عوارض خوردن همبرگر
همبرگر از جمله فست فود های پر طرفدار است که اشتهای انسان را دو برابر کرده و متاسفانه خوردن آن باعث بروز عوارض و بیماری های جدی و خطرناکی می شود.

عوارض خوردن همبرگر ؛ 5 اثر مضر غذاهای فست فودی

بخش نگران کننده غذاهای فست فودی واقعیت ناشناخته ای نیست، تحقیقات متعددی نشان داده اند که فست فودها و غذاهای فرآوری شده، چاقی کودکان، بیماری قلبی و دیابت و سایر بیماری های مزمن را افزایش داده است. به تازگی دولت دهلی خواستار سرکوب فست فودی ها در مدارس و در 50 متری آنها شده است.

نه تنها اندازه دور کمرتان را خیلی زیاد می کنند، بلکه دانشمندان و محققان از طریق مطالعات مختلف نشان داده اند که فست فود در واقع می توانند باعث آسیب جدی به مغز شوند. کمی نگران کننده این است که بحث سالها خوردن این غذاها نیست، بلکه حتی مصرف چند روز منظمش ممکن است منجر به فروپاشی روحی روانی شود.

هرچه بیشتر فست فود بخورید، کمتر احتمال دارد که مواد مغذی ضروری را بگیرید که بدن شما به آنها متکی است. شما می دانید که غذاهای فست فودی می تواند به سلامتی شما آسیب برسانند، اما ممکن است در مورد اثرات این غذاها در مورد عملکرد مغز خود چیزی ندانید پس بهتر است این بخش از سلامت نمناک را با دقت بیشتری مطالعه کنید.

خطرات همبرگر

عوارض خوردن همبرگر و فست فود روی سلامت بدن

مضرات و عوارض خوردن همبرگر و فست فود

1. می تواند باعث مشکلات حافظه و مشکلات یادگیری شود.

2. خطر ابتلا به زوال عقل را افزایش می دهد.

3. توانایی برای کنترل اشتها را کاهش می دهد.

4. می تواند باعث تغییرات شیمیایی شود که منجر به افسردگی می شود.

5. شما را بی قرار می کند و می تواند باعث اشتیاق غیر قابل کنترلی شود.

افزایش وزن با همبرگر

چگونه خوردن همبرگر باعث زوال عقل می شود؟

1 ساعت پس از خوردن همبرگر چه اتفاقی می افتد:

در فاصله 10 دقیقه ای، مصرف کنندگان درک می کنند که همبرگر چه چیزی را با بدن انجام می دهد - و ممکن است با آنچه که یک همبرگر بزرگ روی شما انجام میدهد و بر شما تاثیر می گذارد، تعجب کنید.

عوارض خوردن همبرگر پس از ده دقیقه:

احساس خوبی دارید، درست است؟ چون مواد شیمیایی 'احساس خوب' در مغز شما ترشح می شود، مانند دوپامین که یک انتقال دهنده عصبی است.

درست است که زمانی که غذای دوست داشتی مان را می خوریم، به خصوص آنهایی که چربی، قند و یا نمک زیادی دارند، باعث تحریک مرکز پاداش مغز برای تشویقمان به خوردن دوباره غذا می شود.

مضرات پیتزا و همبرگر

عوارض خوردن همبرگر و مواد شیمیایی روی مغز

عوارض خوردن همبرگر پس از 20 دقیقه :

سطح بالای فروکتوز، سیروپ ذرت و سدین بدن شما را مشتاق به قند می کند.

پس از 30 دقیقه :

میزان سدیم بالا، بدن را کم آب بدن می کند، نشانه های مشابه گرسنگی را ایجاد می کنند (به همین دلیل است که شما مجبور می شوید که دوباره بخورید). علاوه بر این، کلیه شما باید برای از بین بردن نمک سخت تر کار انجام دهد، و ضربان قلب شما سریعتر از حد طبیعی می شود.

مضرات فست فود

عوارض خوردن همبرگر پس از دقایقی بعد

عوارض و مضرات خوردن همبرگر و فست فود

عوارض خوردن همبرگر پس از 40 دقیقه - گرسنگی بیشتر:

مصرف بالای کالری موجب افزایش انسولین می شود، که در نتیجه باعث افزایش قند خون و افزایش میل به غذا می شود.

همبرگر چه عوارضی دارد؟

عوارض خوردن همبرگر بر روی افزایش اشتها و اضافه وزن

عوارض خوردن همبرگر پس از 60 دقیقه: 

فکر می کنید می توانید هنگامی که همبرگر خود را خوردید، فراموش کنید؟ کاملا نه ؛ یک همبرگر بزرگ می تواند برای مدت سه روز کامل برای هضم مناسب باشد، که به لطف مقدار زیاد چربی های ترانس دارش می باشد. 

 

عوارض و خطرات باورنکردنی خوردن همبرگر و فست فود

1.9279
این مطلب مفید بود ؟104175
توجه : مطالب بخش بهداشت و سلامت سایت نمناک از منابع خارجی ترجمه شده و تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارد . از اینرو توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست .
منبع : بخش بهداشت و سلامت نمناک /ن /آ
برچسب : همبرگر
وبگردی