بیشترین گردشگر در کشورها
ده کشور در جهان هستند که بر اساس گزارشی که توسط سازمان جهانی گردشگری منتشر شد، به عنوان کشورهایی که بیشترین گردشگران را دارند شناخته شدند.

کشورهایی که بیشترین گردشگر را دارند

فرانسه، ایالات متحده، اسپانیا و چین همگی جز کشورهای هستند که گردشگران زیادی دارند. براساس گزارشی که توسط سازمان جهانی گردشگری منتشر شد ، فرانسه در سال 2016 گردشگران بیشتری نسبت به کشورهای دیگر جهان جذب کرد.

بیش از 82.6 میلیون گردشگر به فرانسه آمدند تا جاذبه های معروف جهانی مانند لوور، برج ایفل، ورسای، و طاق پیروزی را ببینند. بسیاری از این جاذبه های مهم در شهر پایتخت فرانسه یعنی پاریس، که در میان بزرگ‌ترین شهرهای اروپا است ، قرار دارند.

همانطور که در ادامه این بخش از سرگرمی نمناک خواهید خواند پس از فرانسه، آمریکا رتبه دوم را در گردشگری دارد. ایالات متحده حدودا از 75.6 میلیون بازدید کننده این کشور در سال 2016 استقبال کرد. گردشگران آمریکا برای دیدن چنین مناظری از نیویورک، پارک ملی ، آبشار نیاگارا و گرند کانیون بازدید می کنند.

بیشترین گردشگر

بیشترین توریست را کدام کشور دارد؟

کشورهایی با بیشترین گردشگر در دنیا

طبق آمار منتشر شده، برخی از کشورهای جهان به دلیل دارا بودن جاذبه های گردشگری و جاهای دیدنی  متنوع، برای توریست ها جذابیت بیشتری دارد؛ کشورهای شامل:

10. مالزی - 26.8 میلیون گردشگر

مالزی کشوری در جنوب شرقی آسیا است. مالزی از انرژی شهری کوالالامپور گرفته تا سواحل طبیعی ، تجارب و مسافران منحصر به فردی را ارائه می دهد. صنعت گردشگری از زمان راه‌اندازی یک کمپین عظیم گردشگری در اواخر دهه 1990، به طور پیوسته در کشور رشد کرده است.

مالزی

مالزی از کشورهایی که بیشترین گردشگر را دارد

9. تایلند - 6 / 6 میلیون گردشگر

با سواحل آفتابی و ماسه ای، جزایر گرمسیری، حیات وحش غنی، مکان های باستانی، معابد و صومعه ها، تایلند یک نقطه توریستی جهانی است. جشن های پر جنب و جوش این کشور، زندگی شبانه پر رونق، امکانات خرید جهانی، و غذاهای لذیذ تایلندی، همه از فاکتورهای اصلی توریستی در این کشور هستند.

تخمین زده می شود که به طور مستقیم و غیر مستقیم، درآمد تولید شده گردشگری حدود 20 / 2 درصد از تولید ناخالص ملی کشور را تامین می کند. همچنین فرض می شود که در 2032، تایلند حدود 100 میلیون گردشگر جذب خواهد کرد.

تایلند

تایلند نقطه توریستی جهان به دلیل جاذبه های گردشگردی زیبا

8. مکزیک - 35 میلیون گردشگر

مکزیک، کشوری بزرگ در آمریکای شمالی است به خاطر سواحل دست نخورده و استراحتگاه های جهانیش معروف است. در دهه های اخیر، صنعت گردشگری در این کشور گردبادی از رشد قابل توجه را تجربه کرده است.

با غنای فرهنگی و میراث جهانی یونسکو، تعجبی ندارد که ببینیم چرا مسافران عاشق مکزیک هستند. اکثریت قریب به اتفاق گردشگران از کشورهای همسایه خود به شمال، کانادا و ایالات متحده می آیند، اگرچه تعداد زیادی از مسافران اروپا و آسیا به این کشور سفر می کنند.

مکزیک

مکزیک یک کشور زیبا با بیشترین گردشگر در دنیا

7. آلمان - 35.6 میلیون گردشگر

آلمان تعداد زیادی گردشگر از سراسر جهان و همچنین از داخل کشور دارد. تخمین زده می شود که صنعت گردشگری در آلمان 4.5 درصد از تولید ناخالص ملی و 2 میلیون فرصت شغلی ایجاد شده براساس الزامات مربوط به سفر و گردشگری می باشد.

برلین، مونیخ و هامبورگ ازشهرهای گردشگری کشورآلمان هستند. ورود به این کشور برای اهداف آموزشی و تجاری نیز بسیار رایج است. چندین منطقه حفاظت شده در آلمان مانند پارک ملی سوییس، پارک ملی پومرانی غربی، پارک ملی، سالانه میلیونها گردشگر را جذب می کنند.

آلمان

آلمان دارای 35.6 میلیون گردشگر

6. انگلستان - 35.8 میلیون گردشگر

با یک تاریخچه طولانی و جالب، و همچنین فرهنگ غنی و امکانات گردشگری و زیرساخت ها، انگلستان به عنوان ششمین کشور توریستی در جهان قرار دارد. گردشگران در بریتانیا می توانند حدود 17.2 میلیارد دلار آمریکا درآمد سازی کنند.

