روغن نعناع سردرد
روغن نعناع سردرد را تسکین می بخشد و به عنوان یکی از روش های درمانی گیاهی در سرتاسر دنیا مورد استفاده است ، روش صحیح آن ماسک پیشانی و بخور روغن نعناع است.

درمان سردرد با روغن نعناع

امروزه سردرد بسیاررایج وروی افراد تأثیر می گذارد پس شناخت راه و روش های درمان آن اهمیت ویژه ای دارد ، یکی از بخش های توصیه شده نسخه های گیاهی است که در میان آنها در این بخش از نمناک به سراغ نسخه معروف روغن نعناع سردرد خواهیم رفت.
از فاکتورهایی که باعث سردردمیشود می توان
خستگی
آلرژی
اختلال هورمونها
قند خون پایین
مصرف الکل و مواد مخدر
یبوست را نام برد .
برای درمان خانگی و به عنوان نسخه ای از دنیای طب سنتی روغن نعناع دارویی بسیار معروف برای درمان سریع درداست پس با روش صحیح از آن استفاده کنید.
فواید نعنا تاثیر بسزایی در کاهش سردرد دارد نعنا جریان خون و درد ماهیچه ها را بهبود می بخشد. روغن نعناع خاصیت ضد التهابی تسکین درد رادارد که سینوسها را درمان می کند اگر سردرد ناشی از سرماخوردگی دارید نعنا برایتان مفید است و آبریزش بینی را هم درمان می کند.
روغن نعناع سردرد

استفاده از روغن نعناع برای درمان و تسکین سردرد

 

روش استفاده از روغن نعناع برای درمان سردرد

درمان سردرد با ماسک پیشانی روغن نعناع

یک قاشق پودر دارچین
5 قطره روغن نعناع
مقداری آب
را با هم ترکیب تا خمیری به دست بیآید و بعد5تا8 دقیقه روی پیشانی بمالید ، سپس بعد از مدت تعیین شده پیشانی را با آب بشویید.

رفع خانگی سردرد با بخور روغن نعناع

تنفس بوی نعنا سردردوحتی علایمی مثل اسهال و استفراغ را کاهش میدهد ، یکی از این روش ها استفاده از بخور روغن نعناع است که برای تهیه آن داخل بخار آب گرم مقداری روغن نعنا بریزید و دقایقی این بخاررا تنفس کنید این کار را چند بار در روز  انجام دهید تا سردردتان تسکین یابد.

ماساژ پیشانی با ترکیب روغن نارگیل و نعناع

مقداری روغن نارگیل که هم دمای خانه است را کف دستتان بریزیدوبا قطراتی از روغن نعناترکیب وقبل ازخواب روی پیشانی و شقیقه هاماساژ دهید، به یاد داشته باشید که تمام روغن اضافه پیشانی را پاک کنید تا موجب خارش چشم نشود.
هشدار
هرگز روغنهایی مثل نارگیل بادام مستقیما روی پوست بمالید همیشه با مواد یاروغن های دیگر ترکیب کنید.
قبل از اینکه از روغنی مصرف یاروی پوست بمالید به خصوص وقتی باردار هستید با پزشک مشورت کنید.

روش ساده و سریع درمان سردرد با روغن نعناع

4.116
این مطلب مفید بود ؟133
توجه : مطالب بخش بهداشت و سلامت سایت نمناک از منابع خارجی ترجمه شده و تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارد . از اینرو توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست .
منبع : بخش بهداشت و سلامت نمناک/ز.ن
وبگردی