سجاد افشاریان
بیوگرافی سجاد افشاریان نویسنده و بازیگر تلویزیون و کمدین خندوانه را به همراه عکسهای “سجاد افشاریان” و همسرش را در نمناک ببینید.

بیوگرافی و عکسهای سجاد افشاریان کمدین خندوانه و همسرش

نام:سجاد

نام خانوادگی:افشاریان

تاریخ تولد:1364/1/31

محل تولد:شیراز

تحصیلات:کارشناسی ادبیات نمایشی

تاهل:متاهل

-------------------------------------------

سجاد افشاریان در آخرین روز از اولین ماه فصل بهار 1364 در شیراز متولد شد. او نمایش نامه نویس، بازیگر و کارگردان تئاتر و نیز نویسنده و بازیگر تلویزیون و طنزپرداز میباشد.

سجاد افشاریان

عکس سجاد افشاریان

افشاریان سرپرست نویسندگان برنامه خندوانه است .

سجاد افشاریان و مهران غفوریان

سجاد افشاریان و مهران غفوریان در خندوانه

سجاد افشاریان علاوه بر این فعالیت ها در گروه نویسندگان سریال شمس العماره به عنوان نویسنده حضور داشته و مجموعه سریال گوشه ی دل تهرون به نویسندگی و سرپرستی او نوشته شده است .

سجاد افشاریان

وی همچنین مدیریت هنری گروه موسیقی بمرانی را بر عهده دارد. از دیگر کارهای سجاد افشاریان بازی در فیلم (من از دیار حبیب ام) میباشد.

سجاد افشاریان کمدین خندوانه یک شبه محبوب شد

ایطور ایطور برزیلته؟ بله سجاد برزیلته. سجاد افشاریان همین جور ساده و راحت برزیل مسابقه خندوانه شد. این دو رگه برزیلی -شیرازی اهل هنر است و تئاتر. همین رفت و آمد ها برای اجرای تئاتر از تهران تا شیراز باعث شد به یکی از تاثیرگذاران تئاتر های دانشجویی تبدیل شده تا و به بدنه زرخیز نمایش ایران اضافه شود بعد ها به قلاب رامبد جوان گیر کرد و نویسنده برنامه او هم شد.

سجاد افشاریان و غفوریان

سجاد افشاریان و غفوریان در خندوانه 

درشش سالگی که تصادف کرد و دو کتف و پای چپش شکست زندگی برایش عوض شد. همان روزها بود که تصمیم گرفت هنرمند شود. شیرازی ها هم که اگر شاعر نشوند یک جایی می روند که شاعرانگی داشته باشد. پس تئاتر انتخاب درستی برای سجاد بود.

آرامش از سر و رویش می بارد. این مرد خوش تیپ به خاطر پیشینه تئاتری و البته شیرازی بودن هیچ وقت روی صحنه استرس نمی گیرد و آرام است. در اجرا مسلط است و طبیعی است که مردم رای های شان را به صندوق او بریزند.

گفتگوی کوتاه با سجاد افشاریان:

این سجاد افشاریان یک دفعه از کجا آمد که یک شبه اینقدر محبوب شد؟

راستش اصلا یک شبه نبود. اینجا قصه های هزار و یک شبی زیاد اتفاق می افتد؛ مثلا هزار شب کار می کنید و یک شب آن اتفاق می افتد؛ البته به شرطی که هزار شب قبل از آن ماجرا، درست کار کرده باشید. این اتفاق واقعا یک شبه نبود؛ نزدیک به 14سالی می شود که در زمینه های هنری فعالیت می کنم.

