درمان موخوره

علت موخوره و 28 ماسک گیاهی و خانگی درمان سریع موخوره

کد مطلب : 2957تعداد نظرات : 50 نظرزمان مطالعه : 11 دقیقه
خشکی مو باعث ایجاد موخوره می شود اما درمان هایی وجود دارد که می توان با آن ها بدون کوتاه کردن مو موخوره را از بین برد مثل ماسک روغن های گیاهی و مایونز.

علت اصلی موخوره و راههای درمان موخوره به روش خانگی و سنتی

اگر بخواهیم موخوره را تعریف کنیم باید بگوییم موخوره یا دوشاخه شدن انتهای مو، ناشی از آسیب فیزیکی (تروما یا حرارت) و یا آسیب شیمیایی به مو است و در خانمها شایعتر است.

لایه محافظ مو در فیبرهای انتهایی مو از بین می رود، در نتیجه قسمت انتهایی مو چند شاخه و شکننده می شود. خانم ها به دلیل داشتن موهای بلند با عارضه موخوره یا همان دوشاخه شدن انتهای مو آشنا هستند. در ادامه این بخش از سلامت نمناک روشهای پیشگیری و درمان این آسیب را می خوانید.

درمان خانگی موخوره

علل به وجود آمدن موخوره روی موها و راه های درمان آن

علل اصلی بروز موخوره 

 • قرار گرفتن بیش از حد در برابر نور خورشید
 • آلودگی هوا و مواد شیمیایی
 • استفاده بیش از حد از آب داغ برای شستن مو
 • استفاده نامناسب از محصولات مو
 • استفاده از شامپو های قوی و خشن با مواد شیمیایی بسیار
 • استفاده بیش از حد از ژلهای مو و تافت و..
 • استفاده بیش از حد از آبی که حاوی کارولین زیاد میباشد ،که باعث می شود رنگ موها کم رنگ شود و در نهایت منجر به موخوره می شود.
 • استفاده بیش از حد از محصولات خشک کن مو، مانند:اتو مو و سشوار که به ظاهر برای آراستگی مو حساب می شوند اما باعث آسیب های جدی به فولیکول های مو می شود.
 • استفاده از شانه و برس های اشتباه که می تواند به ریشه و ساقه مو آسیب برساند.

 علت موخوره

بررسی علت های مختلف ایجاد موخوره

بهترین و قوی ترین درمان های خانگی طبیعی برای ریزش مو بدون کوتاه کردن آنها

تخم مرغ عالی برای درمان موخوره:

 1. یک عدد تخم مرغ را بشکنید و زردی آن را جدا کنید،
 2. یک قاشق غذا خوری عسل و سه قاشق غذا خوری روغن زیتون به آن بیفزایید.
 3. تمام مواد را به خوبی با هم ترکیب کنید و مخلوط بدست آمده را بر روی موی مرطوب اعمال کنید
 4. وبعد از 30 دقیقه ، با آب بشویید و در آخر موهایتان را با شامپو شستشو دهید.

و یا

 1. از سوی دیگر میتوانید یک عدد تخم مرغ را با یک قاشق چای خوری روغن بادام ترکیب کنید
 2. مخلوط بدست آمده را بر روی موهای مرطوب و قسمت آسیب دیده آن ماساژ دهید.
 3. بعد از 20 الی 30 دقیقه با آب شستشو دهید و در اخر از شامپو استفاده کنید.

و یا 

 1. همچنین میتوانید یک عدد تخم مرغ را بشکنید
 2. با یک قاشق آب ترکیب کنید و این مخلوط را جایگزین شامپوی خود کنید.

و یا

 1. 2 عدد تخم مرغ را با مقداری موز و آب پرتقال مخلوط کنید
 2. این ماسک را روی موهای خود اعمال کنید و بعد از 30 دقیقه بشویید.

میتوانید از مخلوط تخم مرغ و ماست هم برای درمان مو خوره استفاده کنید:

 1. اینگونه که 2 عدد تخم مرغ را بشکنید
 2. با یک فنجان ، ماست پر چرب ترکیب کنید
 3. در آخر ، یک و نیم قاشق غذا خوری روغن بادام به این ترکیب بیفزایید.
 4. به خوبی هم بزنید تا یک خمیر ضخیم بدست آید و بعد روی موخوره ها بمالید.
 5. و محل تحت درمان را با یک حوله خشک بپوشانید
 6. بعد از 30 دقیقه با آب گرم شستشو دهید.

