درمان سرفه با عسل
اغلب والدین برای درمان سرفه کودکان از دارو استفاده می کنند در حالی که عسل برای سرفه فوق العاده است، البته چگونگی استفاده از عسل برای درمان سرفه بسیار مهم می باشد.

درمان سریع سرفه ی کودکان با عسل

درمان فوری سرفه کودکان خواسته اصلی شما در جستجویی است که با هدف قویترین داروی گیاهی ضد سرفه کودکان انجام داده اید و ما در مطالب قبلی مربوط به سرفه کودک و بزرگسالان به برسی علل و اینکه چی برای سرفه کودکان خوبه، پرداختیم که یکی ا نسخه های پیشنهادی عسل برای سرفه بود. قبل از هر چیز باید این مسئله را روشن کرد که آیا می توان سرفه را با عسل درمان کرد؟ نوشیدن چای و یا آب لیموی داغ مخلوط شده با عسل یک راه موثر برای نرم کردن گلو است اما عسل به تنهایی هم می تواند یک مکمل قوی برای بهبود سرفه باشد.

در یک مطالعه انجام شده ، محققان به این نتیجه رسیده اند که کودکان دو سال به بالا با سابقه عفونت های تنفسی که 2 قاشق چای خوری عسل را در هنگام خواب مصرف می کنند ، کم تر به سرفه های شبانگاهی مبتلا می شوند و خواب آن ها نیز کیفیت بهتری پیدا می کند.

در حقیقت عسل به اندازه داروهای ضد سرفه مثل دکسترومتورفان موثر بوده است که البته دوز آن باید توسط پزشک تجویز شود و از آن جایی که عسل یک ماده کم هزینه و در دسترس است ، می توانید آن را امتحان کنید.

به دلیل ریسک ابتلا به بوتولیسم در نوزادان که بسیار نادر است و یک نوع مسمومیت غذایی می باشد ، بهتر است که به کودکان زیر یک سال عسل ندهید. همچنین به خاطر داشته باشید که سرفه کردن بد نیست ، بلکه می تواند جریان هوای موجود در ریه ها را تمیز کند. پس اگر کودک شما سالم است ، هرگز دلیلی وجود ندارد که سرفه او را سرکوب کنید.

درمان سرفه با عسل

چرا عسل برای درمان سرفه پیشنهاد می شود ؟

در این مورد سه مطالعه به صورت کنترلی و رندوم بین سه گروه با هدف درمان سرفه خشک کودکان و درمان سرفه شدید آنها انجام شده است.

دو گروه از آنان هیچ نشانی از درمان را بروز نداده اند اما یک گروه با ویژگی های بدنی خود نشان داد که عسل می تواند یک درمان مکملی عالی باشد. مصرف عسل همراه با قطره بینی ، قرقره آب نمک و بخور آب می تواند سرفه را به خوبی درمان کند.

همچنین کودکانی که در این مطالعه عسل مصرف کرده بودند ، تعداد سرفه های کم تر با شدت پایین تری در مقایسه با آن هایی داشتن که هیچ عسلی نخورده بودند. مطالعات در مورد تفاوت کیفیت خواب کودکان و حتی نوجوانان چیزی نشان نداده است. کیفیت خواب در مورد این کودکان بین پایین تا متوسط طبقه بندی شده است.

مطالعات نشان می دهد که عسل می تواند برای از بین بردن علائم سرفه نیز استفاده شود ، مگر در نوزادانی که یک سال به پایین هستند. این مطالعات همچنین خاطر نشان می کنند که عسل یک نوع قند است و می تواند عامل خرایخرابیب و پوسیدگی دندان نیز باشد.

عسل برای سرفه

معجزه سرفه خشک کودکان؛ چگونه از عسل برای درمان سرفه استفاده کنیم ؟

در حالی که داروهای زیادی برای درمان سرفه وجود دارد اما می توان از عسل نیز استفاده کرد. حال برای تاثیر بیشتر می توانید عسل را با آب گرم و لیمو مخلوط کنید.

برای تهیه این مخلوط آب نصف یک لیمو را بگیرید و آن را در یک فنجان آب جوش بریزید و سپس یک الی دو قاشق چای خوری عسل به آن اضافه کنید. این نوشیدنی را به عنوان درمان خانگی سرفه کودکان، تا زمانی که گرم است ، به کودکتان (به جز کودکان زیر یک سال) بدهید.

درمان سرفه با عسل

سایر نکات درباره استفاده از عسل برای درمان سرفه

همانطور که گفتیم نباید عسل را به کودکان زیر یک سال بدهید زیرا باعث بروز بوتولیسم خواهد شد.

در چنین شرایطی برای از بین بردن علامت های سرماخوردگی در کودکان مثل تب ، سرفه های شدید، وزوز گوش و ... بهتر است که راهکارهای دیگری به عنون راه درمان سرفه کودکان زیر یک سال را در پیش بگیرید.

در این موارد استفاده از قطره های آب نمک ، اسپری بینی ، دستگاه بخور درون اتاق خواب به شما کمک می کند تا راحت تر بیماری فرزندتان را پشت سر بگذارید. وجود دستگاه بخور هوای مرطوب را برای تنفس بهتر ایجاد می کند.

متخصصان عقیده دارند که اگر مایل به استفاده از عسل هستید ، نوع عسلی را پیدا کنید که برای شما کارسازتر است. عسل می تواند در دو روز اول سرماخوردگی بسیار عالی عمل کند و از دارو نیز قدرتمند تر باشد.

مطالعات نشان می دهد که عسل از داروهای مخصوص آسم در باز کردن جریان هوا در ریه ها بهتر عمل می کند و می تواند در عرض سه روز نشانه های سرفه را کاهش دهد.

همچنین از دیفن هیدرامین که یک داروی آنتی هیستامین است، بهتر عمل می کند.

مطالعات نشان می دهد که مصرف عسل هیچ اثر جانبی ندارد اما ممکن است با برخی از دارو ها تداخل داشته باشد و عوارضی را ایجاد کند که این اثرات جانبی مواردی از جمله اسهال ، قرمزی، بی خوابی، سخت به خواب رفتن را شامل می شوند.

درمان سریع سرفه کودکان با عسل در خانه + روش

4.2358
این مطلب مفید بود ؟30256
توجه : مطالب بخش بهداشت و سلامت سایت نمناک از منابع خارجی ترجمه شده و تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارد . از اینرو توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست .
منبع : بخش بهداشت و سلامت نمناک/ح.ب/ن
برچسب : درمان سرفه
وبگردی