روز جهانی دستخط

روز جهانی دست خط در تقویم

کد مطلب : 80069زمان مطالعه : 2 دقیقه
23 ژانویه در سال 1977 به نام روز جهانی دستخط نامگذاری شده است. روز جهانی دست خط به شما یادآوری می کند که مهارت دست خط خود را فراموش نکنید.

23 ژانویه روز جهانی دست خط

آیا تابحال به دست خط خود دقت کرده اید؟ آیا تا به حال برایتان پیش آمده که به دست خط دوستتان حسادت کنید؟ داشتن دست خط خوب شاید یکی از مهم ترین هنرهایی باشد که باید آن را تمرین کنیم؛ مخصوصاً در جهانی که افراد به ظاهر اهمیت می دهند و همین دست خط خوب می تواند ارتباطات ما را بهبود ببخشد.

از آن جا که کیبورد کامپیوتر باعث شده است خیلی از ما از دست خط های بد فرار کنیم، به همین دلیل روز جهانی دست خط برای بازگشت دوباره به روش های نوشتاری با کاغذ و مداد، تعیین شده است و باعث می شود افراد خوش خط دوباره مهارت های خود را نشان دهند.

روز جهانی دستخط

هیچ دلیل رسمی برای پاس داشتن روز جهانی دست خط وجود ندارد اما جالب است بدانید افراد زیادی هستند که هنر دست خطشان بسیار عالی است. به همین دلیل این روز را برای آن ها نامگذاری کرده اند. این روز به این معناست که در دنیای کامپیوتر و الکترونیک، باز هم نباید اهمیت دست خط را فراموش کنیم و این فرم ارتباط را از یاد ببریم.

روز جهانی دست خط به شما یادآوری می کند که مهارت های دست خط خود را ارتقا دهید و سعی کنید در این امر رقابت خوبی داشته باشید تا به بهترین حالت برسید. مطمئن باشید که هیجان زیادی را در طول مسیر یادگیری تجربه خواهید کرد.

اهمیت دست خط

تاریخچه روز دست خط

روز جهانی دست خط در 23 ژانویه سال 1977 تعیین و نامگذاری شد. زمانی که محصلان احساس می کردند هنر دست خط آن ها رو به افول است. به همین دلیل دولت ها تصمیم گرفتند که روزی را برای دست خط تعیین کنند. اگرچه روز جهانی دست خط در کل دنیا مرسوم نیست اما اکنون برجسته تر از قبل است و افراد بیشتری در آن شرکت می کنند.

البته روز جهانی دست خط به 3400 تا قبل از میلاد مسیح برمی گردد که بیشتر هم توسط مصری ها، مردم روم و بعضی از نواحی اروپا اهمیت داده و در نتیجه دست خط خوب کم کم به عنوان یک مهارت اجتماعی محسوب می شد به همین دلیل اشراف زاده ها سعی می کردند آموزش ببینند تا دست خط بهتری داشته باشند. درباره خط و دست خط ایرانیان هنرمند در تمام جهان شناخته شده اند و لازم است در مطالب بعدی به این مسئله بیشتر بپردازیم.

امروز روز جهانی دستخط هست ؛ از این روز چی میدونید؟

53
این مطلب مفید بود ؟30
منبع : بخش سرگرمی نمناک/ن/ز.ت
برچسب : رویدادها
وبگردی