اختراع بسکتبال
شاید برای اغلب افراد جای سوال باشد که بسکتبال توسط چه کسی اختراع شده است؟

چگونه بسکتبال اختراع شد؟

بسکتبال مانند اکثر ورزش ها دقیقاً مشابه با زمان اختراعش ، شروع نشده بود. در حالی که ایده های اصلی بازی فوق العاده بودند اما در عمل می توانستند منجر به مختل شدن جریان بازی شوند و بنابراین با گذشت زمان این قوانین تغییر یافته یا حذف شده اند تا این امر بهتر شود.

بسکتبال از زمان آغاز فعالیت خود چندین تغییر قانون را پشت سر گذاشته است اما آنقدر محبوب شده است که میلیون ها نفر در سراسر جهان دوست دارند آن را بازی کنند که اینجا شروع داستان بسکتبال است :

اختراع بسکتبال توسط کی و کجا ؟

قوانین بازی توسط جیمز نایسمیت کانادایی در سال 1891 در اسپرینگفیلد ، ماساچوست تنظیم و منتشر شد. وی این بازی را تنظیم کرد تا در ماه های زمستان که بازیکنان فوتبال نمی توانند بازی کنند، اجرا شود. وی قصد داشت این بازی عاری از تماس و مصدومیت باشد و این شهرت به سرعت رشد کرد و تا قرن بیستم نیز شکوفا شد.

ورزش بسکتبال

اختراع ورزش بسکتبال

قوانین ورزش بسکتبال:

فقط 13 قانون توسط نایسمیت در سال 1891 منتشر شد و بازی با توپ به سبک فوتبال و برخی از سبدها انجام می شد. در ابتدا 9 بازیکن در یک تیم حضور داشتند و سبد ها به نیمکت های بدنسازی میخ می شدند و پایه هایی داشتند که هر بار که یک توپ به سبد می افتاد، بازی باید متوقف می شد تا یک سرایدار بتواند از نردبان بالا رود و توپ را در بیاورد. سرانجام آن ها فهمیدند که بهتر است پایه ی سبد را ببرند تا بازی را تسریع کنند.

چنانچه بخش ورزش و تناسب اندام نمناک عنوان کرده است برخی از قوانین اولیه شامل عدم اجازه دریبل بازیکنان با توپ بود و در عوض ، آن ها مجبور بودند آن را بگیرند و حرکت را متوقف کنند. سه خطا منجر به گل اهدا شده به تیم دیگر خواهد شد و اگر بازیکنی به بازیکن دیگر تنه می زد، مجبور می شد تا خارج از زمین بازی صبر کند تا اینکه یک امتیاز در تابلو برای تیم مقابل ثبت شود.

 اختراع بسکتبال

قوانین ورزش بسکتبال چیست؟

بیایید بازی کنیم:

اولین بازی بسکتبال توسط نایسمیت کنترل شد که شاگردانش توانستند در این بازی شرکت کنند. در ابتدا این بازی به دو نیمه تقسیم می شد و هر کدام 15 دقیقه طول می کشید و بازیکنان اجازه داشتند در بین بازی ها پنج دقیقه استراحت کنند.

بدیهی است، نخستین بازی بسکتبال با نتیجه یک بر صفر به پایان رسید و بازی دشواری نبود و هنوز نامی برای آن وجود نداشت و مردم پیشنهاد دادند که آن را "بازی نایسمیت" بنامند اما نایسمیت ایده دیگری داشت. وی گفت:هم یک سبد و هم توپ وجود دارد و بنابراین باید آن را بسکتبال نامید و بسکتبال همان چیزی است که ما اکنون بازی می کنیم.

 بازی بسکتبال

نتیجه اولین بازی بسکتبال 

افزایش محبوبیت بسکتبال:

بسکتبال در سال های اولیه در دانشکده های سراسر آمریکا انجام می شد اما با افزایش محبوبیت بازی حرفه ای خیلی عقب نماند. اولین لیگ حرفه ای در سال 1898 تاسیس شد ، که از شش تیم تشکیل شده بود و نام آن لیگ ملی بسکتبال بود. نزدیک به 50 سال دیگر طول کشید تا NBA (انجمن ملی بسکتبال) تأسیس شد. در سال 1946 به عنوان BAA (انجمن بسکتبال آمریکا) راه اندازی شد اما در سال 1949 مجدد به NBA تغییر یافت.

اختراع بسکتبال

محبوب بودن ورزش بسکتبال در جهان

اکنون این بازی یک موسسه چند میلیارد دلاری دارد که ستاره های ورزشی در سراسر جهان با هم رقابت می کنند. هواداران بسکتبال می توانند به عقب نگاه کنند و از جیمز نایسمیت بخاطر اختراع اش که در این سال ها سرگرمی های زیادی را در جهان فراهم کرده است، تشکر کنند.

بسکتبال کی ، کجا و توسط چه کسی اختراع شد ؟

3.723
این مطلب مفید بود ؟176
منبع : basketballforcoaches / springfield / بخش ورزش و تناسب اندام نمناک/ح.ب/ن
برچسب : بسکتبال
وبگردی