درمان آکنه
روش جدید و کاربردی وجود دارد که به درمان آکنه ها و جوش صورت کمک شایانی می کند، همچنین این روش توسط بسیاری از افراد استفاده می شود.

باکتریوتراپی در برابر پروپیوای باکتریوم به عنوان راه جدید درمان آکنه ولگاریس

کاهش آکنه پروپیوای باکتریوم (P. آکنه) با بهبود بالینی آکنه در بیماران مرتبط است. چندین دهه است که استفاده از آنتی بیوتیک ها برای درمان آکنه تجویز می شود و هنوز هم پر طرفدار است.

آنتی بیوتیک های موضعی نیز مفید هستند و عامل اکسیداسیون بنزیل پروکسید یکی از رایج ترین داروها برای درمان آکنه است.داروهای موضعی اغلب به عنوان اولین درمان برای بیماران مبتلا به آکنه خفیف تا متوسط استفاده می شوند با این حال، درمان های کنونی آنتی بیوتیک دارای زیان های عمده ای نیز هستند.

استفاده از آنتی بیوتیک ها، اکو سیستم میکروبی را مختل کرده و مقاومت آتنی بیوتیکی را افزایش می دهد. استفاده از آنتی بیوتیک ها در کشتن آکنه های P بسیار ضعیف است. بنابراین نیاز به روش های جایگزین برای درمان وجود دارد.

روش درمان آکنه

راه درمان آکنه و جوش صورت 

توضیحات فن آوری:

محققان دانشگاه سن دیگو از اختراع باکتریوتراپی استفاده می کنند، که یک روش انتخابی و قوی برای کشتن آکنه p فراهم می کند. آن ها دریافته اند که برخی از باکتری های مناسب با پوست، فعالیت ضدمیکروبی انتخابی را در برابر باکتری های بیماری زا تولید می کنند، اما نه علیه دیگر اعضای میکرو فلورا پوستی.

بنابراین، چنانچه در بخش سلامت پوست و موی نمناک آمده است درمان ضد میکروبی با استفاده از این نوع باکتری هابه طور انتخابی گونه های هدف میکرو ارگانیسم ها را خواهند کشت. ظرفیت کشتن انتخابی باکتری های بیماری زا در فلور باکتریایی معمولی بسیار مطلوب است، زیرا ممکن است به حفظ هومئوستاز کمک کرده و جامعه باکتری معمولی را شکل دهد.

بسیاری از نژادهای همکار پوستی کواگولاز - منفی استافیلوکوک محصولات ضد میکروبی چندگانه ای را تولید می کنند. در این حالت، درمان ضد میکروبی با استفاده از نژادهای باکتری های مناسب، باعث خطر تولید کم یک جهش یافته مقاوم در برابر آنتی بیوتیک ها خواهد شد.

از آنجایی که نژادهای همکار منفی که در اینجا پیشنهاد کردیم، جدا از پوست طبیعی انسان هستند، سمیت کمی نسبت به میزبان دارند.

کاربرد باکتریوتراپی:

این اختراع می تواند برای درمان و جلوگیری از آکنه و اختلالات دیگر تشدید شده توسط آکنه ولگاریس p مورد استفاده قرار گیرد. ما انتظار اعمال نژاد منفی عمل کردن ضد آکنه P را برای درمان آکنه ها داریم.

درمان آکنه ها

درمان آکنه و جوش صورت

مزایا باکتریوتراپی:

محققین پیش از این نشان داده اند که کاربرد موضوعی نژاد منفی فعال زنده از جمله اس اپیدرمیدیس، اس همینیس، اس وارنری و اس کپیتیس، که در مرطوب کننده پوست فرموله شده اند، به طور قابل توجهی اس اوروس سطح پوست بیماران مبتلا به درماتیت اتوپیک و بهبود بیماری را کاهش می دهند. به همین ترتیب می توان از همان رویکرد برای درمان آکنه P نیز استفاده کرد.

وضعیت پیشرفت:

مخترعین، بانک های سلولی برای نژاد منفی که فعالیت هایی ضدمیکروبی را علیه آکنه P تولید می کنند را پایه ریزی کرده اند.

ما توالی های ژنوم از این منفی ها را با پوشش بالا بدست آوردیم. در حال حاضر توان ضد میکروبی هر نژاد را در برابر گونه های مختلف آکنه P را مورد بررسی قرار می دهیم.

اطلاعاتی درباره ویژگی ها:

این تکنولوژی در انتظار ثبت است و در دسترس برای مجوز و / یا پشتیبانی تحقیقاتی می باشد. محققان دانشگاه سن دیگو از اختراع باکتری درمانی خبر دادند که یک روش انتخابی و قوی برای کشتن آکنه را فراهم می کند.

آن ها دریافته اند که برخی از باکتری های همکار با پوست، فعالیت ضدمیکروبی انتخابی را در برابر باکتری های بیماری زا تولید می کنند، اما نه علیه دیگر اعضای میکرو فلورا پوستی. بنابراین، درمان ضد میکروبی با استفاده از باکتری های همکار به طور انتخابی گونه های هدف میکرو ارگانیسم ها را خواهد کشت.

ظرفیت کشتن انتخابی باکتری های بیماری زا در فلور باکتریایی معمولی بسیار مطلوب است، زیرا ممکن است به حفظ هومئوستاز کمک کرده و جامعه باکتری معمولی را شکل دهد. بسیاری از نژادهای همکار پوستی کواگولاز - منفی استافیلوکوک محصولات ضد میکروبی چندگانه ای را تولید می کنند.

در این حالت، درمان ضد میکروبی با استفاده از نژاد باکتری همکاری ریسک پایین تری برای ایجاد جهش مقاوم نسبت به آنتی بیوتیک ها دارد. از آنجا که نژادهای منفی که در اینجا پیشنهاد می کنیم در اصل جدا از پوست طبیعی انسان هستند، سمیت پایینی برای میزبان خواهند داشت.

درمان آکنه و جوش صورت

راه جدید درمان آکنه و جوش های صورت 

خلاصه و نتیجه گیری:

کاهش میزان زنده ماندن پروپیونی باکتریوم آکنه p به بهبود بالینی آکنه در بیماران بستگی دارد. استفاده از آنتی بیوتیک های موضعی برای چندین دهه است که برای درمان آکنه استفاده می شوند و هنوز برای درمان آکنه به صورت گسترده تجویز می شوند.

آنتی بیوتیک موضعی نیز مفید هستند و عامل اکسیداسیون بنزیل پروکسید (BPO) یکی از رایج ترین داروها برای درمان آکنه است. آنتی بیوتیک های سیستمیک به طور غیرمستقیم اکوسیستم میکروبی را مختل کرده و مقاومت آنتی بیوتیکی راافزایش می دهند.

استفاده از آنتی بیوتیک ها برای کشتن آکنه P بسیار ضعیف است. بنابراین نیاز به روش های جایگزین برای درمان وجود دارد.

 

راه جدید درمان آکنه کشف شد + جزئیات باکتریوتراپی

350
این مطلب مفید بود ؟3020
توجه : مطالب بخش بهداشت و سلامت سایت نمناک از منابع خارجی ترجمه شده و تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارد . از اینرو توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست .
منبع : flintbox / techtransfer / بخش بهداشت و سلامت نمناک/ح.ب /ن
برچسب : درمان آکنه
وبگردی