محسن تنابنده

غایب های بزرگ سی و ششمین جشنواره فیلم فجر!

تاریخ انتشار : 12 دی 1396کد مطلب : 62261زمان مطالعه : 2 دقیقه
جشنواره فیلم فجر امسال هم به ماننده سالهای گذشته غایبان بزرگی دارد که از جمله آنها میتوان به شهاب حسینی ، محسن تنابنده , محمدرضا گلزار و الناز شاکردوست اشاره کرد.

کدام بازیگران در جشنواره فیلم فجر حضور ندارند

درحالی که تنها چند روز از اعلام اسامی فیلم های راه یافته به بخش مسابقه سودای سیمرغ جشنواره فیلم فجر گذشته است ، اخبار مربوط به این جشنواره به یکی از پرطرفدارترین خبرها تبدیل شده و پیگیری برای اطلاع از جدیدترین خبرها در این باره ادامه دارد. در این مطلب میخواهیم درباره بازیگران غایب در جشنواره فیلم فجر 96 صحبت کنیم.

مانند کارگردان ها و تهیه کننده های شناخته شده، بازیگرانی هم هستند که امسال در جشنواره فیلم فجر فیلمی ندارند و غیبت آنها به چشم می خورد؛ به خصوص که برخی از آنها جزو سیمرغ داران دوره های قبل بودند.

البته نمی توان در این باره به کسی خرده گرفت؛ چون تعدادی از غایبان فیلمنامه مورد علاقه شان به دستشان نمی رسد. بعضی ها هم سال هاست بنا به دلایل حرفه ای و شخصی بازی نمی کنند، تعدادی از بازیگران هم فیلمشان به جشنواره نرسیده است.

ثریا قاسمی

ثریا قاسمی غایب بزرگ جشنواره فیلم فجر 96

با نگاهی به این فهرست در می یابیم، محسن تنابنده، الناز شاکردوست، حامد بهداد، شهاب حسینی، علی مصفا، پریناز ایزدیار، غزل شاکری، پگاه آهنگرانی، رامبد جوان، مهران مدیری، نگار جواهریان، ثریا قاسمی، محمدرضا گلزار، فریبرز عرب نیا، محمدرضا فروتن، هدیه تهرانی، بهنوش طباطبایی، بهنوش بختیاری، بهناز جعفری، طناز طباطبایی و ... از جمله بازیگران غایب هستند.

فارغ از معرفی بازیگران توانمند جدید که نیاز به پروسه تحلیلی خود دارد و چگونگی فروش فیلم ها در گیشه، حضور و یا نبود هریک از این بازیگران می تواند به جذابیت جشنواره، اکران و جذب مخاطب کمک کنند و به طور قطع روی کیفیت تاثیر بگذارد.

البته که بازیگران محبوب و معروفی در جشنواره فیلم فجر امسال می بینیم که باید منتظر کیفیت بازی آنها و رقابتشان برای دریافت سیمرغ بلورین ماند.

شهاب حسینی ومحمدرضا گلزار غایبان جشنواره فیلم فجر 96

شهاب حسینی شهاب حسینی در سال 1387 با بازی در فیلم سوپر استار ، سیمرغ بلورین بهترین بازیگر نقش اول مرد جشنواره فیلم فجر را دریافت نمود.

از دیگر افتخارات شهاب حسینی در جشنواره فجر میتوان به موارد زیر اشاره کرد. این بازیگر کشورمان برای بازی در شمعی در باد با کاراکتر بابک و رستگاری در هشت و بیست دقیقه با کاراکتر فؤاد دو سال پیاپی کاندیدای سیمرغ بلورین بهترین بازیگر نقش مکمل مرد جشنواره فیلم فجر شود. او در سال 1386 برای فیلم محیا موفق به کسب دیپلم افتخار بهترین بازیگر نقش اول مرد جشنواره فیلم فجر شد.

شهاب حسینی

غیبت شهاب حسینی در جشنواره فیلم فجر 96

شهاب حسینی در سال 1393 به پروژه فیلم دوران عاشقی پیوست و با بازی خود برای دومین بار کاندیدای سیمرغ بلورین بهترین بازیگر نقش اول مرد جشنواره فیلم فجر شد.

محمدرضا گلزار سوپراستار سینمای ایران از دیگر غایبان جشنواره فیلم فجر است که پیش از این توانست جایزه ویژه هیات داوران برای بازی در سریال عاشقانه و فیلم سلام بمبئی را در جشن حافظ از آن خود کند.

محمدرضا گلزار

غیبت محمدرضا گلزار در جشنواره فیلم فجر 96

محمدرضا گلزار در سال 1379 برای نخستین بار در فیلم سام و نرگس ساخته ایرج قادریبازیگری سینما را تجربه کرد.

 

غایب های بزرگ سی و ششمین جشنواره فیلم فجر!

4.49
این مطلب مفید بود ؟81
منبع : باشگاه خبرنگاران _ نمناک / م.ف
وبگردی