دستکش های زمستانی
افرادی که قرار است مدت زمان طولانی تر را در موقعیت سرد قرار بگیرند مسلما به سراغ خرید دستکش هایی می روند که ایجاد گرمای بیشتر کند و در برابر رطوبت عایق بندی داشته باشد.

دستکش های مناسب برای فصل سرما

دستکش یکی از اکسسوری های ضروری زمستانی است و خرید دستکش به خصوص دستکش مناسب کار ساده ای نیست و احتمال این که دستکش اندازه نباشد، دوام خوبی نداشته باشد یا به حد کافی گرم نباشد همیشه وجود دارد. برخی از اکسسوری های زمستانی ارزش هزینه کردن را دارند و دستکش هم یکی از آن ها است.

برخی از دستکش های ضدآب و عایقی بسیار سنگین هستند و موجب کند شدن و محدودیت حرکت انگشتان و دست ها می شوند.

اما برای مواقعی که نمی خواهید با دست های تان فعالیت خاصی داشته باشید ولی در عین حال می خواهید که احساس گرمای بیشتری کنید، بهتر است که از آنها استفاده کنید.

جنس پارچه به کار رفته در دستکش نیز اهمیت ویژه ای دارد چرا که باعث می شود انگشتان به راحتی حرکت کنند یا برعکس حرکت آنها را محدود می کند.

پارچه های کشی، حالت ارتجاعی بیشتری دارند لذا با این نوع از دستکش ها می توان کارهای بیشتری انجام داد.

مسلما خودتان نیز می دانید که دستکش های زمستانی تنوع زیادی دارند برخی از آنها کوتاه هستند و فقط تا مچ دست را می پوشانند و برخی بلند و حتی تا آرنج نیز بالا می آیند.

اگر از دستکش برای اهداف خاص مثل ورزش کردن و اسکی استفاده می کنید باید به بلندی و کوتاهی آن بیشتر توجه کنید چرا که نیاز دارید قسمت های بیشتری از دست تان را بپوشانید.

دستکش ها شکل های خاص و منحصر به فرد دارند، مثلا برخی از آنها مخصوص کار با دستگاه های لمسی هستند یعنی قسمت نوک انگشتان پوشش دهی ندارد.

دستکش های آستری و یا نازک معمولا زیر دستکش های کلفت و ضخیم استفاده می شود تا باز هم ایجاد گرمای بیشتری کنند.

افرادی که قرار است مدت زمان طولانی تر را در موقعیت سرد قرار بگیرند مسلما به سراغ خرید دستکش هایی می روند که ایجاد گرمای بیشتر کند و در برابر رطوبت عایق بندی داشته باشد.

برای چنین مواقعی دستکش هایی که جا برای انگشت شست و یک جای پاکتی شکل برای چهار انگشت دیگر دارند، مناسب ترند چرا که ایجاد گرمای بیشتری می کنند اما از طرفی وقتی انگشتان در کنار هم و در تماس هم قرار می گیرند، بعد از گذشت مدتی شروع به عرق کردن می کنند و مقداری رطوبت ایجاد می شود.

تنها راه حل برطرف کردن این مسأله استفاده از یک دستکش آستری و یا نازک دیگر در کنار دستکش اصلی است تا رطوبت بین انگشتان را جذب کند و دست ها را خشک نگاه دارد.

به هنگام رویارویی با سرمای اطراف، عروق و ر گ ها منقبض می شوند و خون به صورت محدودتری در بدن گردش می یابد در حالی که برخی از ارگان های اصلی بدن به پمپاژ کامل و دقیق خون در بدن نیاز دارند.

دستکش های زمستانی

دستکش های مخصوص زمستان

در چنین مواقعی انگشتان دست و پا بی حس و کرخت می شوند حتی این کرختی به گوش ها نیز سرایت می کند تنها راه جلوگیری از این مسأله گرم نگاه داشتن بدن است.

