کوچکترین شهر دنیا
دانستن ترین ها در جهان جزو جذاب ترین دانستنی ها می باشد. در این قسمت می توانید با کوچکترین شهر دنیا که فقط 2 خیابان دارد را بشناسید.

هوم؛ کوچکترین شهر جهان

در میان لیست ترین های جهان، عنوان کوچکترین شهر جهان برای بسیاری از مخاطبان جالب توجه است. شهری با تنها 2 خیابان و 3 ردیف خانه مسکونی که در این بخش از سرگرمی نمناک با آن آشنا خواهید شد.

شهر قرون وسطایی هوم در بالای تپه ای واقع در مرکز ایستریا، با فاصله تقریباً 2.5 ساعت رانندگی از شهر زاگرب، پایتخت کرواسی، کوچکترین شهر جهان است. این شهر بین 20 تا 30 نفر را در خود جای داده است (21 نفر طبق سرشماری ملی 2011 و 27 نفر تا سال 2021).

منشا آن در هاله ای از رمز و راز پنهان است، اما اولین نشانه آن در اسناد تاریخی به سال 1102 باز می گردد، زمانی که آن را چولم نامیدند. یک ناقوس و برج دیده‌بانی در سال 1552 به عنوان بخشی از دفاع شهر ساخته شد و نگهبانان و خانواده‌هایشان شروع به نقل مکان کردند، اما شهر هرگز در طول قرن‌ها توسعه پیدا نکرد و حتی امروز نیز از سه ردیف خانه‌های منظم قرون وسطایی و دو خیابان تشکیل شده است.

کوچکترین شهر دنیا

با اندازه ی تنها 100 متر طول و 30 متر عرض، به راحتی می توان فهمید که چرا هام کوچکترین شهر جهان در نظر گرفته می شود. چیزی که چندان واضح نیست این است که چرا به عنوان یک روستا طبقه بندی نشده است؛ به هر حال، روستاهای بسیار کوچکتر از این شهر نیز وجود دارد.

شهرت «کوچک‌ترین شهر جهان» برای هام شگفت‌انگیز بوده است و امروزه گردشگری به عنوان یکی از دو منبع اصلی درآمد مردم محلی آن، در کنار کشاورزی به حساب می‌آید. به دلیل کوچکی این مکان چیز زیادی برای دیدن وجود ندارد، اما مردم محلی تمام تلاش خود را می کنند تا از بازدیدکنندگان و توریست ها استقبال کنند.

هوم، سالها پیش توسط یک حصار سنگی کوچک در قرون وسطی برای محافظت از شهر در برابر حملات راهزنان ساخته شده بود، احاطه شده بود و سالهاست به دلیل حفظ ظاهر تاریخی آن، تغییر چندانی نداشته است.

کوچکترین شهر دنیا که فقط 2 تا خیابون داره

4.26
این مطلب مفید بود ؟51
منبع : بخش سرگرمی نمناک/ن/ز.ت
وبگردی