مدارس البرز

مدارس البرز اول بهمن بازگشایی می شوند

تاریخ انتشار : 30 دی 1399کد مطلب : 60483زمان مطالعه : 2 دقیقه
مدیر کل آموزش و پرورش البرز با بیان تغییر وضعیت کرونا در استان از قرمز به زرد و آبی اعلام کرد مدارس به تناسب وضعیت کرونا و نیازهای آموزشی برای اول بهمن آماده بازگشایی هستند.

همشهری: سالار قاسمی اظهار کرد:شیوه نامه بازگشایی مدارس استان برحسب دستور وزارتی بر مبنای سلامت دانش آموزان و اولیای مدارس تدوین و آماده اجرا از اول بهمن ماه شد. اختیار این شیوه نامه ضمن تعیین اصول و کلیات بازگشایی مدرسه به شورای مدارس استان البرز داده شد تا قبل از 30 دی ماه 99 با توجه به شرایط خاص بیماری کووید 19 اقدامات لازم را انجام دهند.

مدیر کل آموزش و پرورش البرز بیان کرد:در این مدت شورای مدارس البرز برای نحوه بازگشایی، حضور و گروه بندی دانش آموزان و معلمان تشکیل جلسه دادند تا برحسب وضعیت کرونا برنامه ریزی کنند. بازگشایی مدارس برای پایه های اول و دوم دبستان، دروس مهارتی و کارگاهی هنرستان ها با ظرفیت حداکثر 10 نفر در مناطق آبی و روند برگزاری کلاس های درسی با شورای مدرسه است که با تعامل سازنده با انجمن اولیا و مربیان، والدین می توانند روند حضور در مدارس را مدیریت کنند.

مدیرکل آموزش و پرورش البرز افزود:شهرستان های نظرآباد، فردیس و طالقان دروضعیت آبی قراردارند لذا در این مناطق همه دوره های تحصیلی در مدارس زیر 50 نفر به صورت حضوری و درمدارس بالای 50 نفر، فقط پایه اول و دوم ابتدایی و و دروس کارگاهی، مهارت آموزی و شایستگی های فنی حرفه ای هنرستان ها به صورت حضوری تشکیل و سایر دوره ها و پایه ها به صورت غیرحضوری برگزارمی شود.

وی با بیان اینکه شهرستان های کرج، ساوجبلاغ و اشتهارد مناطق زرد هستند، یادآورشد:دراین مناطق فقط پایه های اول و دوم ابتدایی و دروس کارگاهی، مهارت آموزی و شایستگی های فنی حرفه ای هنرستان ها چه در مدارس زیر 50 نفر و چه در مدارس بالای 50 نفر به صورت حضوری و سایر پایه ها و دوره های تحصیلی همچنان به صورت غیر حضوری تشکیل می شود.

مدیر کل آموزش و پرورش البرز ادامه داد:اولویت آموزش حضوری در بهمن امسال توجه به سلامت، تقویت روند یاددهی و یادگیری به دانش آموزان به ویژه در دوره ابتدایی است. برای اجرای طرح بازگشایی مدارس و آموزش حضوری دانش آموزان از اول بهمن نیاز به مشارکت و همراهی خانواده ها داریم.

انتهای پیام/م 

مدارس البرز اول بهمن بازگشایی می شوند

52
این مطلب مفید بود ؟20
وبگردی