استفاده از کلاه، شال گردن، جوراب و دستکش از بی حسی اندام های بدن جلوگیری می کند البته اگر نوع مناسب آنها خریداری شده باشد.

انتخاب درست این احتیاجات بستگی به محل سکونت و میزان سرمای محیط دارد.

برخی افراد فقط به جنبه زیبایی و مد اهمیت می دهند در حالی که به غیر از این نکته، راحتی کار و میزان مقاومت در برابر سرما نیز از نکات بسیار مهم است.
اگر می خواهید در فصل سرد به اسکی و یا برف بازی بروید، نیاز به پوشش بیشتر دارید و یا حتی باید از پوشش ضدآب استفاده کنید.

کرختی و بی حسی انگشتان دست ها و پاها آزاردهنده است و هر کسی را ناراحت می کند.

انواع متنوع دستکش های زمستانی

دستکش های پشمی

دستکش های پشمی بسیار مقاوم و مناسب برای فصل سرد هستند.

این دستکش ها هم سبک هستند و هم در آنها پوست دست هایتان به راحتی نفس می کشند و در عین حال نیز از عرق کردن و ایجاد رطوبت در دست ها نیز جلوگیری می کنند.

دستکش های پشمی حجم کمی دارند ولی ایجاد گرمای زیادی می کنند. به هنگام استفاده از این دستکش ها می توانید به راحتی به کارهای تان بپردازید و بدون محدودیت انگشتان تان را تکان دهید حتی در سرمای شدید.

اغلب دستکش های پشمی یک لایه نازک عایقی دارند تا مقاومت بیشتری در برابر رطوبت محیط داشته باشند. دستکش های پشمی از دستکش های ضدآب طبیعی هستند بنابراین در سرمای بسیار شدید چندان مناسب نیستند.

دستکش های عایقی

این دستکش ها نیز دست ها را بسیار گرم نگاه می دارند. به صورت طبیعی و یا مصنوعی عایق بندی شده اند.

این نوع از دستکش ها مقاومت زیادی در برابر آب و هوای سرد دارند و در هر شرایط آب و هوایی دست ها را گرم نگاه می دارند.

این دستکش ها برای ورزش های زمستانی، اسکی و ... مناسب هستند.

دستکش های نازک و آستری

به طور کلی لباس های نازک که زیر لباس های گرم و ضخیم زمستانی پوشیده می شوند، تأثیر زیادی در گرم و خشک نگاه داشتن بدن دارند.

دستکش های آستری نازک اغلب زیر دستکش های ضخیم استفاده می شوند تا در سردترین روزها نیز دست ها را گرم نگاه دارند.

این دستکش ها بسیار نازک هستند و از مواد کشی درست می شوند و به نحوی طراحی شده اند که به دست ها می چسبند و احساس خشکی و راحتی به دست ها می دهند.

این دستکش ها سبک هستند و خیلی راحت در جیب جا می گیرند بنابراین می توانند همیشه همراه شما باشند.

دستکش های ضدآب

دستکش های ضدآب از مواد بسیار صنعتی و مقاوم درست می شوند و برای روزهای بارانی، برفی و یا حتی سرد خشک نیز مناسب هستند.

این دستکش ها از نفوذ آب و رطوبت به داخل شان جلوگیری می کنند و حتی رطوبت و عرق انگشتان را نیز جذب می کنند اغلب دستکش های ضدآب، ضد باد نیز هستند.

این دستکش ها نیز دست ها را گرم نگاه می دارند و در عین حال کمک می کنند تا وسایل و ابزار لمسی پیرامون تان را نیز به راحتی مورد استفاده قرار دهید بدون آنکه مجبور شوید دستکش را از دست خود در آورید.

بهترین نوع دستکش برای فصل سرد زمستان

54
این مطلب مفید بود ؟40
برگرفته از زندگی آنلاین/ ر
برچسب : مدل دستکش
وبگردی