آفرین عبیسی
آفرین عبیسی با نام واقعی صغری عبیسی بازیگر و متولد اسفند ماه 1330 می باشد . بیوگرافی کامل “آفرین عبیسی” را می توانید در بخش بیوگرافی بازیگران سایت نمناک مشاهده نمایید.

بیو گرافی و زندگینامه آفرین عبیسی

 • نام اصلی :صغری عبیسی
 • زمینه فعالیت :سینما
 • تولد :22 اسفند 1330 (63 سال) لاهیجان
 • ملیت :ایرانی
 • پیشه :بازیگر
 • سال های فعالیت :1349-1350 - 1378
 • همسر :مرحوم ایرج صادق پور ( فیلمبردار و تهیه کننده)
 • مدرک تحصیلی:متوسطه
 
مشهوریت آفرین عبیسی
 بیوگرافی آفرین عبیسی
 
 
آفرین عبیسی متولد 22 اسنفد 1330 در لاهیجان بازیگر است .صغری عبیسی با نام هنری آفرین مشهور است، وی از جمله بازیگرانی است که قبل از انقلاب فعالیت داشته، و پس از انقلاب با گذشت 28 سال دوباره توانست بازیگری رو ادامه دهد.
 
عبیسی فعالیتش را از سال49 با بازی در فیلم «لیلی و مجنون» آغاز کرد و با فیلم سینمایی «طوقی» علی حاتمی برای مردم چهره آشنایی شد که تا امروز توانسته در این حرفه ماندگار باشد. آفرین عبیسی بسیار کم کار است و قصه فیلمنامه برای او از هر چیز دیگری مهم تر است. بازیگر «تنهایی لیلا» که سینما را با فیلم هایی چون «چهارشنبه 19 اردیبهشت»، «خانه ای کنار ابرها»، «عصر روز دهم»، «تقاطع»، «بید مجنون»، «قدمگاه» و…. تجربه کرده است.
 

قسمتی از زندگینامه آفرین عبیسی از زبان خودش

 
من جزو نسل گذشته هستم اما ارتباط من با جوان ها بسیار خوب است و در کنار هم فعالیت می کنیم. سر هر کاری که بودم روابط بسیار خوبی با جوان ها داشتم. این بستگی به خود افراد دارد احترام یک بحث دو طرفه است شما وقتی که احترام می گذارید احترام هم می بینید. عبیسی می گوید:گویا روی پیشانی ما مهر زده اند که هرکسی که کار اولش است به دنبال ما بیاید. بسیاری از کار اولی ها از من برای بازی در کارشان دعوت می کنند .کار کردن با کارگردان های فیلم اولی را دوست دارم چراکه در کار با این افراد احساس می کنم مسایلی را دوباره تجربه می کنم. آفرین عبیسی می گوید:جوان بودن کارگردان مهم نیست مهم تر از همه قصه فیلم نامه است و خیلی به این مسائل که ببینم کدام بازیگر مطرح درآن فیلم قرار است بازی کند کاری ندارم اگر قبول کردم در فیلمی بازی کنم در مرحله بعد دوستی با سایر عوامل که آشنا نیستیم به وجود می آید. اصلاً ما مجبوریم که با هم کنار بیاییم تا در کنار هم کار تولید کنیم و این گونه است که می توانیم چیز های بسیار زیادی از هم یاد بگیریم. تا وقت داریم باید از کنار هم بودن مان استفاده کنیم.
 
آفرین عبیسی
آفرین عبیسی بازیگر قدیمی

ازدواج آفرین عبیسی

 
همسر مرحومش ایرج صادق پور فیلم بردار و تهیه کننده سینما بوده است .ایرج صادق پور متول 1319 تهیه کننده، فیلم بردار، تدوین گر و عکاس بود وی همسر صغری عبیسی و برادر منوچهر صادق پور (سینماگر) بوده است او 1/11/1369دار فانی رو وداع گفت.
 

فرزندان

 
این زوج هنرمند صاحب سه فرزند بنام های محمدامین – هادی و لیلی هستند.
 
آفرین عبیسی
آفرین عبیسی بازیگر

فیلمهای قبل از انقلاب او

 
در سینمای قبل از انقلاب تنها در چهار فیلم بنام های پل – کاکو – طوقی و لیلی و مجنون بازی کرد که بازی او در فیلم طوقی یکی از بازیهای ماندگارش می باشد.
 

شروع فعالیت

 
فعالیتش را از سال 1349با بازی در فیلم لیلی و مجنون آغاز کرد و با فیلم سینمایی «طوقی» علی حاتمی برای مردم چهره آشنایی شد که تا امروز توانسته در این حرفه ماندگار باشد.
 