تخم مرغ برای موخوره

تخم مرغ از مواد مغذی برای تقویت مو و درمان موخوره

درمان موخوره با ماسک موی آووکادو:

یک عدد آووکادو رسیده را خورد و له کنید .سپس با سفیده تخم مرغ ترکیب کنید ،زمانی که خمیر مورد نظر را بدست آوردید ، روی مو خوره بمالید و بعد از 20 دقیقه شستشو دهید.این روند را یکبار در هفته تکرار کنید.

از سوی دیگر میتوانید یک آووکادو رسیده را له کنید و با دو قاشق غذاخوری روغن نارگیل و روغن زیتون ترکیب کنید.به خوبی هم بزنید تا زمانی که یک ترکیب کرم مانند بدست آورید.آن را روی موهای خود به جز ریشه ها اعمال کنید.و بعد از 30 دقیقه با آب و شامپو بشویید و همچنین میتوانید تمام عناصر بالا ، یعنی سفیده های تخم مرغ ،آوو کادو و روغن زیتون را ترکیب کنید و به عنوان یک نرم کننده از آن استفاده کنید.

فواید ماسک مو آلوئه ورا برای درمان موخوره:

1 یا 2 عدد برگ آلوئه ورا را برش دهید و ژل آن را استخراج کنید و این ژل را روی موهای خود اعمال کنید و بعد از 30 دقیقه با آب و شامپو شستشو دهید.برای گرفتن نتیجه بهتر ، میتوانید ژل آلوئه ورا را با یک قاشق غذا خوری آب لیموی تازه و 2 قاشق غذا خوری روغن زیتون ، روغن کرچک یا روغن جوجو با ترکیب کنید و بعد روی مو های خود اعمال کنید . میتوانید این روش را 2 الی 3 بار در هفته تکرار کنید.

درمان موخوره با ماسک مو ماست:

2 الی 4 قاشق غذا خوری ماست ساده را به طور مستقیم روی موهای خود اعمال کنید و به آرامی روی مو خوره ها ماساژ دهید و بعد از 20 الی 30 دقیقه با استفاده از یک شامپوی ملایم شستشو دهید.اگر بخواهید که ماسک آبرسانی تهیه کنید ، یک عدد تخم مرغ را بشکنید و با ماست ترکیب کنید این روش را 2 الی 3 بار در هفته تکرار کنید.

ماست برای موخوره

گذاشتن ماست روی سر برای درمان موخوره

روش تهیه ماسک پاپایا برای موخوره و درمانش:

یک عدد پاپایا را له کنید و با یک فنجان ماست و یک فنجان موز مخلوط کنید.بعد از آن یک قاشق غذا خوری عسل و روغن نارگیل به این ترکیب بیافزایید و به خوبی هم بزنید تا یک ماسک غلیظ بدست اید. ماسک را روی مو خود اعمال کنید و به مدت 30 دقیقه با یک حوله یا کلاه بپوشانید و در آخر با آب شستشو دهید.

ماسک موی عسل مفید و مغذی برای موخوره:

2 قاشق غذا خوری عسل را با یک قاشق غذا خوری دوغ و یک قاشق غذا خوری روغن نارگیل ترکیب کنید و همه انها را به خوبی هم بزنید و کمی گرم کنید.و بعد ماسک را روی موهای خود اعمال کنید و به مدت 20 دقیقه با یک حوله یا کلاه بپوشانید و در آخر با آب شستشو دهید.

از سوی دیگر میتوانید حدودا نصف یک فنجان عسل را با سه قاشق غذا خوری روغن زیتون ترکیب کنید.و بعد ماسک بدست امده را روی موهای خود بمالید و با یک حوله یا کلاه پوشش دهید.و بعد از 30 دقیقه با آب و شامپو شستشو دهید.همچنین میتوانید 4 قاشق غذا خوری روغن بادام را با 2 قاشق غذا خوری عسل و 2 قاشق غذا خوری گلیسیرین ترکیب کنید. بعد از شامپو کردن موهای خود این ترکیب را به عنوان یک نرم کننده روی قسمت مو خوره موها اعمال کنید.و یا حتی میتوانید عسل را به میزان

یک به دو ، به شامپو یا نرم کننده روزانه خود اضافه کنید و روی قسمت های مو خوره ماساژ دهید. پس از چندین بار استفاده میتوانید نتیجه بهتر شدن آن را ببینید.فراموش نکنید که عسل باعث روشن تر شدن موهای شما میشود.

