920 متر مربع متراژ دارد. ثروتمندترین مرد هند در سال 2018 این خانه را خرید. ارتفاع بسیار زیادی هم دارد. ساخت آن تقریباً چهار سال طول کشید و سیستم معماری آن یک سیستم کاملا سنتی است و هیچ دو طبقه ای را در این خانه پیدا نمی کنید که شبیه به هم و یکسان ساخته شده باشند.

در داخل آنتیلیا، شش طبقه فضای پارکینگ برای 168 ماشین، چندین اسپا و سالن بدنسازی، استخرهای سرپوشیده، تئاتر، آپارتمان مهمان، مرکز یوگا و سکو برای فرود 3 هلیکوپتر روی پشت بام وجود دارد. آنتیلیا به کارکنانی متشکل از 600 نفر نیاز دارد که به طور شبانه‌روزی کار کنند تا مطمئن شوند که بزرگترین خانه جهان در شرایط بکر نگهداری می شود.

* به دلیل احترام به قانون کپی رایت و قابل استفاده نبودن تصاویر خانه های موجود در این لیست، از تصاویر اصلی استفاده نشد و تصاویر درج شده در مطلب تزیینی هستند.

بزرگترین خانه دنیا را بشناسید+ امکانات رویایی

4.49
این مطلب مفید بود ؟81
منبع : بخش سرگرمی نمناک/ن/ز.ت
وبگردی