سجاد افشاریان

عکسهای سجاد افشاریان

اما مــردم شمــا را نمی شناختند. حالا می خواهیم بدانیم در آن 14 سال چه کار می کردید؟

دبیرستان که بودم فیلمسازی را شروع کردم. به شکل جدی فیلم کوتاه می ساختم و بعدش هم به سینمای جوان رفتم. همزمان با آن تئاتر کار می کردم. این شانس را آوردم که از دوره راهنمایی معلم تئاتر داشتیم. آن موقع به عشق اینکه یک دفعه وسط کلاس بیایند و بگویند بچه های گروه تئاتر بیایند بیرون، خیلی های مان در این گروه ها فعال بودیم اما من واقعا انگیزه عجیبی برای این کار داشتم. اتودی که به من دادند تا بازی کنم،

واقعا گریه کردم؛ طوری که معلم تئاتر فکر می کرد آن هم جزء بازی ام است. ادامه دادم و حتی در 20سالگی داور جشنواره رشد شدم اما از زمانی که تئاتر را به صورت حرفه ای تر دنبال کردم، بحث تئاتر به حدی حالم را خوب کرد که از فیلمسازی دور شدم.

در همــــان شیـــراز کار می کردید؟

بله. اما اجراها را تهران می آوردیم. جالب اینکه هر نمایشی که در شیراز به هر شکلی اجازه اجرا نمی گرفت وقتی در تهران اجرا می کردم جایزه های معتبری می گرفتم؛ مثلا یکی جایزه جشنواره فجر را گرفت یا یکی از آنها پرتماشاگرترین تئاتر 10 سال سالن قشقایی شد.

سجاد افشاریان

سجاد افشاریان با کروات

تئاتر درآمد و شهرت کمتری دارد. شما چرا تئاتر را انتخاب کردید؟

راستش دغدغه من بازیگری صرف نبود. از روزی که شروع کردم به عنوان نویسنده و کارگردان هم فعالیت داشتم؛ حتی زمانی که فیلم کوتاه می ساختم در 18 سالگی مجموعه ای 18 قسمتی را برای تلویزیون شیراز ساختم. من متولد 64 هستم، در 22 سالگی جزو نویسندگان مجموعه «شمس العماره» سامان مقدم بودم. آنجا برای نویسندگی پولی به من دادند که دوبرابر کل تئاترهایی بود که در زندگی ام کار کرده بودم. برای همین مدت طولانی چیزی ننوشتم چون نمی خواستم طعم این شکل پول درآوردن روی کارم تاثیر بگذارد. دغدغه ام تئاتر بود چون هنر بی واسطه ای است. کشف و شهود این مدیوم را دوست دارم.

اگر در این زمینه کار موفقی دارم به این خاطر است که قبل از نوشتن متن به سوالات بسیاری برای خودم پاسخ می دهم؛ اینکه مثلا چرا می خواهم آن را اجرا کنم یا در چه سالی می خواهم آن را روی صحنه ببرم و اصلا نیاز اجرای آن چیست. این باعث می شود اول از هر چیزی نگاهی جامعه شناختی به زمان حال خودم داشته باشم؛ ضمن آنکه در تصویر معادلاتی وجود دارد که اگر به آنها تن دهید همه چیزتان در تئاتر از دست می رود. من فیلم های زیادی را بازی نکردم چون مناسبات انتخاب نقش آنها را دوست نداشتم؛ اینکه همه کارها را انجام می دادند و بعد برای یکسری نقش ارزان قیمت دنبال بازیگران تئاتر می گشتند؛ حتی 5،4 پروژه سینمایی را رد کردم. 

خب، در این فرصت منتظر چه بودید؟

من صبر می کنم تا هامون خودم را بازی کنم.

ولی شما که با کار طنز وارد شدید؟

اتفاقا من با کار جدی شروع کردم. فیلمی بازی کردم به نام «حبیب آقا» ساخته محمد حمزه ای که به خاطر آن در جشنواره شهر کاندیدای نقش اول شدم که با تقدیر از من شهاب حسینی جایزه را گرفت؛ نقشی کاملا جدی در فیلمی تلخ.


عکسهای سجاد افشاریان

سجاد افشاریان در فیلم حبیب آقا

سجاد افشاریان در فیلم حبیب آقا

سجاد افشاریان و همسرش

سجاد افشاریان و همسرش

سجاد افشاریان و جناب خان

سجاد افشاریان و جناب خان

سجاد افشاریان

سجاد افشاریان و عروسک هایش

بیوگرافی و عکسهای سجاد افشاریان و همسرش

4.198
این مطلب مفید بود ؟8018
منبع : نمناک - / ک
وبگردی