پوریا پورسرخ
امروز 4 تیر همزمان با سالروز تولد چند تن از چهره های مشهور ایرانی از جمله پوریا پورسرخ و هدیه تهرانی است که در ادامه شما را با بیوگرافی کوتاهی از آنها آشنا میکنیم.

سالروز تولد هنرمندان مشهور ایرانی در 4 تیر

در روزشمار تاریخ تولد چهره های مشهور ایرانی به چهارمین روز از تیرماه رسیدیم. امروز 4 تیر همزمان با سالروز تولد افراد زیادی در دنیا است که ما در این مطلب به معرفی چهره های مشهور ایرانی متولد 4 تیر اشاره میکنیم.

اگر برایتان جالب است که بدانید کدام یک از چهره های مشهور ایرانی در 4 تیر متولد شده اند ادامه این مطلب از چهره های نمناک را از دست ندهید.

هدیه تهرانی

هدیه تهرانی بازیگر سینمای کشورمان 4 تیر 1351 در تهران متولد شد.

هدیه تهرانی

هدیه تهرانی با فیلم سلطان مسعود کیمیایی به دنیای سینما راه یافت و فیلم غریبانه و شوکران دو اثر ماندگار بعدی او محسوب میشوند، او دو سیمرغ بلورین جشنواره فجر را از آن خود کرده است.

پوریا پورسرخ

پوریا پورسرخ بازیگر سینما و تلویزیون کشورمان 4 تیر 1356 در تهران متولد شد.

پوریا پورسرخ

پوریا پورسرخ با بازی در سریال وفا در میان مخاطبان تلویزیون شناخته شد و بازی خوب در فیلم سینمایی روز سوم از او چهره ای ماندگار ساخت.

سیامک اطلسی

سیامک اطلسی بازیگر، کارگردان و دوبلور کشورمان 4 تیر 1315 در ارومیه متولد شد.

سیامک اطلسی

سیامک اطلسی فعالیت سینمایی را سال 1353 با بازی در فیلم ناجورها به کارگردانی سعید مطلبی آغاز کرد و سریال از یادها رفته جدیدترین کار تلویزیونی او به عنوان بازیگر است. این هنرمند 4 مهر 1400 بر اثر بیماری کرونا درگذشت.

رضا فیض نوروزی

رضا فیض نوروزی بازیگر سینما و تلویزیون کشورمان 4 تیر 1330 در کرمانشاه متولد شد.

رضا فیض نوروزی

سریال کاکتوس اولین کار تلویزیونی رضا فیض نوروزی در سال 77 بود و فیلم سینمایی تتل و راز صندوقچه، آخرین کار سینمایی او در سال 1392 محسوب میشود.

محمدحسین فرحبخش

محمدحسین فرحبخش کارگردان، فیلمنامه‌نویس و تهیه کننده کشورمان 4 تیر 1338 در تهران متولد شد.

محمدحسین فرحبخش

زن ها فرشته اند 2 و تک خال از جمله جدیدترین کارهای سینمایی محمدحسین فرحبخش در مقام تهیه کننده است و آب نبات چوبی آخرین کار او در سینما به عنوان کارگردان است.

الهام چرخنده

الهام چرخنده بازیگر کشورمان 4 تیر 1357 در کاشان متولد شد.

الهام چرخنده

الهام چرخنده فعالیت در سینما را از سال 75 با فیلم عروسی مهتاب آغاز کرد و تغییر و تحولات او در زمینه حجاب باعث ایجاد حواشی زیادی برای او شد.

سریال بزم آخر و آسمان من  آخرین کار الهام چرخنده در تلویزیون است.

امیر یگانه

امیر یگانه خواننده و ترانه سرای کشورمان 4 تیر 1362 در یزد متولد شد.

امیر یگانه

امیر یگانه موسیقی را از دوران نوجوانی آغاز کرد و اولین آلبوم او در سال 1387 با عنوان بی تو تنهام منتشر شد و دمین آلبوم او سال 1392 با عنوان بی تابی روانه بازار شد.

چهره های مشهور ایرانی متولد 4 تیر

520
این مطلب مفید بود ؟200
منبع : بخش فرهنگ و هنر نمناک/ م.ف/ف
وبگردی