محصولات پوستی
مراقبت از پوست یکی از روتین های ضروری برای هر فرد است، اما برخی از محصولاتی که ما در روتین روزانه استفاده می کنیم آسیب های جدی به پوستمان وارد می کند.

هشدار درباره استفاده از نوعی محصول پوستی پرطرفدار

مراقبت از پوست برای بسیاری از افراد جزو روتین ضروری آن ها محسوب می‌ شود و سعی می کنند با انجام کار هایی مانند استفاده از مرطوب‌کننده یا حتی راهکار های درمانی، پوست سالمی داشته باشند؛ اما سازمان غذا و دارو هشدار داده است که افراد در مورد یک محصول پوستی خاص حواس شان را جمع کنند، چرا که ممکن است آسیب دائمی به پوست آن ها وارد شود.

سازمان غذا و دارو همیشه امنیت محصولات پوستی را چک می کند. محصولات پوستی هم مانند مکمل های رژیمی همیشه توسط سازمان غذا و دارو بررسی می‌ شوند تا همه از امنیت آن اطمینان حاصل کنند. در واقع آن ها یک سری فاکتور های خاص را در این محصولات در نظر می گیرند. محصولاتی که این فاکتور ها را نداشته باشند، معمولاً جزء محصولات خطرناک دسته بندی می شوند. سازمان غذا و دارو در مورد بعضی از محصولات خاص هشدار داده است که در این بخش از بهداشت و سلامت پوست و موی نمناک به آنها اشاره خواهیم داشت.

محصولات پوستی

از محصولات از بین برنده ضایعات پوستی و خال استفاده نکنید!

سازمان غذا و دارو در مورد بعضی از محصولات پوستی هشدار داده است؛ محصولاتی که مربوط به از بین بردن خال یا ضایعات پوستی می باشند، امنیت شان توسط سازمان غذا و دارو تایید نشده است و هنوز کیفیت آن ها مشخص نیست و نیاز به تایید دارند‌. در واقع وظیفه این سازمان این است که از سلامت مردم محافظت کند و به خاطر همین؛ این محصولات پوستی خاص را پیشنهاد نمی کنند.

این سازمان هشدار داد که این محصولات باعث آسیب دائمی به پوست می شود و طبق اطلاعاتی که این سازمان در اختیار قرار داده است، نباید از محصولات از بین برنده ضایعات پوستی و خال استفاده کنید، زیرا عوارض جانبی خطرناکی را به وجود می‌ آورد و باعث آسیب به پوست، عفونت، زخم و سرطان‌ های پوستی می شود که جبران ناپذیر هستند.

محصولاتی که برای از بین بردن خال و ضایعات پوستی هستند، مقدار زیادی سالیسیلیک اسید یا دیگر مواد خطرناک را در خودشان دارند. از طرفی این ضایعات را هم به طور کامل از بین نمی‌ برند و ممکن است وضعیت حتی بدتر شود. اگر هم ضایعات از بین بروند، آسیب دائمی به پوست و اطراف آن ناحیه وارد خواهد شد و ممکن است زخم و مشکلات رنگدانه ای پوست به وجود بیاید.

مشکلات پوستی

در مورد چنین مشکلاتی حتما باید به متخصص مراجعه کنید

سازمان غذا و دارو به مردم هشدار داده که اگر می خواهید مشکلاتی مانند خال و ضایعات پوستی را از بین ببرید، حتما به پزشک مراجعه کنید و مطمئن شوید که این ضایعات سرطانی نیستند و بدانید که چگونه باید با آنها رفتار کنید و هرگز خودتان به محصولات پوستی بدون نسخه اعتماد نکنید؛ از طرفی هم اگر خال یا ضایعه پوستی تان رشد کرد، تغییرات داشت یا حتی خونریزی کرد و دردناک شد، حتما باید به پزشک مراجعه کرده و خودتان سرخود کاری انجام ندهید.

هشدار: این محصول پوستی پرفروش رو نخرید

3.33
این مطلب مفید بود ؟21
توجه : مطالب بخش بهداشت و سلامت سایت نمناک از منابع خارجی ترجمه شده و تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارد . از اینرو توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست .
منبع : bestlifeonline / بخش بهداشت و سلامت نمناک /ن/ن.ح
وبگردی