اکثر بازدیدکنندگان از بخش های دیگر اروپا می رسند در حالی که گردشگران از آمریکا و کانادا دومین گروه از بازدیدکنندگان خارجی را تشکیل می دهند. صنعت گردشگری داخلی در این کشور نیز در حال پیشرفت است. لندن شهر توریستی در بریتانیا است و برج لندن بیش ترین جذابیت را در کل کشور دارد.

انگلستان

برج لندن در انگلستان از جذاب ترین جاذبه های گردشگری این کشور

4. چین - 59.3 میلیون گردشگر

زمین دیوار بزرگ چین، پنجمین کوهستان مقدس، آبشار، معبد شائولین، شهر ممنوع، از نظر فرهنگی و تاریخی مهم، چین در واقع یکی از مقصدهای گردشگری در جهان است. این کشور در سال 2014 55.6 میلیون گردشگر خارجی جذب کرد و از درآمد ارزی خارجی دلار در سال 2010 سود برد.

تعداد توریست چین در سال های آتی با برآورد سازمان تجارت جهانی به سرعت افزایش می یابد و برآورد می شود تا سال 2020 این کشور رتبه اول را در بخش گردشگری جهان به دست خواهد آورد.

دیوار چین

دیوار چین مهم ترین جاذبه گردشگری در کشور چین

3- اسپانیا - 75.6 میلیون گردشگر

گردشگری یک صنعت بزرگ در اسپانیا است که نزدیک به 11 درصد تولید ناخالص ملی این کشور است. اکثر بازدیدکنندگان اسپانیا از کشورهای اروپایی مانند انگلستان، فرانسه، ایتالیا و آلمان می آیند.

بین شهرهای تاریخی و شهرهای این کشور مانند بارسلونا و مادرید، استراحتگاه های جهانی در سواحل مدیترانه و سواحل اقیانوس اطلس کشور، جشنواره های محبوب مانند کارناوال و اجرای تفریحات گردشگری زمستانی، و یک زندگی شبانه شلوغ در اسپانیا کانون جاذبه های گردشگری هستند. 13 شهر اسپانیایی نیز به عنوان میراث جهانی یونسکو در نظر گرفته می شوند و گردشگران خارجی را با جذابیت منحصر بفرد جذب می کنند.

اسپانیا

گردشگری صنعت بزرگ در کشور اسپانیا

2. ایالات متحده آمریکا - 75.6 میلیون گردشگر

ایالات متحده کشوری وسیع است که در حال خدمت به شمار زیادی از گردشگران جهان است. بسیاری از شهرهای ایالات متحده مانند نیویورک، لس آنجلس، لاس وگاس در سراسر سال با توریست ها زندگی می کنند. جاذبه های اصلی طبیعی در این کشور عبارتند از گرند کانیون، پارک ملی ، عجایب آلاسکا، سواحل هاوایی و بیشتر.

در 29 ایالت از کشور، صنعت گردشگری از جمله سه صنعت اول است که بیش ترین تعداد فرصت های شغلی را ایجاد می کند. آمریکا بیش ترین تعداد توریست خارجی را از مکزیک، کانادا و بریتانیا دارد و صنعت گردشگری داخلی آن نیز بسیار فعال است.

ایالات متحده آمریکا

آمریکا دومین کشوری که بیشترین گردشگر را دارد

1. فرانسه - 82.6 میلیون گردشگر

فرانسه جهان را در زمینه گردشگری هدایت می کند، فرانسه میزبان انواعی از جاذبه های گردشگری مانند شهرهای پاریس، لیون، استراسبورگ، کوه های آلپ، پیست های اسکی، سواحل، روستاهای دیدنی فرانسوی، باغ های تماشایی و پارک های تماشایی و غیره است.

این کشور میزبان حدود 37 میراث جهانی یونسکو است که برای ارزش جهانی برجسته خود به خوبی شناخته شده اند. در فرانسه 9.7 درصد از تولید ناخالص داخلی توسط بخش گردشگری تهیه شده است. 30 ٪ درآمد توسط گردشگران خارجی به دست می آید در حالی که 70 درصد باقیمانده از گردشگری داخلی به دست می آید. پایتخت آن شهر پاریس و بیشترین توریست را دارد.

فرانسه

فرانسه اولین کشور توریستی و بیشترین گردشگر را در جهان دارد

جدول کشورهایی که بیشترین گردشگران را به خود اختصاص می دهد

رتبهنام کشورآمار سالیانه (میلیون نفر)
1فرانسه82.6
2ایالات متحده آمریکا75.6
3اسپانیا75.6

4

چین59.3
5ایتالیا52.4
6انگلستان35.8
7آلمان35.6
8مکزیک35
9تایلند32.6
10مالزی26.8

 

10 کشور دنیا با بیشترین آمار گردشگری و توریست در جهان

3.637
این مطلب مفید بود ؟2710
منبع : بخش سرگرمی نمناک/ن/ز.ت
وبگردی