سامانه بارشی

تشدید فعالیت سامانه بارشی در برخی مناطق

تاریخ انتشار : 16 شهریور 1401کد مطلب : 23974زمان مطالعه : 2 دقیقه
سازمان هواشناسی با صدور هشدار سطح زرد برای 7 استان از بارش باران، رعدوبرق و وزش باد شدید در برخی مناطق کشور تا یکشنبه هفته آینده خبر داد.

تسنیم:بر اساس تحلیل نقشه‌‌های همدیدی و آینده‌نگری سازمان هواشناسی امروز در شمال آذربایجان غربی و آذربایجان شرقی،‌ اردبیل،‌ گیلان، مازندران، برخی مناطق گلستان و ارتفاعات البرز واقع در این استان‌ها بارش باران، وزش باد همراه با کاهش نسبی دما پیش‌بینی می‌شود.

پنجشنبه این وضعیت برای سواحل شمالی، اردبیل و شمال آذربایجان شرقی ادامه خواهد داشت، ضمن این‌که در ارتفاعات زاگرس مرکزی واقع در چهارمحال و بختیاری،‌ کهگیلویه و بویراحمد و غرب اصفهان نیز در ساعات بعدازظهر افزایش ابر و رگبار پراکنده روی می‌دهد.

روز جمعه بارش‌ها در برخی مناطق سواحل دریای خزر ادامه خواهد داشت و در ساعات بعدازظهر در ارتفاعات کهگیلویه و بویراحمد و غرب و جنوب فارس رگبار پراکنده پیش‌بینی شده است.

شنبه هفته آینده با تقویت جریانات شمالی روی دریای خزر بارش‌ها در سواحل تشدید می‌شود و گستره بارش مناطقی از خراسان شمالی،‌ شمال خراسان رضوی و ارتفاعات البرز مرکزی را فرا می‌گیرد.

بعدازظهر یکشنبه هفته آینده بارش‌ها در این مناطق کاسته می‌شودهو دوشنبه فقط در ارتفاعات البرز مرکزی بارش پراکنده روی می‌دهد.

توصیف سامانه:وزش باد و گردوخاک

نوع مخاطره:وزش باد نسبتاً شدید، در مناطق مستعد گردوخاک

منطقه اثر:

چهارشنبه 1401/06/16:گلستان و خراسان شمالی.

پنج‌شنبه 1401/06/17:خراسان شمالی، جنوب آذربایجان غربی، کردستان، کرمانشاه، ایلام و خوزستان.

جمعه 1401/06/18:جنوب آذربایجان غربی، کردستان، کرمانشاه، ایلام و خوزستان.

اثر مخاطره:احتمال کاهش کیفیت هوا و کاهش شعاع دید، احتمال سقوط اشیاء از ارتفاعات، احتمال خسارت به سازه‌های موقت و احتمال شکستن درختان کهنسال، احتمال اختلال در ناوگان حمل‌ونقل و احتمال آسیب به تأسیسات حساس به گردوغبار.

توصیه:عدم حضور افراد در فضای باز، به‌ویژه اشخاص آسیب‌پذیر، همراه داشتن ماسک کافی توسط زائرین شرکت‌کننده در راهپیمایی اربعین در عبور از گذرگاه‌ها، پایش شاخص آلودگی توسط دستگاه‌های ذی‌ربط و اتخاذ تصمیم مطابق با مقررات، عدم توقف و پارک خودرو اطراف درختان فرسوده و ساختمان‌های نیمه‌کاره و استحکام سازه‌های موقت از جمله تابلوهای تبلیغاتی و پوشش گلخانه‌ها.

انتهای پیام/م

تشدید فعالیت سامانه بارشی در برخی مناطق

51
این مطلب مفید بود ؟10
برچسب : هواشناسی
وبگردی