 عسل برای درمان موخوره

مزایای عسل برای رفع موخوره

درمان موخوره با ماسک موی شیر با تخم مرغ:

ابتدا تخم مرغ را بشکنید و زردی آن را جدا کنید و داخل یک کاسه بریزید و بعد یک دوم قاشق چای خوری شکر و چند قطره روغن زیتون را به آن اضافه کنید و به خوبی هم بزنید. ابتدا موهای خود رذا با شامپو و آب داغ تمیز کنید و بعد این ماسک را روی قسمت مو خوره اعمال کنید.و بعد از 5 الی 10 دقیقه با آب سرد شستشو دهید.

ماسک مو روغن زیتون برای درمان و رفع موخوره:

ابتدا مقداری روغن زیتون را داخل یک کاسه تمیز بریزید و در یک مایکروویو گرم گنید و مستقیم بر روی موهای آسب دیده اعمال کنید و به آرامی ماساژ دهید.و با استفاده از یک حوله یا کلاه روی آن را بپوشانید و صبح روز بعد با شامپو و نرم کننده معمولی شستشو دهید این روش را حداقل یکبار در هفته تکرار کنید.

همچنین میتوانید یک چهارم فنجان روغن زیتون را با یک دوم فنجان عسل ترکیب کنید و روی حرارت قرار دهید . سپس آن را روی قسمت مو خوره موها بمالید و بعد از 30 دقیقه با اب ولرم و شامپو شستشو دهید این کار را 1 الی 2 بار در هفته تکرار کنید.

درمان و خلاصی از موخوره با ماسک موی روغن نارگیل:

برای این روش ، نیاز به مقداری روغن زیتون دارید تاغ به آرامی روی موهای خود ماساژ دهید اجازه دهید تا در طول شب کاملا به موهای شما نفوذ کند و صبح روز بعد بشویید. روغن نارگیل داغ نیز یکی دیگر از درمان های موثر برای موهای آسیب دیده است.

ماسک مو روغن جوجوبا برای رهایی از موخوره:

در این روش چند قطره روغن جوجوبا را روی دست های خود بریزید و بر ، روی موهایتان ماساژ دهید این روش را تا زمانی که مطمئن شوید موهایتان نرم تر و ضخیم تر شده اند، به طور منظم تکرار کنید.گزینه دوم برای استفاده از روغن جوجو با این است که این روغن را به شامپوی روزانه خود اضافه کنید و به طور معمول از آن استفاده کنید. برای گرفتن نتایج بهتر ، بهتر است که این درمان را 2 الی 3 بار در هفته تکرار کنید.

 روغن جوجوبا برای موخوره

خواص روغن جوجوبا برای موخوره

با ماسک مو روغن کرچک از موخوره خلاص شوید:

یک چهارم فنجان آب را با یک چهارم فنجان روغن کرچک مخلوط کنید و به آرامی روی مو خوره مو ماساژ دهید.برای این کار بهتر است که از نوک انگشت های خود استفاده کنید ، زیرا احتمال جذب اسیدهای چرب و امگا 9 را بالاتر میبرد و بعد موهای خود را با آب گرم بشویید و با حوله خشک کنید.

ماسک موی روغن چوب صندل مفید برای درمان موخوره:

ابتدا چند قطره از روغن چوب صندل را با کمی روغن زیتون و روغن جوجوبا ،ترکیب کنید بعد این مخلوط را به آرامی روی قسمت آسیب دیده مو بمالید . از این طریق میتوانید خیلی زود مو خوره را از بین ببرید و موهایتان را نرم و لطیف کنید.

راه دیگر استفاده از این روغن این است که چند قطره از آن را روی دست خود بمالید و بعد روی مو ماساژ دهید.بعد از گذشت مدتی براقی و درخشندگی مو خود را نظاره گر خواهید بود.پ

 روغن گیاه چوب صندل

روغن چوب صندل پر خاصیت برای  رفع موخوره

درمان موخوره با ماسک روغن درخت چای:

ارزان ترین وسریعترین راه استفاده از این روغن این است که با نرم کننده معمول خود ترکیب کنید. اینگونه که میتوانید یک قاسق غذا خوری روغن درخت چای را به نرم کننده اضافه کنید بعد روی موهای خود اعمال کنید و بعد از 15 دقیقه با آب و شامپو بشویید.

