محکومیت سه خواننده ایرانی

واکنش رضا صادقی، لهراسبی و سرلک به شکایت اردلان سرفراز

تاریخ انتشار : 20 مهر 1396کد مطلب : 57949زمان مطالعه : 2 دقیقه
بعد از انتشار خبر محکومیت سه خواننده کشورمان به اتهام سرقت ادبی یک ترانه سرای لس آنجلسی ، این خواننده های کشورمان نسبت این ماجرا واکنش نشان دادند.

واکنش ها به محکومیت سه خواننده ادامه دارد

روز گذشته خبری مبنی بر شکایت یک ترانه سرای لس آنجلسی از علی لهراسبی، سینا سرلک و رضا صادقی به اتهام مشارکت در سرقت ادبی منتشر شد و خیلی زود همه جا گیر شد و همه منتظر واکنش این خواننده های کشورمان بودند .

پس از رضا صادقی، مدیر برنامه های سینا سرلک نیز نسبت به خبر منتشر شده درباره صدور حکم محکومیت این خواننده واکنش نشان داد.

واکنش خواننده های کشورمان به ماجرای محکومیت

بر اساس متنی که رسیده است، مسعود دهقان به عنوان تهیه کننده و مدیر برنامه سینا سرلک با اشاره به اقامت موقت این خواننده موسیقی ایرانی در خارج از کشور گفت:ما از این طرح شکایت و برگزاری دادگاه بی اطلاع بودیم و امروز از طریق رسانه ها در جریان حکم صادرشده قرار گرفتیم. این حکم دادگاه غیابی بوده و قابل تجدیدنظرخواهی است و در اسرع وقت از طریق وکیل سینا سرلک به آن اعتراض خواهیم کرد.

دهقان اضافه کرد:سینا سرلک از خوانندگان خوب کشور است و چنین حواشی از اعتبار و ارزش ایشان در بین مخاطبان کم نخواهد کرد.

سه خواننده ایرانی

محکومیت رضا صادقی ، علی لهراسبی و سینا سرلک به سرقت ادبی

خبری در برخی سایت ها منتشر شد؛ مبنی بر اینکه «علی لهراسبی، سینا سرلک و رضا صادقی (خواننده) به اتهام مشارکت در سرقت ادبی از سوی شعبه 1060 دادگاه کیفری دو مجتمع قضایی کارکنان دولت تهران گناهکار شناخته شدند که رای صادره برای این سه خواننده مطرح و مردمی تحمل دو سال حبس تعزیری است».

در ادامه این خبر آمده «علی لهراسبی و رضا صادقی ترانه سوغاتی از اردلان سرفراز را خوانده و منتشر کرده بودند؛ قطعه «برخیز» با صدای سینا سرلک که به عنوان یکی از قطعات سریال پربیننده شهرزاد منتشر شده بود نیز در گذشته با صدای ابراهیم حامدی و با نام محتاج منتشر شده بود که سروده اردلان سرفراز است. اردلان سرفراز با وکالت صالح دادگر پیگیری های لازم را انجام داده است. این پرونده در دادگاه فرهنگ و رسانه بررسی و منجر به صدور کیفرخواست شده. سپس به شعبه 1060 دادگاه کارکنان دولت ارجاع و نهایتا رای صادر شده خبر از محکومیت این سه خواننده داشته است.»

رضا صادقی در واکنش به این موضوع با بیان اینکه احضاریه دادگاه به دست او نرسیده است، اظهار کرد:«دو سال پیش در کانال تلگرامم صوتی منتشر شد که این قطعه در حد یک گیتار زدن و خواندن چهار بیت از شعر «سوغاتی» آقای سرفراز بود. در این صوت تلگرامی حتی صدای محیط و در و دیوار نیز شنیده می شود. یک هفته پیش وکیل من با من تماس گرفت و گفت چنین حکمی را داده اند؛ آن هم نه به دلیل این شکایت، بلکه گویا دادگاه اظهار کرده بوده چند بار برای ما احضاریه فرستاده اما من، آقای لهراسبی و آقای سرلک در دادگاه حاضر نشده بودیم. گویا به دلیل اینکه به دادگاه بی احترامی شده است این حکم را صادر کرده اند.»

علی لهراسبی نیز در پاسخ به پیگیری ها و در واکنش به حکم صادر شده، گفت:من تازه متوجه این موضوع شده ام، بعدا درباره آن صحبت خواهم کرد.

واکنش رضا صادقی، لهراسبی و سرلک به شکایت اردلان سرفراز

54
این مطلب مفید بود ؟40
برگرفته از ایسنا / م.ف
وبگردی