بند انداختن صورت

آموزش تصویری بند انداختن صورت و ابرو

کد مطلب : 18982تعداد نظرات : 1 نظرزمان مطالعه : 4 دقیقه
بند انداختن صورت و ابرو، رایج ترین روش برداشتن و حذف موهای زائد در خانم هاست. در این گزارش علاوه بر اموزش تصویری اصلاح با بند، به شما خواهیم گفت که چطور بعد از بند انداختن صورت جوش نخواهد زد.

 بند انداختن صورت و برداشتن موهای زائد پشت لب و زیر ابرو را با شناخت جنس و ضخامت مو انجام دهید. به طور کلی روش های متعارف اصلاح موهای صورت در خانم ها بایستی مناسب با نوع مو انجام شود یعنی خانمی که صورتش موهای نرم و نازکی دارد نیاز به اصلاح با شمع و یا بند انداختن زیاد ندارند و برعکس.

نخ کتانی را حدود 45 سانتی متر ببرید

نخ مناسب بند انداختن صورت کدام است؟

 نخ مناسب برای این کار در بازار موجود است. بهترین نخ از جنس غیرپلاستیک و محکم است و باعث حساسیت تماسی در پوست نمی شود. بهتر است برای این کار از نخ قرقره استفاده نشود چون این نخ ها باریک اند و باعث بریدگی و خراش پوستی می شوند. چون این نخ ها ارزان هستند تمام سالن های آرایشی می توانند این نخ ها را بخرند و در آرایشگاه استفاده کنند.

یادتان باشد نخ بند شما باید تمیز باشد. حتماً قبل از بند انداختن با تکه ای پنبه آغشته به مواد ضدعفونی کننده بند را ضد عفونی کنید و اگر هم در آرایشگاه بند می اندازید از آرایشگرتان بخواهید این کار را انجام دهد. 

 آموزش مرحله به مرحله بند انداختن صورت 

برای بند زدن دور چشم یا دور لب و ابرو، حرکت نخ و دست نزدیک به نزدیک و با احتیاط کامل و به طور سطحی و مماس با پوست انجام می شود.

 دو سر آن را به هم گره بزنید و یک حلقه بسازید

  2 راه کمکی

جدا از شیوه ای که در 5 مرحله به شما ارائه شده از این 2 شیوه هم می توانید استفاده کنید:

 روش دوم اصلاح صورت:یک سر بند ضدعفونی شده را به پایه میزی که روی آن آینه تان قرار گرفته، ببندید و انتهای سر دیگر نخ در دست چپ، تقریباً میانه این نخ کشیده شده را با دست راست که به حالت باز است و حتماً در آرایشگاه ها دیده اید، بپیچانید تا یک مثلث درست شود، حال به آرامی آن را با کشیدن نخ دست چپ و باز و بسته شدن مثلث روی صورت بازی دهید تا موها بین پیچش نخ گیر کرده و از ریشه خارج شوند.

 روش سوم اصلاح صورت:بنشینید و پاها را دراز کنید، یک سر نخ را به شست پا گره زده و بقیه را در حالی که قسمت انتهایی آن در دست چپ و قسمت میانی با دست راست مثلثی شکل شده روی صورت بلغزانید تا موهای صورت آرام آرام گرفته شوند.

 3. سپس با انگشتان شست و نشانه هر دودست با این نخ بسته یک مستطیل درست کنید و همچنان که انگشتان دو دست در دو عرض مستطیل قرار دارند نخ را بپیچانید به طوری که ضربدری در وسط ایجاد شود، با این کار شما یک پروانه درست کرده اید.

آموزش بند انداختن

 4. چندبار تمرین کنید تا بتوانید یاد بگیرید که حلقه ها را به طرفین حرکت دهید. برای این کار باید انگشتان یک دست را از هم باز کنید و در همان حال انگشتان دست دیگر را ببندید.