رفع و درمان موخوره با ماسک مو روغن بادام:

2 قاشق غذا خوری روغن بادام را حدو 40 ثانیه روی حرارت قرار دهید ، همچنین میتوانید به آن چند قطره وانیل اضافه کنید و این ترکیب را به آرامی روی موهای خود ماساژ دهید و بعد از 30 دقیقه با شامپو و آب سرد بشویید.

گزینه دیگر برای استفاده از روغن بادام این است که:

یک چهارم فنجان روغن بادام را با یک عدد تخم مرغ ترکیب کنید. اجازه دهید به مدت 40 دقیقه روی موهایتان بماند و بعد با آب و شامپو شستشو دهید.

 درمان موخوره با روغن بادام

خاصیت روغن بادام برای موخوره

ماسک مو رز ماری مخصوص درمان موخوره:

مقداری برگ رز ماری را ، با ریشه گیاه بابا آدم، ترکیب کنید و روی حرارت قرار دهید سپس آن را روی موهای خود اعمال کنید و بعد از حدود 8 ساعت شستشو دهید در نهایت میتوانید این مخلوط را درون یک بطری بریزید تا بعدا استفاده کنید.

درمان موخوره با سس مایونز:

حتما از سس مایونز پرچرب استفاده کنید، نه کم چرب. زیرا سس مایونز کم چرب می تواند به موهای شما آسیب بزند.

فقط نوعی از مواد طبیعی را تهیه کنید ،که موهایتان را از مواد شیمیایی مضر نجات دهید.

بسته به اندازه طول موهای تان، یک دوم فنجان سس مایونز را تهیه کنید.

از یخچال یا فریزر بیرون بیاورید و اجازه دهید تا کمی گرم شود ،تا بتواند به راحتی به فولیکول های مو نفوذ کند.

سپس با دستانتان یا با استفاده از یک شانه، روی موهایتان اعمال کنید.

به مدت یک ساعت روی آن را با یک کلاه یا حوله یا پارچه بپوشانید و سپس با آب گرم و شامپو شست و شو دهید.

 مایونز برای موخوره

سس مایونز ارگانیک برای درمان موخوره

ماسک موی موز و آووکادو برای درمان موخوره:

 1. یک آووکادو نصفه و موز رسیده را خورد کنید و سپس داخل مقداری شیر نارگیل بریزید و به خوبی با هم ترکیب کنید .
 2. خمیر به دست آمده را مستقیماً روی موهای خود اعمال کنید.
 3. و بعد از 20 الی 30 دقیقه با آب ولرم شستشو دهید.

همچنین می توانید از مخلوط تخم مرغ و موز استفاده کنید. اینگونه که:

 1. دو عدد موز رسیده را با دو عدد تخم مرغ مخلوط کنید. به خوبی هم بزنید و کمی عسل نیز به آن اضافه کنید.
 2. سپس، مخلوط را روی قسمت های آسیب دیده مو اعمال کنید.
 3. و بعد از 30 دقیقه ،با شامپو و آب شستشو دهید.

 ماسک موز و آووکادو

موز و آووکادو برای درمان کردن موخوره

ماسک موی چای بابونه برای رهایی از موخوره:

2 الی 3 فنجان آب را درون یک قابلمه بجوشانید . سپس یک الی دو چای کیسه ای را داخل ظرف در حال جوش بیاندازید.

یک فنجان چای بابونه و یک فنجان گل های خشک بابونه را به آن اضافه کنید.

شعله را کم کنید و اجازه دهید تا 30 دقیقه بماند و خنک شود.

سپس چای های کیسه ای و گل ها را از درون آب در بیاورید و آب را مستقیماً روی سر اعمال کنید. اینکار را مرتب تکرار کنید.

 بابونه برای موخوره

بابونه مفید در رفع و درمان موخوره

ماسک موی سرکه سیب مفید برای درمان موخوره:

ابتدا یک فنجان سرکه سیب را با آب ترکیب کنید . پس از شستن موهای تان با شامپو، این ترکیب را روی موی سر خود اعمال کنید و به آرامی ماساژ دهید. بعد از چند دقیقه با آب بشویید و با حوله تمیز خشک کنید.

نکته :توجه داشته باشید، اگر چه سرکه برای سلامتی مزایای زیادی دارد. اما استفاده بیش از حد از آن، موجب آسیب های جدی به مو می شود .علاوه بر این، در هنگام استفاده از سرکه باید مراقب چشم های خود باشید. زیرا ممکن است باعث تحریک آنها شود.

