دلیل عدم کاهش وزن
مگر می شود رژیم گرفت و ورزش کرد اما باز هم لاغر نشد ؟ اگر می گویید هرچه می کنم بازهم چربی های اضافه از بین نمیروند باید دلیل عدم کاهش وزن را پیدا کنید دلایلی که می توانند روانشناختی باشند.

دلیل روانشناسی عدم کاهش وزن

دلیل عدم کاهش وزن درافراد متفاوت است که بسیاری از آنها فیزکی و برخی دیگر روانی هستند ، پنج فاکتور مهم در ورای عدم کاهش وزن وجوددارد و در این بخش از تناسب اندام نمناک به انها خواهیم پرداخت ریشه در مسائل روانشاسی دارد پس فردی که مشکل در کاهش وزن دارد گاهی باید دنبال علل روانی باشد.

دلیل عدم کاهش وزن فرد می تواند ریشه روانی داشته باشد

 دلیل عدم کاهش وزن

دلیل عدم کاهش وزن وقتی روانشناختی است

وابسته به خوشی های لحظه ای هستند
خوشی های لحظه ای و زودگذر یکی ازعلل رایج روانی در ناتوانی کاهش وزن است. روانشناسان می گویند این افراد دنبال رژیم هستند چون می خواهند سریعتر نتیجه بگیرند تمایل افراد برای نتیجه گرفتن هرچه زودتر آنها را وا میدارد تارژیم های خطرناک بگیرند کاهش وزن نیازمند تعهد طولانی مدت است اما اگرلحظه به لحظه آن راتغییر دهید بجایی نمیرسید.
کمبود جدی خودکنترلی دارند
این افرادحتی وقتی کاملا سیر هستند اگرچیزی بهشان تعارف شود نمی توانند رد کنند. این عدم کنترل مصرف غذا را محدود میکند البته آن را نباید با شیرینی ها اشتباه بگیرید ،فردی که دچار کمبود خودکنترلی است به سختی وزن کم میکند چون کنترل ندارد روانشناسان به این دسته افراد پیشنهادمی کنند تا آنجا که می توانند امیالشان را به تاخیر بیاندازند وبا آن مبارزه کنند.
عزم راسخشان صرف کارهای دیگرشده
این افراد اراده کافی ندارند به همین دلیل روانشناسان بیان می کنند این افرادشبانه رژیم شان را می شکنند اگر استرس زیاد  ، کم خوابی یاچیز دیگری که اذیتتان میکند دارید رژیم برایتان دشوارتر میشود.
همچنین روانشناسان می گویند کمبود اراده بیشتراوقات روی آرامش تاثیر میگذارد اگرچه باید فاکتورهای محیطی دیگر که باعث کمبود اراده می شود را بررسی کنید.
قربانی افکاراتشان شده اند
روانشناسان امروزه این اتفاق را از دو بعد مختلف توصیف می کنند ابتدا موقعیت های ناخوداگاه ؛ وقتی به خودتان می گویید خیلی خوب بودم وشایسته جایزه هستم ازنظر روانشناسی به همه ی شکست های داخلی پایان داده اید وممکن است به حالت اول بازگردید دوم اینکه مغزشروع به وسوسه کردن می کند که رژیم را کناربگذارید بعضی ها رژیم را کنار میگذارند و بعدحاضرهستند که از هرگونه روش نادرستی برای لاغری استفاده کنند.
مصرف زیادالکل
کارشناسان بیان می کنند مصرف الکل عوارض زیادی دارد که یکی از آنها پرخوری است و این افراد دوست دارند هر خوراکی مضری را بخورند. این افرادی لزومی نمی بینند برای حفظ سلامتی مصرف را قطع کنند چرا که به این عادت غلط درگیر شده اند.
مصرف زیاد الکل کارشناسان بیان می کنند مصرف زیادالکل عوراض زیادی دار 

5 دلیل روانی که علت عدم کاهش وزن شماست

3.922
این مطلب مفید بود ؟175
منبع : بخش ورزش و تناسب اندام نمناک/ز.ن
وبگردی