شروع فعالیت دوباره بعد از 28سال

 
آفرین عبیسی در سال 1378 با بازی در فیلم شهرت به کارگردانی ایرج قادری پس از 28 سال دوری از دنیای بازیگری به سینما بازگشت. در همان سال نقش کوتاهی در فیلم کودک و سرباز ساخته رضا میرکریمی ایفا کرد. اما بازی بسیار زیبایش در فیلم نیمه پنهان بار دیگر توانایی های او را به اثبات رساند و نشان داد که حضور بازیگران توانای سینمای قبل از انقلاب در سینمای فعلی اینچنین به نتایج مثبت ختم خواهد شد.
 
آفرین عبیسی
زندگینامه آفرین عبیسی
 

افتخارات

 
 1. نامزد دریافت تندیس بلورین نقش دوم از پنجمین جشن خانه ی سینما (1380 ) برای بازی در نیمه ی پنهان
 2. نامزد دزیافت جایزه ی بهترین بازیگر زن از پنجمین دوره ی جشن سینمائی دنیای تصویر ( 1380 ) برای بازی در فیلم ” نیمه پنهان “
 

علت کم کاری آفرین عبیسی در سینما وتلویزیون

 
درباره کم کاری اش در تلویزون می گوید:من نه تنها در تلویزیون کم کارم بلکه در سینما هم خیلی کار نمیکنم. باید قصه را بخوانم آن را دوست داشته باشم و با آن ارتباط برقرار کنم در مرحله بعد ببینم که چه کسی قرار است آن فیلم را بسازد، تهیه کننده آن چه کسی است اگر آن مسائلی که برای من مهم بود در عوامل و فیلم نامه دیدم قبول می کنم که در آن فیلم بازی کنم. در ضمن من اصلاً بلد نیستم که پشت سر هم کار کنم. من باید هم کار کنم و هم استراحت کنم.
 
فیلم نامه های متعددی به دست بنده می رسد چه در سینما و چه در تلویزیون کار های بسیاری پیشنهاد می شود و من سعی می کنم که گلچین کنم و آن هایی را که در مرحله اول قصه خوبی را دارند کار کنم. یک چیز برایم بسیار مهم است و آن هم این است که من آن مجموعه ای که قرار است ساخته شود را دوست داشته باشم. من نمی گویم که اگر کاری را قبول نکردم فیلم نامه مشکل داشته است اصلاً اگر ایراد داشته باشد بقیه که قبول نمی کنند که در آن بازی کنند بنده ایراد دارم که نمی توانم هر فیلم نامه ای را دوست داشته باشم.
 
آفرین عبیسی
بیوگرافی خانم عبیسی
 

فیلم شناسی آفرین عبیسی

 1. 24 سپتامبر 1394 مریم ابراهیم وند
 2. تنهایی لیلا 1394 محمد حسین لطیفی
 3. چهارشنبه 19 اردیبهشت 1393 وحید جلیلوند
 4. خانه ای کنار ابرها 1392 سید جلال دهقانی اشکذری
 5. عصر روز دهم 1387 مجتبی راعی
 6. تقاطع 1384 ابوالحسن داودی
 7. بید مجنون 1383 مجید مجیدی
 8. رستگاری در هشت و بیست دقیقه 1383 سیروس الوند
 9. شکلات 1382 افشین شرکت
 10. قدمگاه 1382 محمدمهدی عسگرپور
 11. ملاقات با طوطی 1382 علیرضا داودنژاد
 12. مهمان مامان 1382 داریوش مهرجویی
 13. دختر ایرونی 1381 محمدحسین لطیفی
 14. واکنش پنجم 1381 تهمینه میلانی
 15. کاغذ بی خط 1380 ناصر تقوایی
 16. نان و عشق و موتور 1000 1380 ابوالحسن داودی
 17. نیمهٔ پنهان 1380 تهمینه میلانی
 18. شهرت 1379 ایرج قادری
 19. همسر دلخواه من 1379 افشین شرکت
 20. کودک و سرباز 1378 رضا میرکریمی
 21. پل 1350 خسرو پرویزی
 22. کاکو 1350 شاپور قریب
 23. طوقی 1349 علی حاتمی
 24. لیلی و مجنون 1349 سیامک یاسمی

آفرین عبیسی و مهران مدیری

آفرین عبیسی در برنامه دورهمی مهران مدیری

آفرین عبیسی ، زندگینامه کامل آفرین عبیسی

4.356
این مطلب مفید بود ؟488
منبع : نمناک /ک.ک
برچسب : آفرین عبیسی
وبگردی