 ماسک موی سرکه سیب مفید

فواید سرکه سیب برای درمان کردن موخوره

درمان موخوره با ماسک موی کپسول ویتامین e: 

روش 1:

شما می توانید غذاهایی را مصرف کنید که سرشار از ویتامین E هستند. مانند:آجیل، کره بادام زمینی ،کلم بروکلی و اسفناج.

توصیه می شود که بزرگسالان، روزانه 15 میلی گرم ویتامین E استفاده کنند.

اگر شما بتوانید این قاعده و قانون را اجرا کنید، موهای ضخیم تر و انعطاف پذیرتری خواهید داشت . زیرا به گردش خون در پوست سر کمک می کند .

روش 2:

بستگی به اندازه طول موی شما، به 20 عدد یا حتی بیشتر، کپسول ویتامین E نیاز دارید. که آنها را درون یک کاسه تمیز خالی کنید و مستقیم روی موهای خود اعمال کنید .

روش 3:

شما می توانید بعد از اینکه موهایتان را شانه کردید، روغن ویتامین E را روی موهای تان به آرامی ماساژ دهید و بعد ،با استفاده از یک شانه ی دانه درشت ،موهایتان را شانه کنید.

سپس با یک کلاه روی آن را بپوشانید و بعد از یک ساعت با آب شستشو دهید .

روش 4:

یکی دیگر از راههای استفاده از این ویتامین، این است که آن را به شامپوی روزانه خود اضافه کنید.

که به اندازه کافی باعث نرم و لطیف شدن موهای شما می شود.

ویتامین ای برای مو

کپسول ویتامین E برای درمان موخوره

درمان و رهایی از موخوره با ماسک موی کدو حلوایی:

ابتدا یک عدد کدو حلوایی را بپزید. بعد از پخته شدن، له کنید و با کمی ماست ترکیب کنید.

بعد، ترکیب را روی موهای خود ماساژ دهید. و بعد از 15 الی 20 دقیقه با آب و شامپوی ملایم شستشو دهید.

از سوی دیگر،می توانید آب کدو حلوایی را بگیرید و بعنوان یکی از موثرترین درمان های خانگی موخوره استفاده کنید.

دو عدد کدو را بپزید و حدود دو فنجان آب از آن استخراج کنید.

بعد، فراموش نکنید که یک قاشق غذاخوری از ماست، عسل و روغن نارگیل به آن اضافه کنید.

همه این مواد را به خوبی هم بزنید تا یک خمیر یا مخلوط همگن ، به دست آورید.

اکنون زمان آن است که ماسک را روی قسمت های آسیب دیده مو اعمال کنید ، سپس، با یک کلاه پلاستیکی بپوشانید و بعد از15 دقیقه، با آب و شامپوی ملایم شستشو دهید.

ماسک کدو برای مو

ماسک کدو حلوایی برای درمان موخوره

 

