آخرالزمان
دانشمندان اتمی گروهی که در سال 1947 ساعت پایان دنیا را ابداع کرد و در بیانیه ای گفته شد : این گروه عقربه های ساعت را در زمانی خاص از نیمه شب تنظیم کرده اند.

پیش گویی دانشمندان درباره آخرالزمان

 
دانشمندان اتمی گروهی که در سال 1947 ساعت پایان دنیا را ابداع کرد، در بیانیه ای گفت:این گروه عقربه های ساعت را در سه دقیقه مانده به نیم شب تنظیم کرد.
 

زمان دقیق آخرالزمان

به گزارش خبرگزاری آسوشیتدپرس، دانشمندان اتمی اعلام کردند:این ساعت اکنون درست به سه دقیقه مانده به نیمه شب می رسد زیرا رهبران بین المللی در اجرای مهم ترین وظیفه شان در حال شکست هستند.
لورنس کرائوس، رییس بولتن شورای حامیان در این باره گفت:تا زمانی که ما نحوه تفکرمان را تغییر ندهیم، بشریت در خطر جدی باقی می ماند.
آخرالزمان

پیشگویی زمان دقیق آخرالزمان


این ساعت این که چقدر جهان در برابر فاجعه تسلیحات هسته ای، تغییر آب و هوا و تکنولوژی جدید آسیب پذیر است را منعکس می کند و نیمه شب نمایان کننده آخر الزمان است.

کرائوس با بیان این که توافق هسته ای ایران و توافق آب و هوا در پاریس خبرهای خوبی بودند اضافه کرد:اما این خبرهای خوب به وسیله تهدیدهای هسته ای از جمله تنش بین کشورهای مجهز به سلاح هسته ای پاکستان و هند و تردیدها مبنی بر این که توافق پاریس به اقدامی مستحکم برای کاهش انتشار گازهای گلخانه یی منجر شود، خنثی شد.

دانشمندان اتمی در سال گذشته این ساعت استعاری را از هیچ دقیقه به نیمه شب به سه دقیقه به نیمه شب کاهش دادند.

آن ها ابراز کردند که تغییر آب و هوا، مدرن سازی تسلیحات هسته ای و زرادخانه سلاح های هسته ای بی شمار، تهدیدهای غیرقابل انکار و شگفت آور برای موجودیت بشریت به شمار می روند.

مایکل اپنهیمر، استاد علوم زمین شناسی و امور بین الملل دانشگاه پرینستون که به این بولتن وابسته نیست در این باره اظهار کرد:از منظر تغییر آب و هوا اگر نیمه شب ساعت نابودی بشریت را نشان دهد، سه دقیقه مانده به نیمه شب بیش از حد وحشتناک است.

وی اضافه کرد:به عبارت دیگر اگر نیمه شب به معنی این است که انسان ها گازهای گلخانه یی زیادی را منتشر کرده اند که باعث شده تغییر آب و هوا اجتناب ناپذیر شود، پس سه دقیقه تحلیل منصفانه ای است.

جری براون، فرماندار کالیفرنیا همواره با جورج شولتز، وزیر خارجه پیشین آمریکا و ویلیام پری، وزیر دفاع پیشین ایالات متحده پس از مراسم پرده برداری از این ساعت برای بحث و گفت وگو در دانشگاه استنفورد حاضر شدند.

ویلیام پری با ابراز نگرانی درباره اظهارات روسیه در خصوص استفاده از سلاح های هسته ای گفت:تهدید فاجعه هسته ای امروزه از دوران جنگ سرد بیش تر شده است.

بولتن دانشمندان اتمی در سال 1945 توسط دانشمندان دانشگاه شیکاگو که به توسعه اولین سلاح های اتمی کمک کردند، تاسیس شد. این ساعت نمادین نیز دو سال بعد ابداع شد.

در سال 1953 زمانی که اتحاد شوروی در پی آزمایش بمب هیدروژنی آمریکا، به آزمایش بمب هیدروژنی پرداخت، ساعت بر روی دو دقیقه مانده به نیمه شب تنظیم شد که نزدیک ترین زمان به پایان دنیا بود.

 

آخرالزمان ، 3 دقیقه مانده به آخرالزمان

3.5154
این مطلب مفید بود ؟10846
برگرفته از جنوب نیوز /ن
برچسب : قیامت
وبگردی