لکه ی چای
همیشه زرد شدن لبه فنجان ها در اثر چای یا قهوه برایمان ناراحت کننده است. بلافاصله بعد از خوردن چای فنجان ها را می شوییم و از مواد شوینده مختلفی برای این کار استفاده می کنیم.

نحوه تمیز کردن لکه چای و قهوه از روی فنجان

آیا فنجان هایی دارید که نیاز به تمیز شدن دارند؟ این مقاله به شما یاد می دهد که چگونه فنجان های خود را بدون کمک ماشین ظرف شویی، تمیز کنید. این روش بسیار ساده است و وسایل مورد نیاز برای این کار در کابینت آشپزخانه همه شما پیدا می شود.

مراحل شستن لکه های چای درون فنجان :

ابتدا تمامی فنجان های کثیف اطرافتان را، در داخل سینک ظرف شویی تان، جمع کنید. از جمع کردن تمامی فنجان های قهوه و چای تان ، یا هر فنجان کثیفی که نیاز به شست وشو دارند، حتماً اطمینان حاصل فرمایید.
آب و مایع ظرف شویی را اضافه کنید
داخل ظرف شویی تان را با آب بسیار گرم و به مقدار کافی، تا بیشتر از نصف، پر کنید. به داخل سینک و اسفنج مورد استفاده، به یک مقدار، مایع ظرف شویی (به اندازه ی تنها یک فشار نسبتاً محکم)، ریخته و سپس از خیس بودن اسفنجتان اطمینان حاصل فرمایید. تمامی فنجان ها را داخل سینک آب داغ قرار دهید و به تمیز کردن آنها دست به کار شوید. بعد از اینکه فنجان ها تمام شدند، شما می توانید ظروف و وسایل آشپزی را نیز بشورید.

لکه ی چای

 از بین بردن لکه چای از روی فنجان 

شستن فنجان ها را با اسفنج انجام دهید
تمامی لکه های دسته، زیر و داخل فنجان را به خوبی تمیز کنید، همچنین لبه ی فنجان ها را به خوبی از لکه تمیز کنید. انجام ندادن این کار، غیر بهداشتی می باشد.
فنجان هایی که لکه ی قهوه، در آنها می باشد را، با فشار مضاعف تمیز کنید
به همراه تعدادی لکه از نوع دیگر، لکه قهوه نیاز به فشار بیشتری در ساییدن نیاز دارد. همچنین زمان بیشتر درون سینک آب گرم می تواند به نرم شدن لکه ها کمک کند.
با آب داغ بشورید
آب و کف فنجان ها را، حتما ً با آب خیلی داغ بشورید.
ظروفتان را خشک کنید
خیلی از مردم، هنگام مرحله خشک کردن ظروف، به آویزان کردن آنها به گیره راضی هستند، اما اگر می خواهید ظروفتان سریع تر خشک شود. پس از شست و شوی تمامی ظروف، آنها را به گیره آویز کرده و با حوله ای، مشغول به خشک کردن تمامی آنها شوید. همچنین بهتر است که بعد از تمیز کردن ظروف، حوله تان را بشورید.
فنجان های پاکیزه را در سر جایشان قرار دهید
فنجان هایتان و باقی ظروفتان را داخل کابینت، یا مکان امن دیگری که آلوده کننده نباشد، قرار دهید. همچنین مکان باید طوری باشد که بتوانید به هر کدام از آنها دسترسی راحتی داشته باشید تا احتمال شکستن ظروف دیگر، پایین آید.
از فرش مخصوص، نزدیکتان استفاده کنید تا از شکستن فنجان ها جلو گیری شود
یک فرش کوچک تهیه کنید. اگر احیاناً هنگام شستن ظروف، فنجانی از دستتان بیافتد، این فرش می تواند مانع شکستن آن شود.

ازبین بردن لکه ی چای بدون مواد شیمیایی

مقداری جوش شیرین را داخل فنجان با کمی آب مخلوط کنید و با دست داخل فنجان را با محلول آب و جوش شیرینی که درست کردید بمالید.

سپس فنجان ها را تمیز با آب شستشو بدهید. به همین راحتی فنجان ها را بدون این که از مواد شیمیایی استفاده کنید می شود تمیز کرد.

نحوه ساده از بین بردن لکه ی چای روی استکان

3.932
این مطلب مفید بود ؟257
برگرفته از سیمرغ -گهر / ر
وبگردی