دمای هوا

دمای هوا تا نیمه مرداد ماه 2 درجه بیش از حد نرمال است

تاریخ انتشار : 28 تیر 1401کد مطلب : 57059زمان مطالعه : 2 دقیقه
رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا گفت: تا نیمه مردادماه دمای هوا تا 2 درجه بیش از حد نرمال است.

ایرنا:«صادق ضیاییان» درباره وضعیت دمایی کشور افزود:از ابتدای تیرماه تاکنون چیزی حدود 1.1 درجه افزایش دما و در سال زراعی هم نسبت به میانگین بلندمدت همین میزان افزایش دما ثبت شده است.

مدیرکل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی گفت:پیش بینی می‌شود تابستان امسال بین یک تا 2 درجه بیش از نرمال افزایش دما داشته باشیم که در شمال غرب و نوار شمالی کشور اتفاق خواهد افتاد.

وی بیان‌داشت:همچنین پیش بینی می‌شود تا نیمه مرداد ماه در نیمه شمالی و غربی کشور دما بین یک تا دو درجه بیش از حد نرمال بوده و در سایر مناطق نیز یک درجه بیشتر از نرمال باشد.

به گفته ضیاییان، این افزایش دما از اواخر تیر تا اواسط مردادماه بیشتر نیز خواهد شد.

وی ادامه‌داد:از مرداد تا شهریور در شمال غرب افزایش یک تا دو درجه‌ای دما و در مناطق جنوب شرق خنکای هوا را داریم و در سایر مناطق دما یا در حد نرمال یا بیش از نرمال است.

رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا اضافه‌کرد:دمای هوا در شهریور تا مهر ماه و در آستانه ورود به پاییز نیز در شمال غرب یک درجه بیش از نرمال و در سایر مناطق تا حدود یک درجه بیش از حد نرمال خواهد بود.

تکرار پدیده ریزگرد تا پایان تابستان

مدیرکل هشدار سریع سازمان هواشناسی گفت:تا پایان تابستان انتظار ورود مکرر گرد و خاک به کشور را داریم که دلیل آن دو سال خشکسالی پی در پی در کشور است.

وی توضیح‌داد:در پی کم‌بارشی و خشکسالی، کانون‌های ریزگردی در کشورهای همسایه و کشور ما فعال شده است و با کوچکترین وزش باد، گرد و خاک کشور ما را در بر می‌گیرد.

ضیاییان افزود:در دو ماه پایانی تابستان امسال هم مثل تیر ماه پدیده ریزگرد وجود خواهد داشت و غرب کشور بیشترین تاثیر را از این پدیده خواهد داشت.

انتهای پیام/م

دمای هوا تا نیمه مرداد ماه 2 درجه بیش از حد نرمال است

52
این مطلب مفید بود ؟20
برچسب : هواشناسی
وبگردی