زنان باردار شاغل
برخی از زنان در دوران بارداری خود هم مشغول به کار کردن هستند و شاغل می باشند اما باید از نکات مهم درباره کار کردن در در دوران بارداری اطلاع کافی داشته باشند.

نکات مهم در رابطه با کار کردن زنان شاغل در دوران بارداری

شما قصد لذت بردن از دوران بارداری را دارید، پس استرسی به شما وارد نمی کند. زمان بسیار کوتاه نیست، اما باید اطمینان حاصل کنید که هیچ استرسی نداشته باشید، تمام افکار منفی را از خودتان دور نگه دارید. ترتیب تمام کارهای خود را از قبلش بدهید و برنامه ریزی کنید ،تا هیچ تنشی به شما وارد نشود ؛ به تازه واردی که قرار است به زودی به او خوش آمد گویی بگویید، فکر کنید و نکاتی که در ادامه این بخش از نمناک خواهید خواند را با جدیت رعایت کنید.
حواستان به خورد و خوراکتان باشد:
وقتی خانه خود را به سمت محل کارتان ترک می کنید، غذا و آب را با خود ببرید غذای آماده شده در خانه برای شما خوب است ، این کار عفونت و سایر بیماری های مربوط به هضم را از شما دور می کند.
کمی استراحت کنید:
سعی کنید بنشینید و با یکی از دوستانتان صحبت کنید، یا برای کمی پیاده روی با او بروید ، سعی کنید نفس عمیق بکشید و با مراقبت از خود جابه جا شوید.
زنان باردار شاغل

نکات بسیار مهم در مورد کار کردن زنان باردار 

یک پوزیشن خوب و سالم را داشته باشید:
پوزیشن سالم و خوب در هنگام نشستن، بدن شما را در شرایط خوبی نگه می دارد. زمانی ممکن است پیش آید که پاهای شما متورم شود.شما می توانید آنها را رو به بالا یا روی یک جایگاه دیگر بگذارید ،تا آرام شود و استراحت کند.
از حرکت شدید بدنی اجتناب کنید:
سعی کنید از حرکت بر پله اجتناب کنید و از آسانسور استفاده کنید، اطمینان حاصل کنید که انرژی خود را ذخیره کرده اید و خودتان را خسته نمی کنید پزشک شما این را نیز ذکر می کند. شما باید از سیگار یا قهوه قوی اجتناب کنید:
نیکوتین و کافئین برای کودک شما مضر است.
برای سواری به جاده های پر از دست انداز نروید:
وضعیت ظریف بدن شما با آن راحت نیست. چاله ها و برآمدگی ها در جاده باعث ضربات غیر ضروری می شود و می تواند برای کوچولوی شما مضر باشد.
 زن شاغل باردار

زنان باردار شاغل چه نکاتی را باید رعایت کنند؟

آبمیوه های تازه و آب زیادی بنوشید:
هرگز به سمت مصرف نوشیدنی های سنگین نروید آبرسانی به سیستم شما از گرفتگیهای دردناک جلوگیری می کند اگر بدن به درستی هیدراته و آبرسانی نشود، احساس نفخ و ناخوشایندی خواهد داشت.
ورزش و فعالیت ها:
اگر شما در محل کار خود بسیار فعال بوده اید، پس باید به فعالیت خود ادامه دهید، اما سعی کنید تا سرعتش را کم کنید.ورزش هایی که قبل از بارداری انجام دادید نیز کمک نخواهند کرد. پزشکتان به شما برخی از ورزش هایی که می توانید در طول این دوره انجام دهید را نشان می دهد. ضربان قلب باید در عرض یک دقیقه به 140 ضربه برسد و برای داشتن شرایط متعادل و نرمال بدنی در این دوران مهم راه رفتن بهترین است. اگر قبلا هرگز ورزش نکردید، می توانید از مشاوره یا از پزشک خود بپرسید که می توانید ایروبیک یا تمرین های دیگری را انجام دهید.
تهوع، یک علامت رایج در اکثر زنان باردار است ، در طول جلسات در کنار در بنشینید، تا به راحتی بتوانید به دستشویی بروید. بهتر است همیشه لباس، دستمال کاغذی و دهانشویه با خودتان داشته باشید. فقط مقدار زمانی که در اتاق ناهارخوری صرف می کنید ،محدود می شود. بوی قهوه دم کرده و یا بوریتو می تواند حال شما را بد کند. توصیه می شود که علاوه بر آب، عصاره زنجبیل یا چای زنجبیل را نیز بنوشید.
 حالت تهوع

 حالت تهوع در دوران بارداری

غذا و سلامت به هم مرتبط هستند:
غذاهایی را که در حین بارداری می خورید باید دقت کنید قبل از خرید باید تاریخ تولید محصول را بررسی کنید.میوه هایی که می خرید و سبزیجات را باید با دقت انتخاب کنید. آنها باید تازه باشند و له و تیره نشده باشند.
شستن دست ها و ظروف باید با دقت انجام شود:
قبل از اینکه آشپزی کنید، حتما ظروف و سبزیجات را بشورید.
انتظارات کمتر:
بهترین غذاها را در دوران بارداری مصرف کنید هرگونه انتظار برای خودتان را از بین ببرید، همان کاری که قبل از بارداری انجام می دادید، انجام دهید. اگر دچار مشکل شدید و شغلتان بسیار دشوار است، بهتر است از رئیس خود برای انتقال موقتتان کمک بخواهید تا کمتر کار کنید.
شاغل بودن زنان باردار

مصرف غذاها در دوران بارداری

نکاتی که زنان باردار شاغل برای سلامتی خود و جنین باید رعایت کنند

4.111
این مطلب مفید بود ؟92
منبع : بخش سبک زندگی نمناک/ح.ب/ن
وبگردی