امیکرون

تشریح علائم ابتلا به سویه جدید "اُمیکرون"

تاریخ انتشار : 4 اسفند 1400کد مطلب : 37950زمان مطالعه : 1 دقیقه
یک متخصص بیماری‌های عفونی گفت : علائم سویه "اُمیکرون" تفاوت چندانی با سویه‌های قبلی ندارد، مشابه با سرماخوردگی است.

باشگاه خبرنگاران جوان:مهدویان گفت :افراد در صورت ابتلا به امیکرون، معمولا ابتدا علائم عطسه و آبریزش بینی دارند که به تدریج علائم دیگر هم اضافه می‌شود.

به گفته متخصص بیماری‌های عفونی تب، سردرد، گوش درد، سرفه و گلودرد از دیگر علائمی است که در بسیاری بیماران مبتلا به "اُمیکرون" مشاهده می‌شود.

سویه "اُمیکرون" عمدتا دستگاه تنفسی فوقانی را درگیر می‌کند، این سویه تقریبا نسبت به سویه‌های قبلی "نجیب" است و عمدتا دستگاه تنفسی فوقانی را درگیر می‌کند.

برخلاف سویه "دلتا" که تقریبا نیمی از مبتلایان دچار درگیری ریه می‌شدند، در این سویه درگیری ریه به شدت کاهش یافته و عمده علائم به دستگاه تنفسی فوقانی ختم می‌شود.

شاید یکی از دلایل کاهش قدرت این سویه نسبت به سویه‌های قبلی کرونا بحث واکسیناسیون باشد، چرا که در افرادی که واکسن نزده اند شاهد موارد مرگ و میر و بستری ناشی از ابتلا به این سویه هستیم.

این سویه شاید در بسیاری موارد شدت کمتری نسبت به سویه‌های قبلی داشته باشد، اما نباید از خطرات آن برای سالمندان و کودکان غافل شد و نیاز است که افراد حتما رعایت پروتکل‌های بهداشتی و بویژه استفاده از ماسک را داشته باشند.

ابتلا به این سویه آزار و اذیت‌های خود را برای مبتلایان به همراه دارد و علائمی مانند سردرد، عفونت گوش، گوش درد و... برای بسیاری مبتلایان آزاردهنده است.

انتهای پیام/م

تشریح علائم ابتلا به سویه جدید "اُمیکرون"

52
این مطلب مفید بود ؟20
برچسب : امیکرون
وبگردی