روز جهانی خواهر برادر
تاریخ 10 آوریل به عنوان روز جهانی خواهر و برادر نامگذاری شده است. هدف این روز دانستن اهمیت و ارزش روابط خواهر و برادری می باشد.

امروز 10 آوریل روز جهانی خواهر و برادر است

خواهر و برادر انسان های مهمی در زندگی ما هستند که شاید زندگی بدون آن ها قابل تصور نباشد. برای به پاس داشتن این نعمت بزرگ و نشان دادن محبت به آن ها، روز جهانی خواهر و برادر هر ساله در 10 آوریل جشن گرفته می شود.

در کشور هند روابط خاص و عجیب تری بین خواهر و برادر وجود دارد. روز خواهر و برادر در بسیاری از نقاط دنیا و در کشورهای مختلف آسیا، اروپا و اقیانوسیه جشن گرفته می شود.

روز خواهر برادر

چه کسی روز خواهر و برادر را نامگذاری کرده؟

در سال 1995 فردی به نام "کلادیا اوارت" که یک شهروند آمریکایی بود، بعد از اینکه برادرش " آلن " و خواهرش "لیزت" را از دست داد  به فکر نامگذاری روز خواهر و برادر افتاد. تاریخ تولد خواهر این فرد روز 10 آوریل بود و همین باعث شد که او به فکر جشن گرفتن روز خواهر و برادر و پیوند عاشقانه بین این دو نفر بیفتد.

او کل زندگی اش را وقف این کرد که به انسان های دیگر ثابت کند خواهر و برادر هدایای با ارزشی هستند که زندگی به بعضی از ما اهدا می کند. او به شدت تحت تاثیر فوت خواهر و برادرش قرار گرفته بود و در سال 1997 با تلاش های زیادی که انجام داد، توانست روز جهانی خواهر و برادر را نام گذاری کند.

تاریخ روز جهانی خواهر برادر

جشن های بزرگ روز خواهر و برادر در دنیا

روز خواهر و برادر تقریباً در بسیاری از کشور ها از سال 1998 جشن گرفته می شود اما این روز ها همچنان شکل رسمی پیدا نکرده است. افراد تیم اِوارت در حال تلاش بسیار زیادی هستند که این روز بزرگ را به همه دنیا بشناسانند.

هدف روز جهانی خواهر و برادر، این است که انسان ها بیشتر از همیشه قدر این روابط را بدانند. البته رئیس جمهور های مختلفی به اهمیت این روز اشاره کرده اند. خواهر و برادر جزء معدود افرادی هستند که وقتی در مورد خاطره های کودکیمان با آن ها فکر می کنیم، ناخودآگاه لبخند به لبمان می آید.

تاریخ روز جهانی خواهر برادر و ماجرای نامگذاری آن

4.122
این مطلب مفید بود ؟184
منبع : بخش سرگرمی نمناک/ن/ز.ت
برچسب : رویدادها
وبگردی