علت موخوره و 28 ماسک گیاهی و خانگی درمان سریع موخوره

4.52006
این مطلب مفید بود ؟1809197
توجه : مطالب بخش بهداشت و سلامت سایت نمناک از منابع خارجی ترجمه شده و تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارد . از اینرو توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست .
منبع : بخش بهداشت و سلامت نمناک /ن /آ
برچسب : مو خوره
50 نظر به ثبت رسیده است
شيرين1398-06-26
سلام داخل حمام حتما از ماسك مو و شامپوي ضعيف استفاده كنيد و با اب خيلي گرم نشوييد اصلااا موهاتونو خيس برس نزنيد باز بودن زياد مو و دست كشيدن داخل موها خودش باعث موخوره ميشه سعي كنيد بيشتر موهاتونو ببافيد مخصوصا شبها، از روغن گياهي و يا سرم مو دايم استفاده كنيد حتما برس چوبي داشته باشيد قرص زينك مصرف كنيد و يك ساعت قبل از حمام روغن گياهي يا وازلين بزنيد به ساقه موهاتون،اب زياد بنوشيد،اينا تجربه هاي منه موهام خيلي بلنده و موخوره هم نداره
9329
Zeinab1397-04-14
سلام بچها برای برطرف شدن مو خوره هفته ای دویا سه بار روغن زیتون یا حتی وازلین به پایین موهاتون ک موخوره زده بمالید تایکماه اینکارو کنین موخوره هاتون میره و لازم به کوتاهی نیست و سعی کنین ازحموم که میاین باسشوار خشک نکنین و بزارین خودش خشک شه و وقتی موهاتون خیسه شونه نکشید
5542
سحر1400-09-10
ینی واقعا جواب میده وازلین بزنم بهش
175
رها1397-04-14
سلام دخترا من با اینکه موهای بلندمو کوتا کردم باز مو خوره زده چه راهی برای درمان پیشنهاد می کنید
2412
دوخی شیطون1400-10-16
روغن بادام تلخ وشامپو موخوره
32
مهسا1396-10-19
من موهام لخته نه اتو مو استفاده میکنم نه سشوار میکشم شونه هم سال تا سال نمیکنم چون لازم نمیشه با اینکه هر ماه زیرشو یکم کوتاه میکنم بازم موخوره میوفته توروخدا ی راهنمایی کنین
3423
Hasti1396-09-10
سلام من چهارده سالمه بلندی موهام ب کمرم میرسید موخوره گرفته و همیشه ازش کوتاه میکنم ولی بازم داره حدودا یک وجبی از کمرم دیگ فاصله گرفته موهام خرمایی و خیلی لخته حیفه کوتاش کنم میگم شاید دوباره گذاشتم بلند شد موخوره زد ولی دیگ از این بیشتر کوتاش نمیکنم اعصابم خورد شده نمیشه میشینم دونه دونه اخر موهایی ای ک سفید و چند رشته ای شده رو میگیرم ولی دیگ خسته شدم از نرم کننده و روغن زیتونم استفاده کردم ولی فایده ای نداره میشه ی راه حل بگین ک هرچی زود تر موخوره هاش خوب بشه و با کوتاهی حل نشه چون دلم نمیاد و جلوی موهام خیلی چرب و شوره میگیره اگ ی روز نرم حموم ولی ته موهام خیلی خشک و شکنندس . مرسی از سایتتون
6226
یاسی1396-07-27
من ۱۷سالمه و موهام خیلی موخوره داره چیکار کنم ک موهای لخت و صافی داشته باشم وخیلی هم زبزه لطف راهنمایی کنید چیکار کنم
4619
Bano1396-07-26
سلام من موهام و هردفعه که میچینم بازم موخوره میشه و بعضی ازموهامم گره میخوره هرچی هم بچینم فایده نداره دوباره برمیگرده به حالت اولش دوست ندارم موهام کوتاه بشه لطفا راهنمایی کنیدممنون میشم☹
3522
Faezeh1398-11-26
ماهی دو سانت نوکشونو کوتاه کن سشوار و اتو استفاده نکن
148
محیا1396-07-14
سلام دوستان من 14سالمه وموهام موخوره زده ویکمم کم شده میخواستم بدونم موهام به حالت اولش برمیگرده یا حتما باید کوتاهش کنم اخه اصلا نمیخوام کوتاه کنم
199
زهره1396-06-31
سلام من موهام فر هست.خیلی پرپشت بود و اصلا موخوره نداشتم.جدیدا موخوره داره و کم پشت هم شده.از اتو مو هم زیاد استفاده میکنم.چند بار انتهاشو زدم جواب نداده
1714
نازنین1396-06-28
سلام من 16 سالمه و برای اولین بار دچاره مو خوره. شدم .، میخواستم بپرسم ک شامپوی مناسب بهم معرفی کنید
2713
نازنین1396-06-11
