تقلب در کنکور

کشف ده‌ها ابزار تقلب در کنکور 1401 تاکنون

تاریخ انتشار : 30 دی 1401کد مطلب : 69723زمان مطالعه : 2 دقیقه
رئیس سازمان سنجش گفت: تا به امروز 357 شبکه مدعی تقلب شناسایی و 59 ابزار تقلب کشف شده است.

باشگاه خبرنگاران جوان:عبدالرسول پورعباس رئیس سازمان سنجش در حاشیه بازدید از حوزه آزمون سراسری گفت:در کنکور سراسری نوبت دی 4 داوطلب 13 ساله جوان‌ترین و یک فرد 78 ساله مسن‌ترین شرکت کنندگان در این دوره از کنکور سراسری هستند.

به گفته وی 9 نفر در استان گلستان قصد داشتند اقداماتی در جهت ارسال سؤالات به خارج از حوزه امتحانی انجام دهند که با توجه به رصد قبلی ناکام ماندند. یک نفر نیز در یکی از شهرستان‌های استان آذربایجان‌شرقی اقدام به عکس‌برداری از سه صفحه دفترچه‌های خود و انتقال آن به خارج از محل برگزاری آزمون و ارسال برای پشتیبان خود کرد که این فرد نیز دستگیر شد.

او ادامه داد:ادعاهایی که در برخی کانال‌ها و شبکه‌های اجتماعی در باره تقلب در نوبت اول آزمون سراسری 1402 مطرح می‌شود، صحت ندارد و قابل اعتنا نیست. بر اساس بررسی‌ها و گزارش‌های دریافتی با همراهی داوطلبان و عموم مردم این آزمون در سلامت کامل برگزار شد. در روزهای قبل یک فرد حرفه‌ای که اصطلاحاً کلیدزن است را شناسایی و تحت رصد قرار دادیم. این فرد طی سال‌های متمادی در آزمون ورود به دانشگاه‌ها شرکت کرده و توانایی قبولی در رشته پزشکی را دارد.

او افزود:357 شبکه تقلب در روزهای قبل شناسایی و 59 ابزار تقلب کشف شده است. 54 نفر در تهران و کشور با هماهنگی ضابطین قضایی، پلیس فتا و وزارت اطلاعات دستگیر شده اند.

او افزود:در نیمه اول اسفند نتایج کنکور اعلام و نمره خام به داوطلبان داده می‌شود و در تابستان نمره نهایی داوطلبان مشخص می‌شود. تاثیر 40 درصدی در کنکور قطعی است؛ داوطلبان سال چهارم که سابقه تحصیلی نداشته باید در آزمون خرداد آموزش و پرورش شرکت کنند.

به گفته پورعباس در گروه آزمایشی علوم تجربی 45٠5٧٧ نفر، در گروه آزمایشی علوم ریاضی ١٢٠٠٩5 نفر، در گروه آزمایشی علوم انسانی ٣٠٩٢١٩ نفر، در ️گروه آزمایشی هنر ٣٩٠55 نفر و در گروه آزمایشی زبان‌های خارجه:5٨5١4 نفر شرکت کرده اند. همچنین در مجموع کل داوطلبان در تمامی گروه‌ها ٩٧٧46٠ نفر هستند.

او افزود:رشته ریاضی کمترین و تجربی بیشترین میزان داوطلب در کنکور را دارند. 46 درصد داوطلبان تجربی، 31.6 درصد انسانی، 12.27 درصد ریاضی، 3/99 درصد هنر و 6 درصد در گروه زبان به رقابت می‌پردازند.

پورعباس اظهار کرد:تهران و سمنان بیشترین و کمترین میزان داوطلبان را دارند. نمره ای که دانش آموزان در خرداد می‌گیرند، محسوب می‌شود؛ اما اگر در شهریور آن نمره را کسب کنند به عنوان سابقه تحصیلی محسوب نمی‌شود.

به گفته وی در صبح امروز 120 هزار نفر و در نوبت عصر حدود 59000 نفر در آزمون سراسری نوبت اول شرکت می کنند.

انتهای پیام/م

کشف ده‌ها ابزار تقلب در کنکور 1401 تاکنون

51
این مطلب مفید بود ؟10
برچسب : کنکور
وبگردی