چله نشینی

چله نشینی برای هر خانواده ایرانی چقدر تمام می شود؟

تاریخ انتشار : 24 آذر 1399کد مطلب : 61566زمان مطالعه : 2 دقیقه
مدیر عامل سازمان مدیریت میادین میوه و تره بار شهرداری تهران قیمت میوه و آجیل شب یلدا را تشریح کرد.

باشگاه خبرنگاران: شب یلدا یکی از شب های قدیمی است که در تاریخ و سنت ایرانیان آمده است در این شهر که بلندترین شب سال است خانواده ها دور یکدیگر جمع می شوند و با خوراکی های مخصوص این شب آن را جشن می گیرند. 

اما امسال برگزاری شب یلدا به دلیل شیوع بیماری کرونا با محدودیت مواجه است و مردم از رفتن به مهمانی خودداری می کنند و اعضای یک خانواده در خانه خود این جشن باستانی را جشن می گیرند. 

اما برای اینکه هزینه اقلام شب یلدا برای یک خانواده چقدر تمام می شود به سراغ رئیس سازمان میادین میوه و تره بار رفتیم تا او هزینه خوراکی های این شب باستانی را در میادین میوه و تره بار اعلام کند. 

سید سعید راد مدیر عامل سازمان مدیریت میادین شهرداری تهران در گفت وگو با باشگاه خبرنگاران جوان با اشاره به قیمت میوه های مخصوص شب یلدا اظهار کرد:میوه های یلدایی شامل 4 میوه هندوانه، انار، خرمالو و ازگیل است که از دیر باز برای مردم تهران از اهمیت و جایگاه ویژه ای در شب یلدا برخوردار بوده اند و با مبلغ 49 هزارتومان می توان این میوه ها را خریداری کرد. 

خرید میوه های شب یلدا تا 40 درصد ارزان تر از میوه فروشی های سطح شهر

وی ادامه داد:با 49 هزار تومان می توان یک عدد هندوانه 4 کیلویی به قیمت 10400 تومان (هر کیلوگرم 2600 تومان)، یک کیلوگرم انار به قیمت 11200 تومان، یک کیلوگرم خرمالو به قیمت 13500 تومان و یک کیلوگرم ازگیل به قیمت 13900 تومان (جمعاً 49 هزار تومان) از میادین میوه و تره بار خریداری کرد. 

مدیر عامل سازمان مدیریت میادین شهرداری تهران در پاسخ به این سوال که با نزدیکتر شدن به شب یلدا قیمت ها افزایش پیدا می کنند و میادین میوه و تره بار چه برنامه ای در این حوزه دارند گفت:ممکن است با نزدیک تر شدن به شب یلدا قیمت این اقلام کمی افزایش پیدا کند، اما به شهروندان این اطمینان را می دهیم که آن ها می توانند میوه های مورد نیاز خود در شب یلدا را 30 تا 40 درصد ارزان تر از سطح شهر از میادین میوه و تره بار خریداری کنند. 

راد در پاسخ به این سوال که برای خرید آجیل های شب یلدا چه اقداماتی انجام شده و قیمت آن ها چقدر است گفت:درباره سایر محصولات مورد نیاز خانواده ها از جمله انواع آجیل، خشکبار و تنقلات در طولانی ترین شب سال پیش بینی های لازم صورت گرفته است. 

وی درباره قیمت انواع آجیل و خشکبار درجه یک و تنقلاتی که در شب یلدا مصرف می شوند گفت:در حال حاضر، با مبلغ 90 هزار تومان می توان یک کیلوگرم آجیل شب یلدا شامل بادام درختی، پسته، فندق، تخمه کدو، تخمه جاپانی، نخودچی، توت خشک، برگ قیسی، برگ زردآلو و کشمش سبز از میادین میوه و تره بار خریداری کرد.

انتهای پیام/م 

چله نشینی برای هر خانواده ایرانی چقدر تمام می شود؟

54
این مطلب مفید بود ؟40
برچسب : شب یلدا
وبگردی