شب کوک

ازسر و صدای شب کوک تا تغییرات گپ کوک

تاریخ انتشار : 29 اردیبهشت 1396کد مطلب : 49654تعداد نظرات : 1 نظر
برنامه شب کوک با اجرای باربد بابایی یکی از موفق ترین برنامه های تلویزیونی در زمینه موسیقی بود که بعد از مدتی اجرا با فصل جدید خود با نام گپ کوک دوباره در تلویزیون ظاهر شد.

شب کوک از همان ابتدا پر سرو صدا شروع کرد

شب کوک برنامه ای در حوزه موسیقی با تکیه بر ظرفیت های موجود در عرصه موسیقی کشور شامل گپ و گفتگو با خوانندگان مورد علاقه مردم و اجرا در همه ی گونه های موسیقی شامل پاپ، سنتی و محلی با اجرای باربد بابایی است که در فصل اول خود از داوران به نامی چون فریدون آسرایی ، مهدی یغمایی ، پوریا حیدری و فرهاد برنجان استفاده کرد.

در این برنامه تلویزیونی اجرای زنده هنرمندان همراه با بخش نمایشی طنز و مسابقه حافظه که همگی در منظر تماشاگران برگزار می شود پیش بینی شده است.

شب کوک پر سروصداترین برنامه موسیقی تلویزیون

شب کوک پر سر و صداترین برنامه موسیقی صداوسیما بود که سری اول آن به تهیه کنندگی «هادی و مجید دمیرچی» تقریبا 4 سال قبل از شبکه نسیم روی آنتن می رفت، موزیک های درخواستی مردم، منتخبی از ویدیوهای علاقمندان به شرکت در مسابقه خوانندگی و در آیتمی جداگانه به اسم «گپ کوک» هم گفت وگو با خوانندگان مختلف پخش می شد. «باربد بابایی» که مجری این برنامه بود، بین آیتم ها و موسیقی هایی که پخش می شد، به صورت کوتاه و مختصر در مورد وضعیت موسیقی در ایران صحبت می کرد.

مسعود فروتن کارگردان تلویزیونی این برنامه بود و امیریوسف فیروزی نیز دوربین پشت صحنه این برنامه را مدیریت کرد.

 شب کوک

داوران برنامه شب کوک ( پوریا حیدری ، فریدون آسرایی ، مهدی یغمایی و فرهاد برنجان )

در شهریور ماه سال 94 ، شکل برنامه تغییر کرد و تبدیل به یک مسابقه‎ خوانندگی با حضور داورانی مثل «مهدی یغمایی»، «پوریا حیدری» و «فریدون آسرایی» شد. فینال و مرحله آخر این مسابقه در تعطیلات نوروز95، از شبکه نسیم پخش شد و برندگان معرفی شدند. تا این جا که با توجه به کلیت برنامه می توان از شب کوک به عنوان یک مسابقه خوانندگی یاد کرد.

شب کوک، گپ کوک شد

اما بعد از وقفه ای یک ساله و از نیمه اردیبهشت سال جدید، اولین قسمت از سری جدید این برنامه شب کوک با نام «گپ کوک» از شبکه نسیم روی آنتن رفت. همانطور که از اسم برنامه پیداست، در این فصل از گپ کوک خبری از تست خوانندگی نیست و قرار است مخاطبان در این برنامه گفتگو با خوانندگان و اجرای زنده آن ها، آیتم نمایشی طنز و مسابقه حافظه را ببینند.

شب کوک

باربد بابایی مجری برنامه شب کوک

گپ کوک که پیش از این با نام شب کوک و پیش از محرم 95 با عنوان آوانو معرفی شده بود، به کارگردانی و اجرای باربد بابایی و تهیه کنندگی هادی دمیرچی بزودی به روی آنتن شبکه نسیم می رود.برنامه تلویزیونی گپ کوک با توجه به روند تولیدی که پیش از ایام عید و این روزها پشت سر گذاشته است برنامه بسیار جالبی خواهد بود.

این برنامه تلویزیونی اجرای زنده این هنرمندان را به همراه گپ و گفت با خوانندگان و عوامل موسیقی، بخش نمایشی طنز و مسابقه حافظه که همگی در منظر تعداد قابل توجهی تماشاچی برگزار می شود، دنبال می کند.

با وجود تغییراتی که در سری جدید برنامه اتفاق افتاده است باز هم آن را از حالت یک برنامه سرگرم کننده با محوریت موسیقی، خارج نکرده است. ساختار برنامه، حضور مجری ای مانند باربد بابایی که اگر چه کارش را در مقام اجرا خوب انجام می دهد اما نمی توان او را در حوزه موسیقی کارشناس دانست، نوع گفت وگوی او با میهمان برنامه دارد، جنس سوالاتی که می پرسد و....همه و همه به مخاطب می گوید او با یک برنامه تخصصی موسیقیایی رو به رو نیست.

برنامه گپ کوک که با ساختاری جدید در مرحله تهیه و تولید قرار گرفت هر هفته، روز پنجشنبه ساعت 19 و روز جمعه ساعت 21 روی آنتن شبکه نسیم خواهد رفت.

این برنامه با اجرای باربد بابایی و به تهیه کنندگی هادی دمیرچی برای مخاطبان شبکه نسیم پخش می شود و در نخستین برنامه خود، روز پنجشنبه 21 اردیبهشت، همزمان با شب میلاد امام زمان (عج)، میزبان سالار عقیلی بود.

باربد بابایی در این برنامه با مهمانانش به گپ و گفتگو و همچنین چالش و مسابقه خواهد پرداخت. ساعت تکرار برنامه «گپ کوک» روز بعد از پخش، ساعت یک بامداد، 10 صبح و 16 خواهد بود

ازسر و صدای شب کوک تا تغییرات گپ کوک

3.18
این مطلب مفید بود ؟53
منبع : بخش فرهنگ و هنر نمناک/ م.ف
1 نظر به ثبت رسیده است
hosein1396-05-21
سلام میخاستم بگم برنامه شب کوک خیلی بهتر بود از این برنامتون گپ کوک لطفا تست خوانندگیتونو تو برنامتون دباره بذارین خیلی بهتر میشه ممنون
20
وبگردی