مهران رجبی
مهران رجبی بازیگر سریالهای تلویزیون پیشنهاد کرد که در ایام ماه مبارک رمضان باید کارهای طنز و شادی برای مخاطبان ساخته شود.

گفتگو با مهران رجبی بازیگر شاد تلویزیون

مهران رجبی بازیگر سینما و تلویزیون کشورمان پای گفتگوی ما نشست و پیشنهادهای خوبی برای ساخت سریال های مناسبتی در ماه مبارک رمضان داد و درباره ساخت سریال های طنز در این ایام صحبت کرد که در ادامه این گفتگو را میخوانید.

علاقه مهران رجبی به سریال های طنز

مهران رجبی درباره اینکه سینما چقدر می تواند در زمینه ارائه ارزش های ماه مبارک رمضان و سایر مناسبت های دینی مذهبی موثر باشد، اظهار کرد:تلویزیون مخاطب عام دارد و باید به مخاطبش احترام بگذارد و آن را حفظ کند، همچنین در عین حال در مناسبت های مختلف نیز فکری داشته باشد، حتی برای یک سری مناسبت های مقطعی مثل هفته وحدت هم باید فعال باشد اما فضای سینما این گونه نیست و طبیعتا عملکردها متفاوت است؛ به ویژه مناسبتی مثل ماه مبارک رمضان که طولانی ترین مناسبت ما محسوب می شود. مسلما نمی شود یک سرمایه گذار میلیاردها برای 30 روز هزینه کند که آن هم مشخص نباشد اکران در همان یک ماه اتفاق بیفتد یا خیر و از طرفی مردم هم استقبالی داشته باشند یا خیر.

وی تاکید کرد:به هر حال سینما یک صنعت است و باید پول سازی کند ولی تلویزیون این گونه نیست. از طرفی اگر هم در سینما بخواهد آثار مناسبتی با حمایت دولت تولید شود، از اهداف سینمایی دور است و مثل تلویزیون یک کار دولتی می شود یا به عنوان مثال برای ساخت یک فیلم از امکانات یک شرکت برای تبلیغ برندی استفاده کنیم، دیگر نمی شود اسم سینما روی آن گذاشت؛ چراکه این تعریف سینماست. به اعتقاد من ساخت آثار مناسبتی در سینما عملا مقدور نیست.

بازیگر مجموعه های رمضانی «زیرزمین»، « صاحبدلان»، «مثل هیچکس»، «سی اُمین روز»، «دردسرهای عظیم» و ... سپس در زمینه ساخت مجموعه های تلویزیون در ایام ماه رمضان پیشنهاد داد:ماه مبارک رمضان ماه روزه داری مسلمانان است و اکثرا در تایم های دم غروب کمی از لحاظ توانی ضعیف می شوند و دوست دارند فیل و سریال های شاد و خوب که سابقا از تلویزیون پخش می شد را تماشا کنند. به قول یکی از دوستانمان مردم در این ایام ژانرهای علی صادقی را می پسندند و به نظرم این ژانر می تواند خیلی در تلطیف و شاد بودن این ایام کمک کند. تصور شخصی من این است که فیلم و سریال های ماورایی برای ماه رمضان کمتر ساخته شود، یعنی بمباران توجه به آسمان و آدم خوب نشان دادن در کارها کمتر شود و اگر هم قرار است پیامی به مخاطب بدهیم بیشتر در قالب کارهای طنز باشد نه صرفا آثار تلخ و دیالوگ های تراشیده شده باشد.

مهران رجبی

مهران رجبی بازیگر سینما و تلویزیون کشورمان

رجبی در ادامه درباره شتاب و عجله در ساخت مجموعه های مناسبتی اظهار کرد:این اتفاق پارامترهای مختلفی مثل بی پولی و اقتصاد مقاومتی را شامل می شود؛ بنابراین در ساخت آثار مناسبتی طبیعتا عجله و شتاب همیشه پیش می آید و به نظرم کار مناسبتی هرچند با سرعت هم باشد اما دیده می شود و مخاطب آن ها را دوست دارد.

او همچنین در زمینه بحث شعارزدگی در برخی آثار مناسبتی تلویزیون گفت:به هر حال در پروسه تولید یک سریال ممکن است اتفاقاتی مثل شعارزدگی دیده شود. به نظرم شعار همیشه هم بد نیست اما به شرطی که درست به آن پرداخته شود. از طرفی به دلیل اینکه تلویزیون شاخص است و بینندگان زیادی دارد بنابراین همه راجع به آن نظر می دهند و این کارش را سخت تر می کند.

مهران رجبی در پایان درباره جدیدترین کارهای تلویزیونی اش اعلام کرد:مدتی است درگیر سریال آقای فریدون حسن پور هستم که قرار است در دیلمان گیلان کار شود و هنوز نامی برایش انتخاب نشده است. همچنین درگیر یک مینی سریال هم هستم که هنوز تمام نشده است.

پیشنهاد مهران رجبی برای ساخت سریالهای طنز در ماه رمضان

56
این مطلب مفید بود ؟60
برگرفته از خبرگزاری میزان / م.ف
وبگردی