سردی دست و پا
حتما سردی دست و پا را تجربه کرده اید ، حالتی که بیشتر در روزهای سرد و وضعیت خاص بدن رخ می دهد . برای رفع ساده و سریع این مشکل چند راه حل خانگی داریم.

سردی دست و پاسردی دست و پا دارید ؟ راه درمان را بشناسید

افراد به دلایل مختلف می توانند در دست و پایشان احساس سردی کنند سردی که گاها می تواند موجب نگرانی و استدلال های نادرست از نوعی مشکل خاص باشد ، مشکلی که با تغییرات ساده در سبک زندگی قابل درمان است. برای رفع این مشکل باید گردش خون را سریع تر کنیم البته با روش های اصولی و توصیه متخصصین.دکتر "جان بریل" نکات کوچک و موثری برای درمان سردی دست و پا بیان می کند که در ادامه با آنها آشنا خواهید شد.

توصیه متخصصان برای رفع سردی دست و پا

 سردی دست و پا

راههای ساده و سریع درمان سردی دست و پا 

1- برای رفع سردی دست و پا پوشش مناسب داشته باشید

برای جلوگیری از سرد شدن دست و پا باید این دو عضو را به خوبی بپوشانید یعنی زمانی که بیرون از خانه هستید از دست کش و جوراب های گرم و با سایز مناسب ستفاده کنید ، دستکش و جوراب گشاد به هیچ عنوان نمی توانند مناسب باشند.دکتر بریل پیشنهاد می کند یکبا جفت جوراب مناسب زیر جوراب شلواری و پوشیدن لباس گرم زیر ژاکت و کاپشن این گرما را بدون فاصله و چسبیده به بدنتان ایجاد کنید. 

2- غذاهای تند و ادویه دار مصرف کنید

غذاهای تند می توانند گردش خون خوب را با باز کردن رگ های خونی افزایش دهند،هنگامی که غذاهای تند را می خورید، درجه حرارت بدن و فشار خونتان افزایش می یابد ، گفتنی است گردش خون خوب به عوامل متعددی از جمله قلب و عروق قوی بستگی دارد ؛ فلفل ها دارای ویتامین A و C هستند که باعث تقویت عروق و رگ های خونی می شوند که می توانند از بی نظمی ناشی از گردش خون ضعیف جلوگیری کنند.

سردی دست و پا  

غذای تند نسخه درمان سردی دست و پا 

3- مصرف سیگار و قهوه و الکل را قطع کنید

3 ماده و ترکیبی که باید در زمستان از آن دوری کنید نیکوتین ، کافئین و الکل است ؛فراموش نشود که نیکوتین و الکل را بهتر است تمام روزهای سال مصرف نکنیم اما در مورد کافئین فصل زمستان بهتر است مصرف نشود. 

4- ماهی و سبزیجات سبزرنگ مصرف کنید

مصرف مکمل ها و یا خوردن غذاهای پر از روغن ماهی، نیاسین و آهن به شریان ها حالت انبساط می دهد که اجازه می دهد خون به صورت آزاد در بدن شما جریان یابد. ماهی حاوی اسیدهای چرب امگا 3 و 6 زیادی است که برای بهبود گردش خون لازم است. سبزیجات سبز برگ و گوشت قرمز غنی از آهن است که همچنین برای افزایش گردش خون پیشنهاد می شود. 

 

5- بدنتان را هیدراته کنید حتی زمانی که تشنه نیستید

 

سیستم گردش خون شما همه سلولهای بدن را تغذیه می کند، بنابراین مهم است که آن را هیدراته کنید. دکتر بریل می گوید:هیدراته شدن به تنظیم دمای بدن کمک می کند و برای ادامه گردش خون ضروری است پس اهمیت مصرف آب کافی در طول روز را فراموش نکنید.

6- پوشیدن لباس های گشاد و ورزش کارساز است

لباس های تنگ، گردش خون در بدن را سخت می کنند. همچنین لباس گشاد، جای کافی برای جریان هوا باقی می گذارد و همین مساله باعث می شود که بدن برای گرم کردن هوای اطراف خود، دمای خود را بالاتر برده و در نهایت موجب گرم شدن دست و پاها شود.همچنین ورزش با ایجاد تحرک سالم در بردن و تنظیم گردش خون به راحتی مشکل سردی دست و پایتان را رفع خواهد کرد.

چند روش ساده برای درمان سردی دست و پا

3.9166
این مطلب مفید بود ؟13135
توجه : مطالب بخش بهداشت و سلامت سایت نمناک از منابع خارجی ترجمه شده و تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارد . از اینرو توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست .
منبع : بخش بهداشت و سلامت نمناک /ن
وبگردی