کودک درون
برای ارتباط برقرار کردن با کودک درونتان روش هایی وجود دارد که بسیار کاربردی است و کمک شایانی به شما می کند.

روش های ارتباط با کودک درون

کودک درون، بخش شاد درون ماست، بخشی که به ما انرژی و انگیزه و نیروی حیات می بخشد و زندگی ما را سرشار از طراوت اما متاسفانه بسیاری از ما بزرگسالان آنقدر غرق در گرفتاریهای روزمره خود شده ایم که کودک درون خود را فراموش کرده ایم و آن را از یاد برده ام به همین خاطر احساس خوشایندی از زندگی نداریم .

برای احیای دوباره کودک درونتان و برقراری ارتباط با آن فقط کافیست کارهایی را که در این بخش از نمناک برایتان آورده ایم را انجام دهید و راه های ارتباط با کودک درون ،تغییر دیدگاه ، تبدیل انرژی های منفی به مثبت و دلپذیر کردن شرایط را در وجودتان نهادینه کنید.

با کودک درونتان ارتباط برقرار کنید

کارهای جدید را امتحان کنید

برای برقراری ارتباط با کودک درونتان کارهایی مانند یادگیری یک زبان جدید، یادگیری نواختن یک ساز یا مسافرت انجام دهید که برایتان تازگی دارد.

خلاقیت داشته باشید

برای ارتباط بیشتر با کودک درونتان تجارب خلاقانه جدیدی به دست آورید و هر روز لحظاتی را برای انجام فعالیت های تقویت کننده خلاقیت اختصاص دهید زیرا خلاقیت به شما آزادی و حس رهایی می دهد.

کودک درون چیست ؟

راه هایی برای ارتباط با کودک درون 

کاملا در لحظه باشید

مانند کودکان کاملا در لحظه باشید و به کارهای آینده خود فکر نکنید بلکه سعی کنید کارهای حال خود را به نحو احسن انجام دهید و برای پذیرش نتایج آن آماده باشید . در زمان حال زندگی کنید و احتیاج نیست این کار زمان بر و رسمی باشد بلکه توجه خود را برای چند لحظه به نفس های خود جلب کنید، چند قدم راه بروید و به حرکات و احساسات بدنتان توجه کنید.

یادگیری ماجراجویانه داشته باشید

همه ما در بزرگسالی وقت خود را صرف حل کردن مشکلات کنونی می کنیم اما کودکا ن بیشتر وقتشان را صرف کشف موضوعات جدید می کنند. سعی کنید تجربه های جدید برای لذت بردن شما شود و برای شما را وادار به تفکر در خصوص موضوعات مختلف کند نه اینکه تنها این یادگیری برای استفاده بردن باشد.

دنیای اطرافتان را بهتر ببینید

کودکان استاد لذت بردن از اطرافشان هستند اما بزرگسالان دنیای بزرگ اطراف خود را با پریدن از یک فعالیت به دیگری فراموش می کنند پس مانند کودکان گاهی تمامی آنچه در اطرافتان در جریان است را ببینید.

کودک درون من

چگونه با کودک درونمان ارتباط برقرار کنیم؟

با کودکان وقت بگذرانید.

برای اینکه متوجه زیبایی دنیا شوید زمانی که فرصت داشتید از آن استفاده کنید و از آرامش بودن در کنا ر کودکان لذت ببرید.

روزی یک کار را که دوست دارید، انجام دهید!

کودکان همواره مشغول انجام کارهایی هستند که دوست دارند پس شما هم به تقلید از آنان برای لذت بردن از دنیایتان کارهایی مانند رقص، دیدن برنامه تلویزیونی دلخواهتان ، گردش با دوستانتان را انجام دهید تا یافته های جدیدی بدست آورید.

نکات مثبت را یادداشت کنید

کودکان همیشه برای والدین خود از اتفاقات کوچک و خنده داری که برایشان می افتد تا روزها تعریف می کنند. شما هم مانند کودکان هرشب اتفاقات مثبتی که در طول برایتان پیش آمده را بنویسید و از یاد آوری آنها لذت ببرید.

کودک درون فعال

ارتباط برقرار کردن با کودک درون 

 

راه و روش های ساده ارتباط با کودک درون

3.719
این مطلب مفید بود ؟145
توجه : مطالب بخش بهداشت و سلامت سایت نمناک از منابع خارجی ترجمه شده و تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارد . از اینرو توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست .
منبع : بخش بهداشت و سلامت نمناک/ح.ب /ن
وبگردی