گرانترین دارو
متاسفانه برخی از بیماری ها برای درمان نیاز به پول بسیار زیادی دارند، مانند بیماری که داروی آن به عنوان گرانترین داروی جهان شناخته شده است.

گرانترین داروی جهان؛ هر دوز Hemgenix به قیمت 3.5 میلیون دلار

در میان گرانترین های جهان، شاید ناخوشایندترین عنوان مربوط به گران قیمت ترین داروی دنیا است که آرزو میکنیم مورد نیاز هیچ انسانی نباشد. طبق اطلاعات منتشر شده، همگنیکس، یک داروی تک دوز برای نوعی از اختلال انعقاد خون هموفیلی، اخیراً رکورد جهانی جدیدی را برای گران‌ترین داروی تاریخ با 3.5 میلیون دلار به ازای هر دوز ثبت کرده است.

روز سه‌شنبه، سازمان غذا و داروی ایالات متحده، Hemgenix را تایید کرد. دارویی که یک ژن درمانی پیشرفته برای درمان بزرگسالان مبتلا به هموفیلی B است. این بیماری یک اختلال ژنتیکی جدی است که در آن افراد پروتئین حیاتی مورد نیاز برای لخته شدن خون در صورت خونریزی تولید نمی‌کنند، طراحی شده است.

درمان هموفیلی

تا به حال، درمان‌های معمولی نیاز به تزریق‌های معمولی برای حفظ سطح کافی پروتئین از دست رفته در بیماران داشتند، اما به لطف Hemgenix، مبتلایان به هموفیلی B برای درمان برای همیشه نیاز به یک تزریق IV دارند. تنها مشکل این است که هزینه یک دوز آن 3.5 میلیون دلار است و همین همگنیکس را به گران ترین داروی تاریخ تبدیل می کند.

دکتر پیتر مارکس، مدیر مرکز FDA ارزیابی و تحقیقات بیولوژیک، بر این عقیده است که بیماران مبتلا به هموفیلی B، تأییدیه امروز گزینه درمانی جدیدی را برای بیماران مبتلا به هموفیلی B ارائه می دهد و نشان دهنده پیشرفت مهم در توسعه درمان های نوآورانه برای کسانی است که بار بالایی از بیماری مرتبط با این نوع هموفیلی را تجربه می کنند.

گرونترین داروی جهان رونمایی شد؛ دونه ای 3.5 میلیون دلار

55
این مطلب مفید بود ؟50
توجه : مطالب بخش بهداشت و سلامت سایت نمناک از منابع خارجی ترجمه شده و تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارد . از اینرو توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست .
منبع : بخش بهداشت و سلامت نمناک/ن/ز.ت
وبگردی