بارش باران

بارش باران در اغلب استان‌های کشور

تاریخ انتشار : 18 خرداد 1402کد مطلب : 67199زمان مطالعه : 2 دقیقه
رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا، با اشاره به وضعیت جوی کشور در روز‌های آینده، در عین حال از خیزش گردوخاک و کاهش کیفیت هوا در نوار شرقی خبر داد.

ایسنا:صادق ضیاییان در مورد وضعیت جوی کشور گفت:امروز پنجشنبه (18 خردادماه) در استان‌های آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، اردبیل، کردستان، کرمانشاه، همدان، مرکزی، قم، زنجان، قزوین، البرز، تهران، سمنان، گیلان، مازندران، گلستان، خراسان شمالی، شمال خراسان رضوی و از بعد از ظهر در بخش‌هایی از اصفهان، یزد، شمال کرمان، شمال فارس و جنوب شرق سیستان و بلوچستان بارش باران، رعدوبرق در مناطق مستعد ریزش تگرگ، وزش باد شدید موقت گاهی همراه با گردوخاک پیش بینی می‌شود و این شرایط تا جمعه (19 خردادماه) در خراسان شمالی، شمال خراسان رضوی، سمنان، سواحل شرقی دریای خزر، ارتفاعات و دامنه‌های البرز شرقی انتظار می‌رود.

وی ادامه داد:در این روز برای برخی نقاط واقع در اصفهان، یزد، کرمان، خراسان جنوبی، سیستان و بلوچستان و ارتفاعات البرز غربی نیز رشد ابر، رگبار و رعد و برق پراکنده و وزش باد پیش بینی می‌شود.

وی گفت:شنبه (20 خردادماه) در نوار شمالی کشور و استان‌های قم، مرکزی، اصفهان، شمال شرق فارس، یزد، کرمان و سیستان و بلوچستان و یکشنبه (21 خردادماه) در شمال غرب ارتفاعات و دامنه‌های البرز سواحل دریای خزر بخش‌هایی از مرکز و جنوب شرق کشور به‌ویژه در ساعات بعد از ظهر و اوایل شب رشد ابر‌های همرفتی، رگبار و رعدوبرق پراکنده و وزش باد شدید موقتی گاهی همراه با گردوخاک رخ خواهد داد.

ضیاییان با بیان اینکه دوشنبه (22 خردادماه) نیز در ارتفاعات و دامنه‌های البرز مرکزی و بخش‌هایی از مرکز کشور افزایش ابر و بارش پراکنده پیش بینی می‌شود، گفت:لازم به ذکر است از امروز تا جمعه (18 تا 19 خردادماه) در نوار شرقی به ویژه منطقه زابل و جنوب غرب کشور در بعضی ساعات وزش باد شدید همراه با گردوخاک و کاهش کیفیت هوا انتظار می‌رود و امروز (18 خردادماه) در نیمه شمالی کشور کاهش نسبی دما رخ خواهد داد.

وی تاکید کرد:طی دو روز آینده شرق دریای عمان و از شنبه تا دوشنبه (20 تا 22 خردادماه) دریای عمان و شرق تنگه هرمز مواج پیش بینی می‌شود. همچنین امروز (18 خردادماه) دریای خزر مواج خواهد بود.

رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا در پایان درباره وضعیت جوی تهران طی دو روز آینده اظهار کرد:آسمان تهران امروز (18 خرداد ماه) نیمه‌ابری تا ابری، در بعضی ساعت‌ها رگبار و رعد و برق، گاهی وزش باد شدید و خیزش گرد و خاک با حداقل دمای 21 و حداکثر دمای 30 درجه سانتیگراد و طی جمعه (19 خردادماه) قسمتی ابری، در بعضی ساعت‌ها رگبار و رعد و برق و گاهی وزش باد با حداقل دمای19 و حداکثر دمای 29 درجه سانتیگراد پیش‌بینی می‌شود.

انتهای پیام/م

بارش باران در اغلب استان‌های کشور

51
این مطلب مفید بود ؟10
برچسب : هواشناسی
وبگردی