یارانه اسفند

واریز زودتر از موعد یارانه اسفند ماه

تاریخ انتشار : 9 اسفند 1402کد مطلب : 92423زمان مطالعه : 2 دقیقه
زمان واریز یارانه نقدی اسفند ماه 1402 در طرح جدید زمانبندی پرداخت یارانه ها تغییر کرده است که در ادامه زمان آن را می خوانید.

زمان واریز یارانه اسفند ماه 1402

بهمن ماه امسال بود که با اعلام سازمان هدفمندسازی یارانه در جهت نظم بخشی به پرداخت های مرتبط با این نهاد زمان واریز یارانه ها و مستمری ها تغییر کرد و بعضا برخی از افراد دچار سردرگمی شدند.

یارانه نقدی اسفند ماه با توجه به اینکه قبلا اعلام شده بود برای دهک های چهار به بالا در سی ام هر ماه پرداخت می شود اما به علت 29 روزه بودن اسفند ماه قطعا یک روز زودتر از پرداخت می شود.

هفدهم بهمن ماه بود که بود که دولت از کالابرگ فجرانه رونمایی کرد و اعلام کرد که این طرح به مدت سه ماه تا 17 اردیبهشت ادامه دارد. همزمان با این طرح اطلاعیه ای سازمان هدفمندی یارانه ها منتشر کرد که به منظور نظم‌بخشی بیشتر به پرداخت یارانه‌ها و مستمری‌های موضوع قانون هدفمندسازی یارانه‌ها، از ماه جاری پرداخت‌های این سازمان براساس زمان‌بندی انجام خواهد شد.

در روزهای نخست رونمایی از طرح فجرانه، برخی از شهروندان نسبت به استفاده از یارانه تشویقی 220 هزار تومانی تردید داشتند، زیرا گمان می‌کردند اگر از طرح کالابرگ خرید کنند قرار است این مبلغ از 300 یا 400 هزار تومان یارانه نقدی که می‌گیرند کسر شود. این در حالی است که حساب مبلغ 220 هزار تومان که به عنوان عیدی 22 بهمن به یارانه‌بگیران تعلق گرفته، با حساب یارانه نقدی جداست و زمان واریز آن‌ها هم متفاوت است.

رئیس سازمان هدفمندی یارانه‌ها درباره جزئیات یارانه فجرانه گفت:در حال حاضر مردم یارانه‌ها را در تاریخ‌های بیستم و پنجم و سی ام هر ماه دریافت می‌کنند. حال اینکه وزارت کار اعلام کرده است که اعتبار دیگری علاوه بر یارانه واریز می‌کند که با این اعتبار فقط امکان خرید وجود دارد و غیر از یارانه نقدی که دریافت می‌کنند اعتباری هم برای خرید دریافت می‌کنند.

عسکری در ادامه تاکید کرد:در طرح جدید شرط 200 هزار تومان خرید از یارانه حذف شده و اعتبار تشویقی (220 هزار تومانی) علاوه بر یارانه 300 و 400 هزارتومانی فعلی بوده و خانوار یارانه‌بگیر به‌صورت مجزا یارانه نقدی خود را ماهانه دریافت خواهند نمود.

زمان شارژ اعتبار کالابرگ الکترونیک

بنابر گفته مشاور معاون رفاهی و امور اقتصادی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، در طرح کالابرگ الکترونیک، هجدهم تا بیستم هر ماه حساب سرپرستان خانوار شارژ و اعتبار یارانه‌ها واریز می‌شود.

یحیوی اعلام داشت:  برخی افراد تصور می‌کنند طرح فجرانه کالابرگ الکترونیک تنها در دهه فجر اجرا می‌شود؛ این درحالیست که طرح فجرانه فعلا به مدت سه ماه بوده که اجرای آن، از 18 بهمن‌ماه شروع شده و تا 18 اردیبهشت‌ماه ادامه دارد.

یحیوی همچنین تاکید کرد:نیازی نیست افراد یکجا اعتبار خود را خرید کنند بلکه می‌توانند طی یک ماه و به مرور، با مراجعه به فروشگاه‌های متصل به طرح خریدشان را انجام دهند.

واریز زودتر از موعد یارانه اسفند ماه

51
این مطلب مفید بود ؟10
منبع : بخش خبری نمناک/م
وبگردی