روش بند انداختن

 5. وقتی یاد گرفتید حلقه ها را کنترل کنید؛ پروانه درست شده  را روی موهای زائدی که می خواهید بردارید و با باز و بسته شدن خود را اصلاح کنید. جهت حرکت دست ها باید خلاف جهت رویش موها باشد. شاید در ابتدا کار کمی برای تان سخت به نظر آید اما با تمرین، بسیار آسان و راحت خواهد شد.

 بند انداختن صورت

بند انداختن ابرو 

چگونه بعد از بند انداختن صورت جوش نزنیم

یادتان باشد که حتماً قبل از بند انداختن یا هر نوع روش اپیلاسیون پوست خود را با ضدعفونی کننده ها تمیز کنید. بعد از انجام اپیلاسیون یا بند یا وکس صورت هم می توانید  از موادی مانند ژل آلوورا یا روغن درخت چای یا کرم های مخصوص بعد از اصلاح استفاده کنید. این مواد خون های به سطح پوست آمده را که باعث گرمی پوست می شوند و عامل ایجاد جوش هستند را خنک می کنند و قرمزی پوست را کاهش می دهند.

 همچنین بهتر است به محلی که بند انداخته اید دست نزنید و از کرم های آرایشی یا هر نوع مواد دیگر که دارای عطر است برای ٢4 ساعت استفاده نکنید. برای اینکه منافذ پوست باز هستند وسریع میکروب جذب می کنند یا منافذ با مواد آرایشی گرفته می شوند.

 روشی دیگر که برخی پزشکان توصیه می کنند این است که بعد از بند انداختن در صورت قرمزی و تورم از پمادهای کالامین دی، کالاندولا، بتامتازون و اکسید دوزنگ استفاده کنید. یادتان نرود اگر بند صورت را هر دو هفته یک بار پشت هم انجام می دهید موهایتان زیاد بلند نشده و پوست صورتتان کشیده نمی شود که این خود مانع جوش زدن می شود.

  

شما کدام روش را انتخاب کنید:

1- خانم های دارای موهای زیاد و تیره و ضخیم بهتر است برای رفع موهای زائد روش اول یعنی همان بند انداختن را انجام دهند و در صورت مستعد بودن برای جوش صورت تمهیدات قبل و بعد از بند انداختن از قبیل استفاده کردن از محلول های ضدجوش با استفاده از پنبه به بند و پوست را در نظر بگیرند که خود در پیشگیری از جوش زدن مؤثر خواهد بود.

 - خانم های با موهای نازک اما زیاد بهتر است این کار را از طریق بند انداختن اما دیر به دیر انجام دهند که حتی در مواقعی بین این زمان می توانند از روش اصلاح کردن نیز استفاده کنند.

 3- خانم هایی که موهای زیاد اما کمرنگ و بوری دارند، می توانند به راحتی روش دوم یا اصلاح کردن را مورد استفاده قرار دهندو نگران پر یا ضخیم شدن آنها نباشند. 

4- افراد با پوست های چرب و مختلط که صورتشان برای جوش زدن، بعد از بند مستعدتر است و شاید به همین دلیل تمام صورتشان را بند نمی اندازند بهتر است بدانند که می توانند تیغ را جایگزین بند کنند.

5- روش نهایی که بیشتر برای خانم هایی است که به طور طبیعی دارای موهای بسیار کلفت، ضخیم و تیره هستند که مجبورند زودبه زود برای رفع آنها اقدام کنند و به نوعی خسته شده اند، لیزر کردن است که حتماً تحت نظر و با مشاوره پزشکان متخصص پوست و مو  انجام گیرد که خود طی مراحلی چند تا رسیدن به نتیجه انجام خواهد گرفت. 

آموزش تصویری بند انداختن صورت و ابرو

4362
این مطلب مفید بود ؟29270
برگرفته از amozeshgah-sepideh.blogfa /ن
برچسب : آرایش ابرو
1 نظر به ثبت رسیده است
فاطی1396-05-19
خداییش دمتون گرم بهترین روش ممکنه
193
وبگردی