تزیین غذا و سالاد
امروزه دورچین های غذایی زیادی مشاهده می کنیم که با سبزیجات آماده شده اند. دورچین و تزئینات به زیبایی ظرف سرو غذا و سالاد کمک زیادی می کند.

ایده هایی جالب برای تزیین سالاد مخصوص خانم های خوش ذوق

برای مهمانی ها و سرو سالاد و یا دورچین غذا از این ترفندها استفاده کنید و مهمان های خود را شگفت زده کنید.

روش هایی که در این آموزش برای شما شرح خواهیم داد روش هایی بسیار آسان و در عین حال خلاقانه می باشد که هرکسی به راحتی می تواند آن را انجام دهد و پروژه سخت و پیچیده ای نیست.

ایده 1 - می توانید با گوجه فرنگی های گیلاسی یک قلب زیبا درست کنید به صورتی که گوجه را از وسط به صورت کج ببرید و دو قسمت بریده شده را به وسیله یک خلال دندان بهم وصل کنید و در ظرف سالاد تزیین کنید.

تزیین غذا و سالاد

تزیین گوجه فرنگی به شکل قلب

ایده 2 -هویج و خیار را به شکل گل لاله در سالا تزیین کنید به این صورت که هویج را حلقه ای ببرید و از یک طرف، با چاقوی تیز دو تیکه به صورت عدد هشت ازش ببرید و با یک حلقه خیار با پوست را که تخم داخلش را به صورت هفتی خالی کردید و یک خلال دندان به عنوان گل و برگ گل لاله روی سالاد تزیین کنید.

ایده 3 -برای تزیین میوه ؛ بستنی و یا سالاد میوه می توانید توت فرنگی سفت همراه با برگش را داخل یک عدد خلال دندان فشار دهید و با چاقوی تیز از پایین توت فرنگی ها را به صورت برگ برگ ببرید و در آخر به شکل گل در تزیین استفاده کنید.

 

تزیین غذا و سالاد

ایده های برای تزیین میوه 

ایده 4 - برای خوردن سالاد سبزیجات میتوانید داخل یک یا 2 عدد فلفل دلمه رنگی را خالی کنید و وسط سالاد سبزیجات قرار دهید و از انواع سسی که برای سالاد در نظر دارید در داخل دلمه ها بریزید و سبزیجات را با فشار دادن به داخل سس میل کنید.

تزیینات سوسیس برای غذا:

- سوسیس های انگشتی را از وسط به صورت کج میبریم سپس یکی از برشها رو بچرخونید و طوری از سطح مقطع دو برش رو کنار هم قرار بدید که شکل قلب به خودش بگیرد و با یک خلال دندان از سمتی که سوسیس ها را بریدیم به هم وصل میکنیم و سرخ میکنیم .

- سوسیس های بلند را از وسط برش میدهیم. طوری که چند سانت تا به ته سوسیس بریده نشود و سوسیس به دو قسمت تبدیل نشود. سپس با یک خلال دندان دو طرف سوسیس را برعکس به شکل قلب به هم وصل میکنیم و در ماهیتابه روغنی قرار میدهیم و داخلش یک عدد تخم مرغ میشکونیم و اجازه میدهیم سرخ شوند و این سوسیس تخم مرغ خوشمزه و خوشگل را برای پذیرایی در صبحانه یا عصرانه استفاده میکنیم.

تزیین غذا و سالاد

ایده های خلاقانه آشپزی

ایده های فوق لعاده برای تزیین غذا و سالاد

444
این مطلب مفید بود ؟359
برگرفته از بخش آشپزی / ر
وبگردی