مسکن ایبوپروفن
داروهای شیمیایی عوارض زیادی برای سلامت مردان وزنان دارند یکی از این دارو ها مسکن ایبوپروفن است که تاثیر منفی در باروری مردان دارد.

عوارض مصرف مسکن ایبوپروفن بر قدرت باروری مردان

آیا میدانید برخی مسکن ها چه عوارضی برای سلامتی تان دارند؟ آیا از تاثیرمنفی مسکن ها بر قدرت باروری آگاه هستید؟ آیا می دانید مسکن ایبو پروفن برای مردان مشکلات جبران ناپذیری را شامل می شود؟ جواب تمامی سوالات خود را در این بخش از نمناک بیابید.

مردان مسکن ایبوپروفن مصرف نکنند!

متخصصان علوم پزشکی در یک مطالعه جدید دریافتند مصرف یک نوع قرص مسکن در بدن مردان اثرات نامطلوبی ایجاد می کند.
در این بررسی مشخص شد مسکن ایبوپروفن، تاثیر منفی بر تولید هورمون هایی دارد که سلامت باروری مردان را تحت تاثیر قرار می دهند.
بر اساس نتایج مطالعات متخصصان دانمارکی، نگرانی اصلی در مورد قدرت باروری مردانی است که از این داوری مسکن برای مدت زمان طولانی مصرف کرده اند.

 مسکن ایبوپروفن

مصرف روزانه مسکن ایبوپروفن به سلامت باروری مردان آسیب می زند.

در حالیکه در مطالعات پیشین بر تاثیر قرار گرفتن جنین در معرض مسکن ایبوپروفن و مضرارت آن تاکید شده اما اطلاعاتی کافی در مورد تاثیرات بالقوه آن بر مردان بزرگسال وجود ندارد.
در این بررسی متخصصان دانمارکی آزمایشاتی روی 31 مرد 18 تا 35 ساله انجام داده و از آنان درخواست کرده اند برای مدت شش هفته روزانه 600 میلی گرم معادل سه قرص از این داور مصرف کنند در حالیکه برای گروهی دیگر یک شبه دارو تجویز شد.
متخصصان در بررسی های بیشتر دریافتند مصرف روزانه قرص ایبوپروفن موجب می شود تنظیمات ترشح تستوسترون مختل شود که این امر به سلامت باروری مردان آسیب می زند.

موارد منع مصرف ایبوپروفن
افراد مبتلا به آسم ،مبتلایان به فشار خون ،افراد مبتلا به ناراحتی های خونی مثل هموفیلی و افرادی که مشکلات انعقادی دارندافراد مبتلا به زخم معده و یا کولیتمبتلایان به ناراحتی های خیلی شدید کلیهافراد حساس به ترکیبات آسپیرینافرادی که برای بیماری دیابت دارو مصرف می کنندعکس قرص ایبوپروفن – عوارض قرص ایبوپروفننکاتی که در ارتباط با مصرف بروفن باید بدانید ایبوپروفن در دوران بارداری جز گروه B است یعنی برای جنین ضرری ندارد اما باید طبق دستور پزشک مصرف شود اما در 3 ماهه سوم بارداری این دارو جزء گروه D قرار می گیرد که نباید استفاده شود و مصرف آن باعث بروز اختلالات جنینی می شود.در صورتی که مصرف ایبوپروفن موجب سوء هاضمه در شما می شود می توانید آن را بعد از مصرف غذا و یا با شیر مصرف کنید.

مسکن ایبوپروفن

مسکن ایبو پروفن عوارض زیادی در سلامت مردان دارد.

قبل از مصرف ایبوپروفن به پزشک خود بگویید چه داروهای دیگر حتی داروهای گیاهی را مصرف می کنید. این داروها ممکن است با ایپوپروفن تداخل اثر داشته باشند.پس از خوردن قرص های ایبوپروفن برای جلوگیری از آسیب و تحریک 30-15 دقیقه از خوابیدن یا دراز کشیدن اجتناب کنید.سالمندان بیشتر از سایرین در معرض خطر مشکلات گوارشی و خونریزی دهنده هستند.اگر ایبوپروفن را برای درد یا تب می خورید و درد ظرف 14 روز و تب ظرف 3 روز بهتر نشده یا حتی بدتر شده است با پزشکتان مشورت کنید.ایبوپروفن را دور از دسترس کودکان ، دور از گرما، نور مستقیم یا حرارت مرطوب نگهداری کنید (در این شرایط ایبوپروفن فاسد می شود)در حین مصرف این دارو نباید مشروبات الکلی بنوشید. زیرا احتمال آسیب به معده بیشتر خواهد شد. همچنین نباید تا مشخص شدن پاسخ بدنتان به دارو رانندگی یا در فعالیت های خطرناک شرکت کنید. زیرا این دارو در برخی از افراد موجب گیجی ، سرگیجه ، یا خواب آلودگی می شود.این دارو را بدون توصیه پزشک به کودکان کوچکتر از 12 سال ندهید.از مصرف استامینوفن یا آسپرین همزمان با ایبوپروفن اجتناب کنید.

تاثیر منفی مسکن ایبوپروفن بر قدرت باروری مردان

54
این مطلب مفید بود ؟40
توجه : مطالب بخش بهداشت و سلامت سایت نمناک از منابع خارجی ترجمه شده و تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارد . از اینرو توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست .
برگرفته از جام جم _ستاره / ف
وبگردی