خرید آپارتمان
ملاک ها و معیارهای بانوان خانه دار برای خرید خانه دارای شرایط خاصی می باشد که می توان این معیار ها را در صادقیه در نظر گرفت.

آیا صادقیه گزینه مناسبی برای زنان بویژه زنان خانه دار است؟

بخش عظیمی از جمعیت زنان کشور را زنان خانه دار تشکیل می دهند. برای زنان خانه دار به هنگام خرید ملک، محله باید ویژگی ها و امکاناتی داشته باشد که خواسته های آنان را تامین کند. می توان گفت محله صادقیه تا حدودی دارای این خصوصیات است بنابراین خرید آپارتمان در صادقیه یا خرید خانه در صادقیه یکی از گزینه های مناسب برای زنان خانه دار به شمار می رود. 

یکی از ویژگی های زندگی در صادقیه امکان تامین مایحتاج روزمره زندگی بدون نیاز به خروج از محله است. در این محله انواع فروشگاه های اغذیه فروشی، بازار میوه و تره بار و یکی از ساختمان های اصلی فروشگاه شهروند قرار دارد که به اهالی و به ویژه زنان خانه دار این فرصت را می دهد که در کم ترین زمان و به سهولت ملزومات روزمره خانه را تامین کنند. در محدوده منطقه حدود 10 بازار و میدان میوه و تره بار وجود دارد که در برخی از آنها مانند میدان صادقیه گل وگیاه نیز به شهروندان عرضه می شود. وجود دفاتر مختلف خدمات الکترونیک و شعبه های متعدد بانک ها از دیگر مزایای محله صادقیه است. 

مراکز خرید و فروشگاه های پوشاک سراسر حد فاصل فلکه اول و فلکه دوم صادقیه را در بر گرفته اند. پوشاک، کیف و کفش، لوزم آرایشی و بهداشتی بخش عمده محصولات این فروشگاه ها را تشکیل می دهد. مجتمع بزرگ آلومینیومی گلدیس از شناخته شده ترین این مراکز است که 13 طبقه دارد و در ضلع جنوب شرقی میدان دوم آریاشهر واقع است. فروشگاه های این مجتمع در زمینه فروش پوشاک، کیف و کفش فعالیت می کنند و قیمت مناسبی دارند، به همین دلیل از مناطق مجاور و دیگر نقاط تهران مشتری جذب می کند. همین مراکز خرید یکی از مهم ترین عوامل برای خرید خانه در صادقیه است.

 مرکز خرید تهرانی مورد دیگری است که به طور کلی مخصوص پوشاک است و اجناس آن تا 90 درصد شامل انواع البسه زنانه از کفش تا شال و روسری است. بنابراین اکثر مراجعین این مرکز خرید را زنان تشکیل می دهند در کنار صنف پوشاک، مغازه های دیگری مانند لوازم آرایشی بهداشتی، طلا و جواهر، مواد غذایی و کافی شاپ دایر هستند. در محله صادقیه آرایشگاه ها و سالن های زیبایی متعددی برای خدمات رسانی به زنان واقع شده است، که برخی از آنها جدیدترین خدمات پوستی و زیبایی را نیز ارائه می دهند. 

امروزه بسیاری از خانواده های طبقه متوسط ایرانی، آموزش حداقل یک زبان خارجی یا نوازندگی یک ساز را برای فرزندان خود ضروری می دانند. از طرفی دردسر رفت و آمد فرزندان به این کلاس ها عموما بر دوش زنان خانه دار و بسیار زمان بر است. وفور انواع موسسات آموزش زبان های خارجی و آموزشگاه های موسیقی و ... در محله صادقیه، کار را برای اهالی محله که عموما از قشر متوسط جامعه هستند، بسیار آسان کرده است. نه تنها فرزندان، بلکه مادران شاغل و خانه دار هم می توانند از این فرصت استفاده کرده و در کلاس های آموزشی شرکت کنند. 

فراهم کردن امکانات فعالیت های جمعی خارج از محدوده خانه، به سلامت فیزیکی و روانی زنان کمک می کند. زنان ایرانی در حوزه اوقات فراغت با محرومیت مواجه هستند، مطالعات نشان می‎دهند که زنان بیشتر تمایل دارند اوقات فراغت خود را در محیط های سربسته بگذرانند. در این زمینه زنان خانه دار وضعیت بدتری دارند. در محله صادقیه استخر، مجموعه ها و باشگاه های ورزشی (برای مثال استخر موج خورشید و باشگاه بدنسازی صادقیه ویژه بانوان) وجود دارند اما تعداد فرهنگسرا ها، فضاهای سبز و بوستان ها نسبت به جمعیت محله محدود است. شهرداری تهران احداث مجموعه ورزشی چند منظوره و استخر، تجهیز ساختمان سرای محله، احداث فضای سبز و بوستان در این محله را در سال 95 در دستور کار خود قرار داد. 

منبع :ویرلن

خرید آپارتمان در صادقیه گزینه مناسب برای زنان خانه دار ؟

3.84
این مطلب مفید بود ؟31
نظر سنجی برای این مطلب غیر فعال شده است
وبگردی