سامانه بارشی

هشدار قرمز سامانه بارشی برای 7 استان کشور

تاریخ انتشار : 23 فروردین 1402کد مطلب : 72739زمان مطالعه : 1 دقیقه
سازمان هواشناسی از سامانه بارشی جدید در چندین استان از امروز (چهارشنبه 23 فروردین) و تا روز پنج‌شنبه (24 فروردین) با شدت زیاد خبر داد.

مهر:سازمان هواشناسی در هشدار قرمز از شروع فعالیت سامانه بارشی از امروز (چهارشنبه 23 فروردین) خبر داد و اعلام کرد که بارش‌ها تا روز پنج‌شنبه (24 فروردین) در چندین استان با شدت زیاد ادامه دارد.

هواشناسی پیش‌بینی کرد که رگبار شدید باران، رعدوبرق، تگرگ، صاعقه، ذوب برف و وزش باد شدید نیمه غربی کشور را در برمی‌گیرد.

برای امروز چهارشنبه 23 فروردین ایلام، کرمانشاه، شمال خوزستان، جنوب و غرب لرستان، شمال غرب چهارمحال و بختیاری، جنوب غرب آذربایجان غربی، غرب کردستان با بیشترین بارش همراه خواهند بود.

فردا پنجشنبه (23 فروردین ماه) نیز بارش‌ها در شمال و شرق خوزستان، جنوب لرستان، شمال و غرب چهارمحال و بختیاری ادامه می‌یابد.

مخاطرات این سامانه بالا آمدن ناگهانی سطح آب رودخانه‌ها، سیلابی شدن مسیل‌ها و رودخانه‌های فصلی، آب‌گرفتگی معابر به‌صورت گسترده، انسداد راه‌های روستایی و اختلال در جاده‌ها، اختلال جدی در سفرهای بین شهری و داخل شهر، تعطیلی فعالیت‌های عمرانی، خسارت به برخی زیرساخت‌ها مانند خطوط انتقال برق است.

هواشناسی به عدم توقف و تردد در بستر و حاشیه رودخانه‌ها و مسیل‌ها، بازگشایی کانال‌ها و آبروها درون و برون شهری، آمادگی دستگاه‌های اجرایی و امدادرسان، اجتناب از سفرهای برون شهری، اجتناب از فعالیت‌های کوه‌نوردی و جابجایی عشایر کوچ‌رو توصیه کرده است.

انتهای پیام/م

هشدار قرمز سامانه بارشی برای 7 استان کشور

51
این مطلب مفید بود ؟10
برچسب : هواشناسی
وبگردی