سلام موهای من موهامو خیلی کم اتو میزنم ازسشوارم کم استفاده میکنم موهام موخوره زده به طوری که وقتی میبافم کلی مو ازلابه لای موهام میزنه بیرون دیگه نمیدونم چیکارکنم موهام حجمش خیلی کم شده ‌وریزش داره
1813
مهسا1396-05-10
سلام‌من موهام تا بلند میشه و میرسه ب کمرم موخوره میگیره و چون موهام فر هستش همیشه بعد از حموم یکم ک موهام نمناک هستش سشوار میکشم ک لخت بشه الان بازم موخوره داره و اصلا دوست ندارم موهام و کوتاه کنم چون بازم ک بلند میشه موخوره میگیره تاحالا از این روغن های گیاهی هم استفاده نکردم میشه لطفا راهنمایی کنید
29109
مریم1399-06-11
دکلرہ موھاتو سوزوندہ
دیگہ ب ھیچ وجہ دکلرہ نکن
نگران نباش چون از ریشہ ریزش ندارے
فقد ساقہ موھات خوردمیشہ
63
نیلوفر1396-05-01
سلام من موهامو دکلره کردم الان بعد چن روز موهامو ک دس میکشم بهش ی حالت پودر شدن داره .هر روز دس میکشم ی مشت مو راحت میاد تو دستام .نمیدونم چیکار کنم جدیه نیاز ب دکتر و پیگیری داره ایا.ریشه هاشم تقریبا در اومده .اگ نیاز ب پیگیری جدی داره راهنماییم کنین میترسم.یرم مو هم استفاده کردم حتی ولی بازم حالت شکنندگی رو داره
98
Parisa1396-10-18
ببین گل سرشور بزن خوب میشی لازم به ذکر تغییر رنگ به چیز عادیه من موها بولونده اونم مادر زادی الان تهش داره قهوه ای میشه در مورد رنگ چشم هم همینه من چشام عسلیه ولی داره روشن تر میشه
67
بهرام1396-03-28
Salamسلام من موهامو خیلی اتو میکشیدم تا این ک فهمیدم مو خوره گرفتم الان چندین بارهم هست موهامو کلا با صفر زدم ولی مو خورم رفع نشده قبلا موهام مشکی مشکی بود ولی الان حالت خرمای داره اصلا انگار موهام جون نداره مثل گل پژمرده تورو خدا راهنمایم کنید
155
parastoo 1396-03-06
سلام من موهام خیلی بلنده تا زیر باسنم بود موخوره گرفت با ریزش موی خیلی زیاد الان موهامو ده یه مقدار کوتاه کردم از روغن نارگیل زیتون و کرچک استفاده میکنم ولی هنوزم موهام موخوره خیلی شدید داره دیگه نمیدونم چیکار کنم لطفا منو راهنمایی کنید
2612
گلاره1396-01-28
سلام دوستان عزیزم.شماهایی که موخوره موهاتون داره اصلا نباید داخل حمام موهاتونو شونه بزنید.و در همچنین موی خیس رو اصلا شونه نزنید.وحتما هم موقعه شونه زدن موهاتون از شونه های چوبی (که قدیمی ها استفاده میکردند) به جای این برس های فلزی استفاده کنید. با رعایت این دو روش موهاتون اصلا موخوره نمیگیره
1412
fateme1396-05-15
واقعا اگه اینکار کنی موهات لخت میشهه؟؟
1710
حامد1396-01-07
مهسا سرکه سیب بخر با روغن زیتون سعی کن ب مقدار مساوی بریزی تو قابلمه بعدش بجوشون بزا قل قل کنه وقتی که ولرم شد مثه ماسک بزار روی سرت ولی سعی کن خیلی کم ماسک درس کنی چون بوی سرکه سیب خیلی بده وقتی گذاشتی موهاتو با شامپو حسابی بشور تا روغن و سرکه بره بعدش موهات لخت میشه برای مو خوره ام شامپتو عوض کن و روغن بادوم تلخ بزن ب موهات
187
مهسا1395-12-12
سلام من موهام کوتاه هست با این حال خیلی موخوره دارم و چون فر هست زیاد اتو مو میکشم ک رشدی هم نداره راه حل بگین لطفا
1512
رضوان1395-12-06
موهای من شدیدا موخوره داره حتی ساقهاش لطفا کمک کنید
2910
راضیه1395-11-30
سلام ببخشید من موهام علاوه براین که نوکش دوشاخه شده ساقه موهام هم اسیب دیده و یه حالت زبری داره اگر میشه راهنماییم کنید
2914
الی جون1395-11-29
موهای منم موخوره داره..ولی خدا رو شکر داره بهتر میشه...من از ماسک مو مخصوص موخوره برای موهای رنگ شده استفاده میکنم. از داروخانه تهیه کنید....روغن زیتونم خیلی خوبه
158
مینا1396-03-15
سلام من موهام موخوره داره از سشوار و اتو مووهم استفاده نمیکنم و حتی موهام رو خیس خیس صاف نمیکنم تا موخوره نزنه و دو ماه یه بار موهامو کوتاه میکنم ولی بازم موخوره میزنه چی کار کنم میشه بگین ؟خیلی ممنون
