سوالات و پرحرفی کودک

با سوالات و پرحرفی کودک چه کنیم؟

کد مطلب : 7579زمان مطالعه : 2 دقیقه
کودک شما مدام می پرسد و مدام صحبت می کند گاهی واقعا خسته می شوید و دیگر تحمل پرحرفی کودک خود را ندارید در آن لحظه به یاد مطالب این بخش بیافتید و بهترین رفتار را انجام دهید.

مواردی که باید در مورد پرحرفی کودکان بدانید

 
کودک شما هر چه زودتر حرف زدن را یاد بگیرد زودتر سوالاتش شروع می شود که باید مناسب ترین رفتار را در این دوران با پرگویی کودک داشته باشیم.
بهترین رفتار در زمانی که کودک از شما سوال می پرسد جواب دادن به ساده ترین روش و کامل ترین شکل است دقت کنید که اگر پاسخ سوالش را نمی دانید صادقانه بگویید جواب را نمی دانم اما پیدا می کنم. با کودکتان در کتاب به دنبال پاسخ بگردید و هر چه به دست آمد را برایش بگویید تا شکی در ذهنش نماند و از شما  فردی مسمم و دقیق در ذهن خود بسازد.
کودک را به سوال کردن ترغیب کنید چطور؟ هرگز زمانی که کودک صحبت می کند و یا سوالی دارد به او نگویید " چقدر حرف می زنی " اگر کاری دارید به او بگویید تا صبر کند اینگونه هم صبر کردن و هم احترام به کار دیگران را به او می آموزید.
 
 
سوالات کودک
 

با پرحرفی کودک خود به خوبی کنار بیایید 

 
کودک مانند انسان گرسنه می ماند که اگر این نیازش برطرف نشود عواقبی منفی به بار خواهد آورد.
این پرسش ها و حرف زدن های زیاد نشانه رشد کنجکاوی کودک شماست که شما را بید خوشحال کند.تربیت کودک با سولات او در ابتدای کودکی شکل می گیرد که ممکن است سوالاتی مختلف همچون سوالات جنسی که در این مورد در سایت نمناک کامل توضیح داده شده است داشته باشد ویا گاهی در مورد مرگ و خدا بپرسد که نباید با پاسخ هایی فکر او را منحرف کنیم بهترین پاسخ این است که تا حد ساده توضیح دهیم و بقیه را با توضیح اینکه در مدرسه خوای دانست کامل کنیم.
 به یاد داشته باشید که هرگز به کودک خود پاسخ دروغ ندهید!

با سوالات و پرحرفی کودک چه کنیم؟

4.519
این مطلب مفید بود ؟172
منبع : نمناک /ن
برچسب : بچه داری
وبگردی