روز جهانی خواب

روز جهانی خواب در آخرین جمعه ی سال

کد مطلب : 80795زمان مطالعه : 2 دقیقه
در جهان هر ساله در یک مقطع زمانی خاص روز جهانی خواب جشن گرفته می شود، انتخاب این روز در تقویم اهدافی را به دنبال داشته است.

با روز جهانی خواب بیشتر آشنا شوید

خواب یکی از مهم ترین فعالیت های ما در طول زندگی است و یک انسان هر روز باید حداقل هفت الی هشت ساعت بخوابد. روز جهانی خواب، ندایی برای انجام یک اقدام موثر برای برطرف کردن مشکلات مهم خواب در دانشگاه، مدرسه، جنبه های اجتماعی و حین رانندگی است. هدف روز جهانی خواب، به حداقل رساندن مشکلات مرتبط با خواب، در جامعه و جلوگیری و مدیریت بهتر اختلالات مربوط به خواب است.

هر ساله روز جهانی خواب در آخرین جمعه زمستان و قبل از آغاز بهار یا همان روز معروف به روز اعتدال بهاری جشن گرفته می شود. تاریخ دقیق آن هر سال تغییر می کند اما روز آن همیشه جمعه است و سلبریتی ها و رسانه هم به این روز اهمیت می دهند. بیش از 88 کشور در کل جهان، در مراسم روز جهانی خواب شرکت می کنند. خب حال بیایید در ادامه ی بخش گوناگون نمناک نگاهی به تاریخچه روز جهانی خواب و چگونگی برگزاری این روز بیاندازیم.

روز خواب

تاریخچه روز جهانی خواب

روز جهانی خواب اولین بار در سال 2007 برگزار شد و از آن روز به بعد هر ساله برای آگاهی رسانی جشن گرفته می شود. نام گذاری این روز از کمیته روز جهانی خواب آمده است و ایده آن از سمت متخصصان سلامتی آمد که در زمینه خواب و دارو های مربوط به خواب فعالیت می کردند.

هدف از روز جهانی خواب، جمع کردن افراد دور یکدیگر، در کنار پزشکان و درمانگران، و به بحث گذاشتن مشکلات خواب، کمک به پیدا کردن راه حل ها و جلوگیری از مشکلات خواب برای افرادی است که به دنبال راه چاره می گردند.

تاریخچه روز خواب

پزشکانی مثل "لیبوریو پارینو" در ایتالیا و "انتونیو کولبراس" اولین اعضای اصلی روز جهانی خواب بودند و هدف آن ها تاسیس سازمانی برای کمک به تحقیقات راجع به مشکلات خواب مردم در کل دنیا بدون هیچ سود مالی بود.

موضوع روز جهانی خواب توسط سازمان های جدید و متنوعی مطرح می شود که هدف آن کمک به انتشار کلمه خواب و گزارش اثرات خواب مناسب روی زندگی روزانه افراد است. در واقع افراد با شنیدن نام چنین روزی، به اهمیت خواب پی می برند و می دانند که کجا در جستجوی کمک باشند. روز جهانی خواب یک مراسم برای آگاهی رسانی جهانی است که همانطور که گفته شد از سال 2007 هر ساله جشن گرفته می شود.

روز جهانی خواب و تاریخچه ی اصلی آن

4.49
این مطلب مفید بود ؟81
منبع : بخش سرگرمی نمناک/ح.ب/ن
برچسب : خواب راحت
وبگردی