تمجید مورینیو

تمجید مورینیو از بازیکنان چلسی + تصاویر

تاریخ انتشار : 7 اردیبهشت 1394کد مطلب : 14174زمان مطالعه : 4 دقیقه
ژوزه مورینیو در حالی که بر این باور بود داور تصمیم های اشتباهی داشته و 3 پنالتی را به نفع این تیم نگرفت اما ترجیح داد باز هم به ستایش از نمایش تیمش و جان تری بپردازد.

ژوزه مورینیو سرمربی چلسی با این که داور داربی لندن تصمیم های مشکوکی گرفت اما به جای انتقاد از داور به تمجید از بازیکنانش پرداخت.شاگردان مورینیو با کسب 76 امتیاز از 32 بازی، در صدر جدول لیگ برتر رقرار داشتند و در 5 بازی اخیر خود، 4 پیروزی و 1 تساوی کسب کرده اند،اما در دیدار با چلسی به تساوی بدون گل دست یافتند.

دیدار آرسنال و چلسی

 آبی های لندن در دیدار هفته سی وچهارم خود در لیگ برتر انگلیس با تساوی بدون گل در ورزشگاه خانگی آرسنال به کار خود پایان دادند. چلسی با 77 امتیاز همچنان در صدر جدول رده بندی لیگ برتر انگلیس قرار دارد و آرسنال هم با 67 امتیاز در رتبه سوم ایستاده است. تیم تحت هدایت ژوزه مورینیو با این نتیجه یک گام دیگر به قهرمانی در لیگ برتر انگلیس نزدیک شد. در جریان این دیدار جان تری یکی از بهترین ها بود که همین مساله ستایش سرمربی پرتغالی چلسی را نیز در پی داشت. مورینیو پس از این دیدار تاکید کرد تیمش به هر آن چه شایسته اش بود دست یافته است و سپس به تمجید از جان تری پرداخت و عملکرد او در این دیدار را بهترین نمایش وی در سال های اخیر دانست.

 
مورینیو در این زمینه به اسکای اسپورتس گفت:شایسته هر چیزی که کسب کردیم بودیم. آنالیز کردن نمایش تیمم را به عهده دیگران می گذارم. فقط فکر می کنم تیمم مقابل یک حریف خوب موفق شد نمایش بسیار خوبی داشته باشد. حریف ما در رتبه سوم جدول رده بندی قرار دارد و پیش از آن که این دیدار آغاز شود، به خاطر باختی که منچستریونایتد مقابل اورتون داشت، با خیالی آسوده تر مقابل ما قرار گرفت. به همین دلیل آنها چیزی برای از دست دادن نداشتند و برای کسب پیروزی بیشترین انگیزه را گرفتند. از سوی دیگر فکر می کنم تیمم همه چیز را در کنترل خود گرفت و بازیکنانم نیز نمایش خوبی داشتند و توپ را در زمان بیشتری از مسابقه در اختیار خودشان گرفته بودند. پس از این دیدار در رختکن به جان تری گفتم در این چند سالی که با هم در یک تیم بودیم، تو همواره عملکرد خوبی داشتی اما این بهترین نمایش تو بود. اگر او می توانست این عملکرد خوبش را با یک گل همراه کند، اتفاقی رویایی رخ داده بود. با توجه به این که تری نتوانست در این دیدار گلزنی کند اما از نظر کار دفاعی در رویارویی با آرسنال فوق ا لعاده عمل کرد.
 
دیدار چلسی و آرسنال
 
با این که تصور می شد مایکل اولیور، داور مسابقه در نیمه نخست این دیدار می توانست سه پنالتی برای چلسی بگیرد، ژوزه مورینیو در حالی که بر این باور بود داور تصمیم های اشتباهی هم داشته اما ترجیح داد باز هم به ستایش از نمایش تیمش و جان تری بپردازد. مورینیو در مورد این که باید پنالتی هایی به سود تیمش گرفته می شد نیز گفت:نظری ندارم. نظری نمی دهم. نمی خواهم نظر بدهم چون همه تلویزیون دارند. همه با تکنولوژی آشنا هستند و می توانند صحنه های آهسته را ببینند. مفسرانی هم برای آنالیز کردن همه چیز هستند. دیگر نیازی به آنالیزهای من نیست. ترجیح می دهم روی نمایش تیمم تمرکز کنم و بگویم که همه بازیکنانم عالی بودند. تصور کنید جان تری مرتکب اشتباه می شد. عملکرد او با وجود یک اشتباه باز هم عالی بود. داور هم قضاوت خوبی داشت، البته چند اشتباه هم مرتکب شد. بازی سختی بود، چون هر دو تیم انگیزه داشتند. سرعت بالایی داشت و موقعیت های خطرناکی روی هر دو دروازه ایجاد شدند. بر این باورم که اولیور و دستیارانش خوب بودند. باید پنالتی ها را فراموش کنیم.
 
در این دیدار برخی از هواداران آرسنال شیوه بازی چلسی را مورد انتقاد قرار دادند. پس از سوت پایان مسابقه هم هواداران توپچی ها فریاد می زدند:«خسته کننده! خسته کننده! چلسی خسته کننده بازی می کند!» مورینیو در پایان بازی به شکل جالب توجهی پاسخ آنها را داد و جام نگرفتن این تیم را بین سال های 2004 تا 2014 مورد تمسخر قرار داد. او در این باره گفت:فکر می کنم چیزی که خسته کننده باشد این است که یک تیم نتواند در 10 سال حتی یک جام کسب کند. فکر می کنم صبر کردن، صبر کردن و صبر کردن 10 ساله برای کسب یک قهرمانی خیلی خسته کننده تر باشد.
 
مورینیو در پایان گفت:شاید هواداران آرسنال آن شعارها را رو به ما نمی گفتند. وقتی یک تیم در خانه بازی می کند و بازیکنان موثر خود را از ترکیب بیرون می کشد، کار درستی انجام نداده است. شاید آنها فقط می خواستند اولیویه ژیرو و دنی ولبک را در خط حمله کنار هم ببینند. باید بگویم تیمی که از نظر آنها خسته کننده بازی می کند، دومین خط حمله برتر لیگ امسال را از آن خود کرده و دارای بهترین تفاضل گل است. فکر می کنم فقط تیم های بزرگ و خوب هستند که می توانند از روز نخست لیگ در صدر جدول قرار داشته باشند.

تمجید مورینیو از بازیکنان چلسی + تصاویر

3.33
این مطلب مفید بود ؟21
برگرفته از ایسنا-/ف
وبگردی