نیم بوت مردانه

انواع مدل بوت و نیم بوت مردانه

کد مطلب : 75207زمان مطالعه : 4 دقیقه
به فیلم های وسترن و کلاسیک هالیوود که نگاهی بیاندازید، اکثر آقایان کفش بوت یا نیم بوت مردانه به پا دارند. این موضوع نشان می دهد بوت و نیم بوت هیچ گاه از صنعت مد و فشن خارج نخواهد شد.

بوت و نیم بوت های مردانه و انواع آن ها

 به فیلم های وسترن و کلاسیک هالیوود که نگاهی بیاندازید، اکثر آقایان کفش بوت یا نیم بوت مردانه به پا دارند. این موضوع نشان می دهد بوت و نیم بوت هیچ گاه از صنعت مد و فشن خارج نخواهد شد و یک جزء جدانشدنی در استایل کلاسیک آقایان از دیروز تا به امروز است. با این حال به نظر شما چه مدل لباس هایی را می توانید با بوت مردانه چرم، نبوک و جیر سِت کنید تا جذاب تر از همیشه در قرار دوستانه، اداری یا محل کار ظاهر شوید؟ 

نیم بوت ، نوعی کفش است که معمولا پا و مچ را می پوشاند و از چرم، جیر یا نبوک ساخته می شود. در حالی که بوت ساق پا و معمولا تا زیر زانو را پوشش می دهد که نه تنها در میان خانم ها، بلکه در میان آقایا ازا زمان گذشته مرسوم و محبوب است. شایان ذکر است که به استثنای مدل های خاص برای مصارف خاص، اکثر پوتین های مردانه از نوع نیم بوت هستند. با این حال به طور کلی در این مقاله از واژه ” بوت ” برای آن ها استفاده خواهیم کرد. نیم بوت ها انطباق پذیرترین انواع پوتین برای استایل های متفاوت هستند، به گونه ای که با طیف وسیعی از استایل ها از کژوال تا نیمه رسمی و حتی رسمی ست می شوند.

1 - بوت مردانه چلسی :

نیم بوت

بوت مردانه چلسی یک بوت مقاوم است که نسبت به بوت های دیگر، عمر بالایی دارد و شما می توانید سال ها از آن در مهمانی، مراسم و قرارهایتان استفاده کنید و استایل جذابی داشته باشید. بوت چلسی علاوه بر زیبایی، بسیار راحت می باشد، چرا که این مدل بوت مردانه شامل کِش یا زیپ است. در گذشته بوت مردانه چلسی با رنگ طبیعی چرم قهوه ای ارائه می شد، اما این روزها این مدل بوت مردانه در طرح و رنگ های متفاوتی از جمله مشکی، زرشکی، کِرِم و شتری مورد استفاده قرار می گیرد.

نیم بوت چلسی یک مدل ساده و کلاسیک است که با شلوار پارچه ای، کتان یا جین اسپرت مردانه ست می شود. این مدل نیم بوت در میان آقایان طرفداران بسیاری دارد، چرا که علاوه بر استایل کژوال با استایل رسمی نیز ترکیب می شود و شما می توانید آن را حتی با کت و شلوار ست کنید و در چشمان دیگران بدرخشید. بنابراین اگر یک شغل رسمی دارید و به استایل خود اهمیت می دهید، انتخاب بوت چلسی بسیار مناسب است و نیازی نیست که همیشه یک کفش کلاسیک مردانه در اداره به پا کنید.

2 - بوت مردانه کویر یا چوکاس:

بوت مردانه کویر با چوکاس یک مدل نیم بوت مردانه چرم، از جنس نبوک است. این کفش استایل نیمه رسمی دارد و رنگ قهوه ای تیره آن از محبوبیت ویژه ای در میان آقایان برخوردار است. اگر در یک منطقه باران زا یا مرطوب زندگی می کنید، بوت مردانه ضدآب انتخاب مناسب تری است، چرا که ممکن است آب باران، کفش جیر شما را از بین ببرد.  

شلوار جین مردانه به همراه بوت کویر، استایل شما را کلاسیک می کند. همچنین می توانید کت چرم مردانه و شلوار کتان را با این کفش راحت سِت کنید و چشمگیرتر از همیشه ظاهر شوید. علاوه بر این شما می توانید بوت کویر را با یک پیراهن مردانه مجلسی سِت کنید و آن را در اداره به تن کنید.

3 -  وُرک بوت (Work Boot):

وُرک بوت یا بوت کار، جنس بسیار محکمی دارد و مناسب فصل سرد زمستان است، چرا که از پای شما در برابر سرما محافظت می کند. این مدل بوت، بر خلاف نامش، مناسب محیط کار نیست و برای یک استایل غیررسمی و کژوال انتخاب مناسب تری است.

این مدل بوت مناسب قرارهای دوستانه است که می توانید آن را با یک پیراهن اسپرت، کت تک مردانه و با خرید شلوار جین مردانه سِت کنید و شیک تر از همیشه در فصل های خنک باشید. 

4 - بوت کوهنوردی مردانه:

 کفش کوهنوردی
بوت کوهنوردی وزن سنگین تری نسبت به بوت های اسپرت دارد، با این حال، کف این مدل بوت به گونه ای طراحی شده که نه تنها لیز نمی خورید، بلکه ساختار محکمی دارد و از شما در برابر زمین یخ زده و سُر، حفظ می کند.
ساختار بوت کوهنوردی حرفه ای تر است و به عنوان یک کفش روزانه مورد استفاده قرار نمی گیرد. با این حال این روزها، آقایان بوت کوهنوردی را در هوای برفی و یخبندان به پا می کنند تا نه تنها پایشان گرم بماند، بلکه از خطرات زمین سُر در امان باشند.
شما می توانید بوت کوهنوردی را همراه با یک کوله پشتی مردانه اسپرت سِت کنید. همچنین شلوار اسپرت مردانه و یک پلیور یا ژاکت مردانه شیک گرم، شما را از سرمای زمستان حفظ می کند و استایل غیررسمی شما را جذاب می کند.
 
 
 
 

انواع مدل بوت و نیم بوت مردانه

52
این مطلب مفید بود ؟20
نظر سنجی برای این مطلب غیر فعال شده است
وبگردی