سلامت پروستات
اگر به سلامت پروستات خود اهمیت می دهید حتما مصرف این مواد غذایی را کاهش دهید تا کمتر به سرطان پروستات مبتلا شوید.

کاهش این مواد غذایی برای سلامت پروستات

سرطان پروستات دومین سرطان در مردان است. اگر مراقب تغذیه خود باشید احتمال سرطان را کاهش می دهید. پس با رعایت این موارد از سلامت پروستات خود مراقبت کنید.

گوشت های فراوری شده: آنچه شما در رستوران ها و یا به عنوان غذای گوشتی نیمه آماده از سوپرمارکت ها می خرید با انواع چاشنی ها و طعم دهنده ها آمیخته است تا شما لذت بیشتری از خوردن غذا ببرید. در بیشتر موارد آنچه شما به عنوان فرآورده های گوشتی مصرف می کنید مملو از چربی و امحا و احشا حیوان است و درصد گوش قرمز آن بسیار ناچیز است. مصرف این نوع مواد خوراکی به سلامت پروستات آسیب می زند.

 

سلامت پروستات

به سلامت پروستات خود اهمیت دهید


نوشیدنی های انرژی زا: این مایعات باعث کم آبی بدن می شود و کم آبی باعث رسوب زیاد مواد سمی در مثانه می شود. آب زیاد بنوشید و مصرف نوشیدنی های تجاری را کم کنید تا مواد سمی را بهتر و بیشتر دفع کنید.


لبنیات پرچرب:مصرف بیش از حد این محصولات خطر مرگ و میر بر اثر سرطان پروستات را افزایش می دهد. در عوض مردانی که محصولات لبنی کم چرب مصرف می کنند، خود را در مقابل ابتلا به این سرطان ایمن کرده اند.

 

سلامت پروستات

به سلامت پروستات خود اهمیت دهید


چربی های اشباع و هیدروژنه: این نوع چربی ها نه تنها خطر ابتلا به بیماری های قلبی را افزایش می دهند بلکه مشکلات مربوط به پروستات را نیز توسعه می دهند. مطالعات نشان می دهد مردانی که این نوع چربی ها را به وفور مصرف می کنند، بیشتر در معرض ابتلا به سرطان پروستات تهاجمی قرار دارند. در عوض مردانی که از چربی هایی مانند آووکادو، آجیل، روغن زیتون و دانه استفاده می کنند، شانس ابتلا به سرطان پروستات تهاجمی را از خود دور خواهند کرد.

5 گروه غذایی که برای سلامت پروستات مضر است

4.1112
این مطلب مفید بود ؟9121
توجه : مطالب بخش بهداشت و سلامت سایت نمناک از منابع خارجی ترجمه شده و تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارد . از اینرو توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست .
برگرفته از سلامانه/ی
وبگردی