3412
پریسا1395-11-04
فقط روغن های گیاهی
228
پریسا1395-11-04
زهرا تو بهتره روغن زیتون بادام و اب پیاز و اب سیبزمینی بزنی نتیجشو ببینی منم مثل تو بودم
1810
زهرا1395-11-01
سلام من موهام چندساله اصلا رشدی نداره و موخوره داره بارها کوتاه کردم ولی بازم بلندتر نشده لطفا اگ کسی میدونه چه جوری باید موخوره شو از بین ببرم راهنماییم کنه ممنون
4414
شادی1395-11-26
سلام زهرا جان شما وقتی از حمام بیرون میان موهاتنو خیسا خیس با سشوارو از این برسا که تو آرایشگاها استفاده میکنن استفاده کنی موهاتون بحالت اولیش برمیگرده
1219
زهرا1395-11-01
من ازاتوموخیلی استفاده کردم موهام مخصوصاجلوش شدیدموخره زده بخداراهنماییم کنین موهام زودی شلال شن دارم دیوونه میشم
2111
فاطمه1397-04-13
ازسرم کریستال استفاده کن کافیه وقتی از حمام میای موهات ی کم نم داشت دوتا قطره کف دستت بریزی موهات ماساژ بدی هم راحت شونه میشه هم گره نمیخوره
511
شادی1395-11-26
سلام مینا جان شما باید نوک موهاتنو کوتاه کنین و خیس خیس با سشوار و برس مناسب سشوار بکشین
148
مینا1395-10-18
سلام من پاین موهام هر کدوم یه گره ریز داره جدیدا اینطور شده چیکار کنم خوب بشه؟
2013
النا1395-10-15
سلام من جدیدا موهام اولیه داره دوشاخه میشه چیکار کنم؟بلندن و بیشتر اوقاتم میبافمشون
2512
آیدا1396-01-27
حرارت عامل اصلیه مو خورس نباید سشوار بکشی با حرارت بالا ک بدتر بشه منم همین مشکلو دارم و ترکش برام سخته و مو خوره ی شدید گرفتم
1811
مبینا1395-08-12
سلام خسته نباشید من خیلی وقته موخوره دارم ولی شدیدنبود تازگیا نزدیک ی ماهه همش سشواربا حرارت زیاد موهاموخشک میکنم بعد موهامو تاب میدم و باگیره میبندم چکارکنم موخوره پایی موهام بره دیوونه شدم خیلی افتضاحه....ممنون میشم راهنماییم کنید.
4321
Paria1395-07-14
سلام من موهامو خودم تو خونه رنگ کردم ولی چون زیاد وارد نبودم شاخه ی موهام خیلی روشن شد خیلیم موخوره گرفت بعد کوتاه کردم یه کم ازش حالا حدود یک سال میگذره اصلا بهتر نشده هیچ بدترم شده حتی سر موهامو حنا گرفتم بازم بهتر نشد حالا 9/26 زایمان میکنم دارم دیوونه میشم ک نمیتونم موهامو دوباره رنگ کنم اصلا نمیدونم چیکار کنم
1924
سحر 1395-06-01
بهترین درمان برای موهای دمیج بوتاکس کراتین است من برای موهای خودم و دوستانم انجام دادم و نتیجه گرفتیم
2131
مهشاد1395-05-28
منم همین مشکل رو دارم ساناز خانوم از یه جا شنیدم که میگن سرکه و رب بزنید
2412
محمدمهدی1396-02-20
سلام شمامیتونی ازسرکه سیب استفاده کنی شاید جواب داد
2417
زهرا1395-07-07
سلام ساناز خانم من 12 سالمه موخوره زدم امروز مامانم روغن بادوم زد خودش داشته جواب داده.روغن بادوم تلخ بزنید.
4818
محدثه1400-09-08
واقعاا؟؟
من موهام بلنده بعد موخوره گرفته اصلا دوست ندارم کوتاه کنم????????????????????????
62
ساناز1395-04-18
من موهام خیلی خیلی موخوره کوتاه کردم با روغن زیتون چرب کردم نشد تخم مرغ زدم نشد دیگه دارم دیوونه میشم
12844
فاطمه1396-11-02
سلام من موهام موخوره داره هرچی کوتاه میکنم بازم‌مو خوره چیکار کنم واسم عذاب اور شده
246168
سارا1395-02-21
سلام خیر مشکلی پیش نمیاد
3031
ستاره 1395-02-20
سلام من هر روز باشگاه میرم مو هام غرق میکنه هر روز شستن مو واسم و اجبه به نظرتون موخره امکان داره بشه ؟البته یک روز در میان شامپو میزنم
8772
دوخی شیطون1400-10-16
سلام من موهام به شدت موخوره داشت اما از روغن بادام تلخ وشامپو موخوره استفاده کرد م موخوره ها از بین رفتن اما مهمون آمد خونمون موهاش به شدت موخوره داشت و دوباره موهام موخوره گرفت میشه کمکم کنید
91
وبگردی