آناناس رسیده
برخی از افراد برای خرید آناناس رسیده و خوب با مشکل مواجه می شوند، روش ها و راهکارهایی وجود دارد که برای انتخاب و خرید یک آناناس خوب و خوشمزه کمک شایانی به شما می کند.

نحوه تشخیص یک آناناس رسیده و خرید آناناس خوب

همیشه برای انتخاب یک آناناس رسیده و مطلوب، از حس بویایی خود استفاده کنید چرا که آناناس تازه و رسیده دارای عطری بسیار خوش دارد. با توجه به برخی علائم که در این بخش از رازهای خانه داری نمناک خواهیم گفت در هنگام خریدن آناناس ، به راحتی قادر به تشخیص یک آناناس رسیده خواهید بود.

روش اول:استفاده از حس بویایی و لامسه:

1. بوییدن آناناس :رایحه شیرین مهم ترین جنبه انتخاب یک آناناس رسیده است و اگر آناناس مورد نظر فاقد هرگونه عطر و بوی خاصی باشد، نشان دهنده این است که آن آناناس رسیده نیست.

- همه نقاط آناناس را به خوبی ببویید که رایحه شیرین آناناس از هر طرف میوه قابل تشخیص است.

- اگر بوی سرکه بدهد نشان دهنده آن است که آناناس مورد نظر بیش از حد رسیده است و گزینه مناسبی برای خریدن نیست.

2. آناناس را فشار دهید :با استفاده از انگشتان خود، آناناس را به آرامی فشار دهید که آناناس رسیده محکم و سفت است.

تشخیص آناناس شیرین

3. وزن آناناس را بسنجید :سنگین بودن آناناس نشان دهنده آبدار بودن آن است زیرا آب اضافی به آناناس وزن بیشتری می ‎بخشد و همچنین لازم به ذکر است که آناناس آب دار تر، شیرین تر نیز هست.

- توجه داشته باشید که منظور از سنگینی، بزرگ بودن آناناس نیست و برای مثال اگر یک آناناس بزرگ و یک آناناس کوچک وزن برابری داشته باشند، آناناس کوچک تر انتخاب مناسب تری خواهد بود.

4. کشیدن برگ بالای آناناس :برخی از افراد بر این باورند که کشیدن برگ بالای آناناس روش خوبی برای تشخیص رسیده بودن آن است که در این روش اگر برگ بالای آناناس به راحتی کنده شود نشان دهنده ی این است که آناناس بیش از حد رسیده و گزینه مناسبی برای خرید نخواهد بود.

خرید آناناس رسیده

روش دوم :استفاده از قوه بینایی:

1. نسبت به دو عامل اصلی موجود در یک آناناس رسیده هوشیار باشید :

طراوت و پلاسیدگی

شما به دنبال یک آناناس تازه هستید، نه پلاسیده ، ریشه آناناس قسمتی است که شکر از طریق آن به میوه می‎ رسد، پس نسبت به تغییر رنگ این قسمت هوشیار باشید.

2. به رنگ آناناس دقت کنید :یک آناناس رسیده غالبا به رنگ زرد طلایی است و فقط توجه داشته باشید آناناسی که به طور کامل به رنگ سبز و یا قهوه ای است گزینه مناسبی برای خرید نخواهد بود.

- به عنوان یک قاعده کلی، رنگ زرد باید در قسمت پایه میوه دیده شود و هرچه آناناس زرد تر باشد نشان دهنده شیرین تر بودن آن است.

آناناس رسیده

3. به رنگ برگ ها توجه کنید :از آن جایی که میوه ممکن است به رنگ زرد و یا سبز باشد، توجه کردن به رنگ برگ میوه می‎تواند گزینه بهتری باشد و سعی کنید آناناس هایی با برگ های سالم و سبز رنگ را انتخاب کنید.

4. به شکل آناناس توجه کنید :هرچه اشکال دایره ای موجود بر روی سطح آناناس بزرگتر، پر تر و صاف تر باشند نشان دهنده رسیده بودن آناناس هستند.

از خرید آناناس هایی با پوست چروکیده ، پوست مایل به رنگ قهوه ای، ترک خورده و با برگ های پژمرده خودداری کنید زیرا همه این ویژگی ها نشان دهنده یک میوه پلاسیده هستند.

5. آناناس را از نزدیک ترین مزارع به محل سکونتان خریداری کنید :در این صورت از میوه هایی با کیفیت بالاتر برخوردار خواهید بود.

چگونه یک آناناس رسیده و آبدار را انتخاب کنیم؟

4.5106
این مطلب مفید بود ؟9511
منبع : بخش بهداشت و سلامت نمناک/ح.ب/ن
برچسب : آناناس
وبگردی